Zlepšení kvality života pro Českou republiku skrze studium v USA

Vybráno 0 Kč 10 Kč
500 000 Kč
18 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět Sdílet

Všechny sbírky ověřujeme

Všechny sbírky ověřujeme

Datum přidání
22. 1. 2024
Poslední aktualita

18. 2. 2024 19:30

Rozhodování

Jelikož jsem byla přijata na obě univerzity, které byli mými favority, přemýšlím teď, kterou z nich vybrat. Bude to CSU – Colorado State University ve Fort Collins nebo MSU – Montana State University v Bozeman?

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Jsem Martinka Střelečková, studentka maturitního ročníku Doctrina Podještědského gymnázia v Liberci a byla jsem přijata na univerzitu ve Spojených státech amerických, kde bych ráda pokračovala ve svém studiu. Bez pomoci to však nezvládnu.

Zajímám se o kvalitu lidského života, o udržitelnost a šetrnost, rozvoj kreativity a mysli člověka a vlastně člověka jako takového. Zabývám se teorií navracení se k přírodě a tradičním cestám, které využívali naši předci.  Mým snem je vytvořit prostředí či komunitu pro lidi, ve které by každý jednotlivec mohl rozvíjet svou jedinečnost charakteru a učit se, jak být v souladu s přírodou a zdroji, které nám naše Země poskytuje například skrze prodej lokálních produktů a poskytování služeb zaměřených na duševní a fyzickou pohodu a správnou výživu.

Ráda bych rozšířila pole svých vědomostí při studiu ve Spojených státech amerických. Nově nabité zkušenosti a vědomosti bych následně ráda aplikovala v České republice pro zlepšení našeho každodenního života. Pohoda a klid, správná strava a propojení s komunitou, ve které žijeme, je totiž klíčem ke štěstí. A toho bych ráda dopřála každému, kdo bude jen mít zájem.

Se studiem v zahraničí již mám zkušenost. Ve svých třinácti letech jsem odjela na internátní gymnázium do Rakouska. Ze svých zkušeností vím, že jakákoliv návštěva zahraničí je obohacující nejen o zážitky, ale hlavně o poznatky o jiných kulturách, jejich způsobech a tradicích. Navíc je poznávání okolních kultur důležité pro náš osobní i národní rozvoj. Nejdůležitějším aspektem mého studia bylo právě mezikulturní porozumění a nabití nových pohledů na svět.

V prohlubování svých znalostí, ale hlavně v pozorování nových způsobů a cest, které na jednom místě a z jednoho úhlu pohledu nelze objevit, bych ráda pokračovala takzvaně za „velkou louží“ tedy ve Spojených státech amerických. Jedním z mých plánovaných projektů, kterých bych při studiu chtěla uvést do chodu, je edukativní web či profil na sociálních sítích, týkající se pomalého životního stylu (tzv. slow lifestyle), který je spjatý s udržitelností a navrácení se k původním způsobům vědomého života.

Školné na univerzitám v USA se pohybuje okolo 50 000$ ročně. Na financování sama nestačím a proto doufám, že v naší zemi vidíte stejný potenciál jako já a podpoříte mé velké  plány, sny a projekty. Vaší pomocí bych je ráda realizovala. Budu si neskutečně vážit jakékoliv Vaší podpory.

Proč zrovna USA?

Spojené státy americké nabízejí jak jedny z nejkvalitnějších univerzit na světě, tak nekonečné množství neposkvrněných míst a kultur, od kterých se můžeme učit a které nám mohou ukázat, jak se znovu vrátit k vědomému životu, a úctě k němu.

Jako země jsou Spojené státy také jednou z nejpokrokovějších, co se udržitelnosti, ekologie, šetrnosti i spirituality týče. Nové možnosti, cesty a způsoby, často však inspirované těmi historickými, pochází právě odtud. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peněžní podporu bych ráda využila jak na hrazení nákladů na studium a život ve Spojených státech, tak na nabití znalostí z praxe související se spirituálními i praktickými technikami zvyšování životní úrovně a kvality.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

18. 2. 2024 19:30

Rozhodování

Jelikož jsem byla přijata na obě univerzity, které byli mými favority, přemýšlím teď, kterou z nich vybrat. Bude to CSU – Colorado State University ve Fort Collins nebo MSU – Montana State University v Bozeman?

18. 2. 2024 19:28

Přijetí ke studiu!

Byla jsem oficiálně přijata na univerzity do Spojených států amerických na studium programu Hospitality and Event Management!

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
10 Kč  •  13. 2. 2024 18:23

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Vzkazy

Laskavý dárce
10 Kč  •  13. 2. 2024 18:23

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat