Úspěšně vybráno:

Složili jste se na studium na Oxfordu pro Josefa

Vybráno 0 Kč 150 000 Kč
150 000 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
150 000 Kč
Průměrná výše daru
150 000 Kč
Nejvyšší dar
8 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Složili jste se na studium na Oxfordu pro Josefa

Vybráno 0 Kč 150 000 Kč
150 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Josef Skolka
Datum přidání
30. 8. 2023

Představení sbírky

Jmenuji se Josef Skolka a chystám se na studium filosofie a lingvistiky na Oxfordu. Vzhledem k vysokému školnému po brexitu potřebuji finanční podporu.

Komu pomůžeme?

Již nějakou dobu směřuji ke studiu filosofie, nicméně české univerzity mi neposkytnou náležitý obsah studia. Směřuji tedy do Británie ke studiu analytické filosofie. Po soutěžních úspěších jsem se rozhodl studovat na univerzitě takové kvality jakou má Oxford. Nabízená kombinace s lingvistikou je navíc unikátní a pro mě důležitá, jelikož věřím, že jazyk samotný skýtá mnoho filosofických problémů.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze půjdou na úhradu školného na Oxfordské univerzitě, které činí 44240 liber, což je kolem 1250000 Kč, za jeden rok. Tyto peníze potřebuji k doplnění zbývajících financí na akademický rok 2023/2024. V případě nevybrání celé částky se finance použijí také na školné. V případě vybrání částky vyšší půjdou na dodatečné výdaje kolem studia (učebnice, ubytování apod.).

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Milý dárce
150 000 Kč  •  4. 9. 2023 11:05

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat