Podpořte vydání cestopisu Svatební pouť do Věčného města

Milník 1/3

Korektura textu od profesionálního korektora. Bez ní není knihu možné vydat.

Vybráno 0 Kč 600 Kč
10 000 Kč
46 dnů
do ukončení

Milník 2/3

Sazba textu včetně nastavení umístění ilustrací. Potřebné pro přípravu e-book a pro zaslání na tisk.

Vybráno 0 Kč 600 Kč
20 000 Kč
46 dnů
do ukončení

Milník 3/3

Grafická úprava titulní strany, přidělení ISBN a náklady spojené s tiskem.

Vybráno 0 Kč 600 Kč
30 000 Kč
46 dnů
do ukončení
Zakladatel
Jakub Neumann
Datum přidání
1. 3. 2024
Poslední aktualita

13. 4. 2024 18:45

Tisk knihy

Vydání knihy se přibližuje ke svému cíli. 

Nyní posílám knihu do tisku, a tak bude jek krůček od toho, aby spatřila světlo světa. Můžete se těšit i na audioknihu, jejíž publikace je též těsně před zveřejněním.

Pokud máte zájem o podporu tohoto projektu, budu rád i za napsání, či zanechání kontaktu, abych vás mohl pozvat na autorské čtení a křest knihy. 

Zobrazit celou aktualitu

Představení cestopisu

Myšlenka vykonat pouť do Říma v nás doutnala již několik let, avšak uskutečnit tuto cestu se nám povedlo až v létě roku 2021. Tehdy jsme byli čerstvě manželé a tuto pouť jsme pojali jako naší svatební cestu. 

Ten rok byl však dost specifický. Stále trvala vypjatá situace kvůli pandemii viru covid-19 a den ze dne se měnily podmínky pro cestování, návštěvu ubytování či restaurací. Avšak i přes všechny nesnáze jsme do svého vysněného cíle došli. 

Vydání knihy se oproti našim prvotním představám dosti protáhlo, avšak i přesto již brzo spatří světlo světa. Můžete se tak těšit na zápisky obohacené o autorské ilustrace, zachycující italskou krajinu plnou prastarých staveb, přírodních krás a letního slunce. 

Pokud byste chtěli podpořit vydání knihy, můžete nám přispět na její úpravy a tisk. Odměnou vám bude kniha s věnováním, některá z ilustrací, audionahrávka či jiná z odměn, kterou si budete moci vybrat. 

Ukázka z knihy:

Sedli jsme si pod borovici jen kousek od nově nalezeného vhodného místa k nocování a dali si snídani. Zjistili jsme, že konzerva s obrázkem rajčat, kterou Bára koupila v Pieve Santo Stefano, byla protlak, ale byli jsme tak hladoví, že jsme jej i tak skoro celý snědli. Inu, kdo by po tak náročné noci nebyl. Jen jsme potom měli ještě větší žízeň a o to víc jsme pociťovali náš nedostatek vody. Dorazili jsme se kukuřicí z další konzervy a vyrazili dál, kde jsme potkali pár postarších poutníků, kteří s námi sdíleli cestu až do jednoho motorkářského baru. Navíc jsme s jejich pomocí prošli stádem ne moc přátelsky vyhlížejících rohatých krav.

V baru jsme se pořádně nasnídali, napili a na záchodě doplnili pitnou vodu na další cestu. Ony důchodce odtud odvezl bus, protože se jim úsek cesty, který nás čekal, nechtěl jít. Tehdy jsme ještě nevěděli proč. Další cesta vedla podél tzv. Gótské linie. Byl to celkem nepříjemný prostor a sálaly z něj vzpomínky na 2. světovou válku.

Podél cesty byl stále natažený zrezivělý ostnatý drát vymezující prostor, kterým jsme se mohli pohybovat, aniž bychom vstoupili do míst, která by mohla být stále zaminovaná. Na ostnatém drátu sem tam visely zbytky zvířecí srsti a na kamenech pod ním v jednom místě dokonce ulpívaly kapky krve od nebojácných lesních tvorů.

Procházeli jsme pustou krajinou bez lidských obydlí, kde pomalu mizely zbytků zákopů a zarůstala stanoviště, kde stávalo německé dělostřelectvo, avšak vzpomínky na válku zde byly stále nepříjemně zřetelné a necítili jsme se zde dobře.  Docházela nám voda a dle map tu nebyla žádná možnost jejího doplnění. Rozhodli jsme se tedy, že se hecneme a zkusíme dojít až do města Sansepolcro, kde jsme dle našich podkladů věděli, že je poutnické ubytování. Jenže jsme tak nějak tušili, že to nemůžeme stihnout. Terén byl nesmírně příkrý a pořád jsme buď skály slézali, nebo jsme se na ně drápali.

Stoupali jsme ponuře vyhlížejícím lesem, kde bylo až nepřirozené ticho. Les byl suchý a stále více jsme si uvědomovali problém s vodou, což byl průšvih. Měli jsme s sebou i filtr na vodu, ale nepočítali jsme se situací, že vodu nebude kde nabrat. Pil jsem jen málo a snažil se jít co nejrychleji, abychom měli aspoň nějakou šanci, že do cíle dojdeme, a to i kdybychom tam měli dojít v noci. Zdvojnásobili jsme úsilí a zastávky dělali jen krátké. Zanedlouho se stromy okolo nás proměnily.

Byly krkolomně pokroucené a ponuré. Rostly vždy jako shluk kmenů, potažených kůží tvořenou hustým mechem. Stanoviště pro vojenskou techniku zde byla stále četnější a přišlo mi, že v podzimních měsících se zde ještě pohybují duše padlých vojáků. Kousek od cesty se svah strmě ztrácel. Zašel jsem se tam podívat a spatřil ponurou propast, kterou proudil nahoru k nám chladný vlhký vzduch. Nic než stromy a mech tu nerostlo. Půda se zdála mrtvá. Ze země sem tam čněly zbytky zrezivělého drátu omotávající staré stromy. Rezavé dráty se zas o kus dál vracely kamsi do mělké kamenité půdy.

Na vrcholu tohoto hřebenu jsme našli mohylu, která působila jako památník bojů, které zde probíhaly. Kousek od ní stál dřevěný přístřešek pro poutníky. Byl nový a vypadal opravdu nesmírně pěkně. Na chvilku jsme se zde zastavili a dali si malou svačinku. Ale vzhledem k tomu, že jsme už skoro neměli vodu, rozhodli jsme se, že půjdeme dál. Přeci jen se ani jednomu z nás zde nechtělo nocovat. A Báře se jen při představě zde strávené noci ježily všechny chlupy po těle.

Kdo za projektem stojí?

Mé jméno jest Jakub Neumann a jsem vystudovaný krajinářský architekt, ovšem živím se jako správce zeleně na Praze 6. Ve svém volnu, kterého již už moc nemám, se věnuji psaní, kreslení, malování či hraní a tvorbě deskových her. 

Na svatební cestu jak už to tak bývá jsem vyrazil se svou krásnou ženou Bárou. Na sociálních sítích aktivní jako já není, a tak o ní řeknu jen to, že i když jsme oba poměrně rozdílní, tak zálibu v poutničení máme oba rozkvetlou stejně. 

Za svůj život jsem vydal zatím jen tři knihy – sbírky povídek: Mosty snů a Bláznivé povídky, kdy jedna sbírka snad ani nemůže být rozdílnější než druhá + cestopis Pěší pouť do Santiaga de Compostela

Nyní bych se rád pustil do publikace cyklu Zápisků z cest, ve kterých by se chtěl podělit o chvíle strávené v pohorkách, s krosnou na zádech a tichem, které mohou poskytnout jen hory a panenská příroda. O mém prvním cestopisu si můžete přečíst více zde: https://www.donio.cz/pesi-pout-do-santiaga-de-compostela#obsah

Více o mě a mé tvorbě si můžete přečíst na webových stránkách: https://www.cedofan.cz/

Pokud byste si chtěli poslechnout krátký rozhovor na radiu Proglas, který jsme o této pouti před nějakým tím časem měli, tak zde je odkaz: https://slovo.proglas.cz/z-regionu/prazske-studio-kristian/studio-kristian/svatebni-cesta-po-italii/

Na co vybrané peníze použijeme?

Vybrané peníze použiji na korekturu textu, grafickou úpravu, tisk a převedení knihy do elektronické podoby, aby byla dostupná i na čtečkách.

Díky ilustracím v odstínech hnědé bude kniha krapet dražší, avšak pevně věřím, že za to bude toto grafické ztvárnění stát. Můžete se těšit, že bude ilustrovaná opravdu bohatě – inu, dost mě to bavilo. 

Nyní se dotahují poslední korektury textu a plánuji knihu vydat přes Šuplik.cz, přes který jsem si již vydal všechny tři předešlé knihy. 

Pokud se Vám nechce čekat, až bude kniha hotová, můžete si zkrátit chvíli poslechem audionahrávek na mém youtube kanálu:

Mosty snů: https://youtu.be/45zAcga2CW8

Bláznivé povídky: https://youtu.be/WshGSl6IS4o 

Pěší pouť do Santiaga de Compostela: https://youtu.be/IU6_fWFpxeU?si=eFM1kGzG0eqdJPg2

Chcete zakladateli projektu něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

13. 4. 2024 18:45

Tisk knihy

Vydání knihy se přibližuje ke svému cíli. 

Nyní posílám knihu do tisku, a tak bude jek krůček od toho, aby spatřila světlo světa. Můžete se těšit i na audioknihu, jejíž publikace je též těsně před zveřejněním.

Pokud máte zájem o podporu tohoto projektu, budu rád i za napsání, či zanechání kontaktu, abych vás mohl pozvat na autorské čtení a křest knihy. 

Vystavíte mi potvrzení o daru?

V režimu Donio Plus Potvrzení o daru nevystavujeme my, ale zakladatel projektu po úspěšném ukončení projektu.

Kdy mohu očekávat svou odměnu?

Odměny realizuje zakladatel projektu do 90 dní po úspěšném ukončení projektu. Do této doby se všem přispěvatelům ozve.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se v projektu nevybere více než 25% z cílové částky, se vybrané finance refundují přispěvatelům.

Mohu si u vás objednat daný produkt/službu, na kterou běží sbírka?

My v Donio samotnou výrobu/poskytování neprovozujeme, jsme pouze platforma, přes kterou je možné na výrobu přispět. Pokud máte zájem o některý z produktů, na které jsou u nás podpůrné kampaně, kontaktujte prosím vždy jejich zakladatele uvedené v popisu projektu.

Mohu platit ApplePay?

Aktuálně v rámci sekce Donio Plus není možné platit způsobem ApplePay, pouze kartou online či bankovním převodem

Michael N.
350 Kč  •  17. 3. 2024 18:01
Už se těším :)
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
250 Kč  •  4. 3. 2024 9:57

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Vyberte si odměnu

Nezištný donátor
Přispějte 50 Kč a více

Nezištný donátor

Zbývá 50/50

Rád přispěju, avšak za to nic nechci. 

Odměna Zbývá 50/50

Dobrý pocit a naše velké díky. 

Audioknižní nadšenec
Přispějte 200 Kč a více

Audioknižní nadšenec

Zbývá 99/100

Pokud nejste zrovna vášnivými čtenáři, můžete si poslechnout audionahrávku knihy obohacenou o dle mého názoru naprosto úžasné intermezzo od Jiřího „George“ Raina z kapely Sebastien. 

Odměna Zbývá 99/100

Odkaz ke stažení audionahrávky ve formátu MP4 obohacený o knižní ilustrace. 

Patron knižní ilustrace
Přispějte 250 Kč a více

Patron knižní ilustrace

Zbývá 50/50

Můžete si vybrat některou z knižních ilustrací a stát se její patronem. 

Odměna Zbývá 50/50

Podepsaná vytištěná ilustrace s autorským podpisem ve formátu A5. 

Získat tuto odměnu
Chci pouze knihu
Přispějte 350 Kč a více

Chci pouze knihu

Zbývá 49/50

Chcete být mezi prvními, kdo si knihu přečtou? Získejte tuto odměnu a jakmile bude kniha vytištěná, tak vám ji přednostně zašlu, či předám osobně. 

Odměna Zbývá 49/50

Kniha s věnováním.

Na pivo s autorem a jeho ženou
Přispějte 1 000 Kč a více

Na pivo s autorem a jeho ženou

Zbývá 1/1

Pokud si chcete pokecat o cestě v soukromí, můžete si vybrat tuto variantu.

Vybereme nějakou pěknou hospůdku v Praze a u pivka zavzpomínáme na dny na cestách. 

Odměna Zbývá 1/1

Pokec u piva v některé pražské hospůdce.

Velkorysý donátor
Přispějte 1 250 Kč a více

Velkorysý donátor

Zbývá 5/5

Chcete aby o vás byly skládány oslavné ódy? Zde je jedinečná možnost!

Můžete přispět tuto či vyšší částku a získat tím můj nehynoucí vděk a ztělesněný do knihy s věnováním ve speciálním poutnickém balení a ilustrací dle výběru. 

Odměna Zbývá 5/5

Kniha s věnováním
Zarámovaná ilustrace dle výběru ve formátu A5
Cestovatelské mapičky na každý den pouti
Dobrý pocit

Donio je určeno také zakladatelům zajímavých nápadů, které může kdokoliv finančně podpořit. Komerční projekty na Donio nejsou realizované podle zákona o veřejných sbírkách, který zahrnuje pouze veřejně prospěšné aktivity. Více si můžete přečíst v našich Obchodních podmínkách.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat

Podpořte projekt a získejte atraktivní odměnu

Nezištný donátor
Přispějte 50 Kč a více

Nezištný donátor

Zbývá 50/50

Rád přispěju, avšak za to nic nechci. 

Odměna Zbývá 50/50

Dobrý pocit a naše velké díky. 

Audioknižní nadšenec
Přispějte 200 Kč a více

Audioknižní nadšenec

Zbývá 99/100

Pokud nejste zrovna vášnivými čtenáři, můžete si poslechnout audionahrávku knihy obohacenou o dle mého názoru naprosto úžasné intermezzo od Jiřího „George“ Raina z kapely Sebastien. 

Odměna Zbývá 99/100

Odkaz ke stažení audionahrávky ve formátu MP4 obohacený o knižní ilustrace. 

Patron knižní ilustrace
Přispějte 250 Kč a více

Patron knižní ilustrace

Zbývá 50/50

Můžete si vybrat některou z knižních ilustrací a stát se její patronem. 

Odměna Zbývá 50/50

Podepsaná vytištěná ilustrace s autorským podpisem ve formátu A5. 

Získat tuto odměnu
Chci pouze knihu
Přispějte 350 Kč a více

Chci pouze knihu

Zbývá 49/50

Chcete být mezi prvními, kdo si knihu přečtou? Získejte tuto odměnu a jakmile bude kniha vytištěná, tak vám ji přednostně zašlu, či předám osobně. 

Odměna Zbývá 49/50

Kniha s věnováním.

Na pivo s autorem a jeho ženou
Přispějte 1 000 Kč a více

Na pivo s autorem a jeho ženou

Zbývá 1/1

Pokud si chcete pokecat o cestě v soukromí, můžete si vybrat tuto variantu.

Vybereme nějakou pěknou hospůdku v Praze a u pivka zavzpomínáme na dny na cestách. 

Odměna Zbývá 1/1

Pokec u piva v některé pražské hospůdce.

Velkorysý donátor
Přispějte 1 250 Kč a více

Velkorysý donátor

Zbývá 5/5

Chcete aby o vás byly skládány oslavné ódy? Zde je jedinečná možnost!

Můžete přispět tuto či vyšší částku a získat tím můj nehynoucí vděk a ztělesněný do knihy s věnováním ve speciálním poutnickém balení a ilustrací dle výběru. 

Odměna Zbývá 5/5

Kniha s věnováním
Zarámovaná ilustrace dle výběru ve formátu A5
Cestovatelské mapičky na každý den pouti
Dobrý pocit