Sbírka ukončena:

Nový pohled na život s vozíkem

Vybráno 0 Kč 250 Kč
70 000 Kč
 -
2 dárci
Celkem se zapojilo
125 Kč
Průměrná výše daru
150 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Nový pohled na život s vozíkem

Vybráno 0 Kč 250 Kč
70 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Josef Hojsák
Datum přidání
30. 6. 2023

Představení sbírky

Jmenuji se Josef, letos mi bude padesát let. Před devíti lety mě diagnostikovali kvadruparézu. Manželka se po této nemoci se mnou rozvedla a zůstal jsem sám. Tato diagnóza mě odsoudila na dobrovolného vězně, který se může pohybovat jen v prostorách pečovatelského bytu. Rád bych se podíval do města, kde bych si mohl popovídat se známými lidmi. Jsem zdravotně omezený, rozvedený a jediná  dcera bydlí 100km od mého bydliště, která občas chodí na návštěvu. Samota je pro mě velmi tíživá. Sám se nikam nedostanu s mechanickým vozíkem, rád bych si sám nakoupil a podíval na různá mě blízká místa, jako k řece. Moc rád bych byl mobilní a zůstal člověkem, který má svoje potřeby a možnost si vybrat, kam může sám bez cizí pomoci dojet. 

Komu pomůžeme?

Josef byl aktivní rybář dlouhá léta, kdy jeho otec rybář, syna bral k řece a od jeho útlého věku syna zasvětil, do všech tajů rybolovu.  Josef na tyto zážitky moc rád vzpomíná a rád o nich vypráví co vše s otcem a dalšími rybáři zažili. Velmi rád by se dostal k řece, kde by rád poseděl s rybáři.  

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou použitý na elektrický invalidní vozík, který se v současné době  pohybuje cca. 70 000Kč. 

Díky Vám všem, kteří podpoří Josefa, aby nebyl uvězněn a prožil ještě socializovaný život, který ho bude naplňovat a stane se plnohodnotným člověkem.

Díky za každou pomoc. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Milý dárce
150 Kč  •  25. 7. 2023 10:16
Milý dárce
100 Kč  •  14. 7. 2023 15:35

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat