Projekt ukončen:

TŘI SVĚTY

Vybráno 0 Kč 2 000 Kč
60 000 Kč
 -
3 přispěvatelé
Celkem se zapojilo
667 Kč
Průměrná výše příspěvku
1 000 Kč
Nejvyšší příspěvek
90 dnů
Vybráno za
Více o tomto projektu
Zakladatel
Mgr. Martina Ulmanová
Datum přidání
1. 9. 2023
Poslední aktualita

22. 11. 2023 13:00

Diář

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení projektu

Jmenuji se Martina Ulmanová. V roce 2006 získala magisterský titul v oboru Právo na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. 
Od roku 2006 do roku 2019 jsem působila v české justici, nejprve jako justiční čekatel a od roku 2010 do roku 2019 jako soudce okresního soudu v oblasti občanského a rodinného práva. V letech 2020 – 2022 jsem se jako právník věnovala nejprve oblasti sociálně právní ochrany dětí, později se věnovala oblasti elektronických komunikací a ochrany spotřebitele.  


Ke konci roku 2022 onemocněla moje dvanáctiletá dcera vážnou formou mentální anorexie, což si až do dnešního dne vyžádalo dvě dlouhodobé hospitalizace dcery nejprve v Nemocnici v Českých Budějovicích a následně v PN v Opařanech. Tato událost výrazným způsobem zasáhla do mého profesního i osobního života, neboť jsem matka samoživitelka, a přivedla mě na myšlenku založit tento projekt s cílem zlepšit zejména prostředí pro pacienty, kteří se na dětské psychiatrii léčí, pomáhat rodinám psychicky nemocných dětí být i přes dlouhodobé hospitalizace co nejvíce spolu a začít vzdělávat veřejnost v této oblasti, protože psychické nemoci dětí jsou pro většinu z nás stále takovým tabu.

Právě tuto osobní zkušenost by chtěla využít a zaměřit se i na podporu nemocnic, kde se děti léčí, neboť finance, které putují do tohoto odvětví medicíny jsou nedostatečné, a to se negativně odráží i v prostředí, kde nemocné děti mnohdy tráví i několik měsíců. Mimochodem víte, že dětská psychiatrie patří v České republice k dlouhodobě nejméně finančně podporované obory v medicíně, přitom dětí trpící sebepoškozováním, depresemi, úzkostnými stavy či poruchami příjmu potravy stále přibývá. Ze statistik Linky bezpečí vyplývá meziroční nárůst četnosti dětských psychických potíží o 45 %. Mnoho případů navíc končí sebevraždou, která je u dětí a mladistvých ve věku 14–25 let druhou nejčastější příčinou úmrtí. Dětských psychiatrů je přitom obrovský nedostatek. V přepočtu na 100 tisíc dětských a mladistvých pacientů připadá asi 6 psychiatrů.

Komu pomůžeme?

S vaší finanční pomocí bych se chtěla zaměřit jednak na osvětu široké veřejnosti ohledně psychických nemocí dětí (viz například již vytvořený e-book) a dále je mou vizí vybudovat od základu silný, důvěryhodný a otevřený nadační fond fond propojující několik na pohled odlišných světů.

Jeden představující nemocné děti s psychickými problémy a jejich blízké, kterým málokdo dokáže porozumět, druhý zahrnující instituce (nemocnice, léčebny), které se i přes svou podfinancovanost usilovně snaží o jejich vyléčení, a třetí svět představující širokou veřejnost sledující vše z povzdálí a mající možnost nejenom svými finančními příspěvky první dva světy výrazně ovlivnit, podpořit je a pomoci jim.

Více se můžete dozvědět na webových stránkách www.trisvety.cz. Dále můžete moji činnost, která je zatím v počátku, sledovat na instagramu @tri_svety. Otevřela jsem i novou FB skupinu Tři světy, jež je také veřejná. 

Na co konkrétně budou peníze z tohoto projektu použity?

Veškeré vybrané peníze budou využity ve prospěch projektu TŘI SVĚTY. Cílová částka je určena především na projekty spojené se vzděláváním veřejnosti v oblasti duševních poruch (tvorba e-booků, propagace projektu, zejména na sociálních sítích, chystané přednášky na školách apod.) a částečně i na založení zmiňovaného fondu (náklady spojené se založením a pořízením softwaru). Pokud by se vybralo více, finance budou vloženy do nově založeného fondu TŘI SVĚTY. Pokud by se cílová částka nevybrala, budou i tak finance použity v souladu s posláním projektu. Aneb nevzdávám se jen tak. 

Chcete zakladateli projektu něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

22. 11. 2023 13:00

Diář

3. 10. 2023 8:19

Představení projektu „v kostce“

30. 9. 2023 20:32

Rekapitulace toho, co se zatím podařilo …

29. 9. 2023 19:30

Nový reel Jak ze smutku…

26. 9. 2023 13:06

Výzva 7 dní štěstí pro děti s duševními nemocemi

22. 9. 2023 15:41

Další vývoj🙂

18. 9. 2023 15:46

O projektu osobně🙂

7. 9. 2023 15:20

Rodič a dítě s PPP

5. 9. 2023 11:50

Z chystaného projektu Jdeme do škol – ukázka z prezentace

4. 9. 2023 15:47

Projekt ve zkratce

3. 9. 2023 21:07

Začátek školního roku může být náročný

1. 9. 2023 13:08

Proč je důležité jakkoliv přispět na pomoc dětem s psychickými problémy

Vystavíte mi potvrzení o daru?

V režimu Donio Plus Potvrzení o daru nevystavujeme my, ale zakladatel projektu po úspěšném ukončení projektu.

Kdy mohu očekávat svou odměnu?

Odměny realizuje zakladatel projektu do 90 dní po úspěšném ukončení projektu. Do této doby se všem přispěvatelům ozve.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se v projektu nevybere více než 25% z cílové částky, se vybrané finance refundují přispěvatelům.

Mohu si u vás objednat daný produkt/službu, na kterou běží sbírka?

My v Donio samotnou výrobu/poskytování neprovozujeme, jsme pouze platforma, přes kterou je možné na výrobu přispět. Pokud máte zájem o některý z produktů, na které jsou u nás podpůrné kampaně, kontaktujte prosím vždy jejich zakladatele uvedené v popisu projektu.

Mohu platit ApplePay?

Aktuálně v rámci sekce Donio Plus není možné platit způsobem ApplePay, pouze kartou online či bankovním převodem

Štědrý přispěvatel
500 Kč  •  5. 9. 2023 7:42
Velkorysý přispěvatel
1 000 Kč  •  2. 9. 2023 20:25
Dobrosrdečný přispěvatel
500 Kč  •  2. 9. 2023 18:48

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Vyberte si odměnu

Donio je určeno také zakladatelům zajímavých nápadů, které může kdokoliv finančně podpořit. Komerční projekty na Donio nejsou realizované podle zákona o veřejných sbírkách, který zahrnuje pouze veřejně prospěšné aktivity. Více si můžete přečíst v našich Obchodních podmínkách.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat

Podpořte projekt a získejte atraktivní odměnu