Projekt ukončen:

Variace Olomouc | Kulturní centrum

Vybráno 0 Kč 40 805 Kč
100 000 Kč
 -
24 přispěvatelů
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše příspěvku
0 Kč
Nejvyšší příspěvek
40 dnů
Vybráno za
Více o tomto projektu

Variace Olomouc | Kulturní centrum

Vybráno 0 Kč 40 805 Kč
100 000 Kč
Zakladatel
Occupé, z. s.
Datum přidání
3. 11. 2022

Představení projektu

Vážení a milí, 

představujeme Vám projekt neziskové organizace Occupé, z. s., Variaci. 

Naší touhou a vizí je rozvíjet Olomouc jakožto město, ve kterém kultura nezná hranic, a vytvořit kulturní centrum, v němž bude mít každý možnost vyjádřit se “po svém”. A jelikož se nám podařilo získat prostor v samém srdci Olomouce – u Horního náměstí – jsme našemu společnému snu blíže než kdy dřív.

Hlavním cílem a výsledkem naší práce bude podpora místních hudebníků a dalších umělců díky prostoru, ve kterém budou moci ukázat svůj talent širší veřejnosti. Spojila nás hudba, která je také středobodem našeho nově vznikajícího kulturního centra. Můžete se však těšit nejen na koncerty známých i neznámých kapel z Olomouce a jejího okolí, ale také na výstavy výtvarníků, fotografů a jiných umělců, přednášky a diskuze nad společenskými tématy, dramatická okénka, workshopy či večery plné poezie a autorských čtení. Ruku v ruce s tímto jde také příjemné prostředí a kavárna s barem. 

A jelikož nám ani moravská tradice a příroda nejsou cizí, chceme to vše realizovat ve spolupráci s lokálními dodavateli, co nejvíce udržitelně a svépomocí.

Věděli jsme od začátku, že na sebe bereme velkou zodpovědnost a množství povinností, touha vytvořit něco smysluplného nás však neustále ujišťuje, že to za to stojí. Realizace však také něco stojí a bohužel si při ní nevystačíme jen s naší motivací a zápalem, i když budeme dělat svépomocí vše, co jen půjde – a že máme v našich řadách nejednu zručnou duši!

Nezvládneme pokrýt veškeré náklady sami, proto jsme se rozhodli vydat se cestou crowdfundingu a poprosit o Váš příspěvek. Budeme vděčni za jakoukoli podporu a věříme, že výsledný projekt bude obohacením města. Získané prostředky využijeme na pořízení vybavení prostoru, akustického odhlučnění, audiotechniku a jiné zařízení.

Pro více informací a vizualizaci projektu se nebojte navštívit naše webové stránky či sociální sítě:

IG: variace_olomouc
FB: Variace Olomouc
www.variace.eu
Occupé, z. s.

Děkujeme!

Kdo za projektem stojí?

Za projektem stojí přátelé a tvůrci kapely Blank, konkrétně Jiří Šafka, Roman Býma, Markéta Pilná, Tomáš Patsch a Jarmila Beková.

Společně jsme založili spolek Occupé, z. s., jehož základním účelem je podpora, rozvoj a pořádání kulturních, společenských a vzdělávacích aktivit určených pro všechny věkové kategorie s cílem zvýšení povědomí v oblastech hudby, dramatu, literatury, výtvarného umění a dalších témat z oblasti environmentální a společenské výchovy.

Ahoj, já jsem Jiří. Rád podnikám nejrůznější bláznivý věci, proto se momentálně živím jako OSVČ v oboru online marketingu. Také mám velmi rád hudbu, což je to, co nás dalo dohromady. Před rokem a něco jsme začali jako kapela a tehdy by mě ani ve snu nenapadlo, že touto dobou budeme společně zařizovat rozjezd kulturního centra v samém srdci Olomouce – na Horním Náměstí. Ale i ty nejbláznivější sny jsou tu přeci od toho, abychom si je plnili. :-) 
Ve Variaci bych rád uplatnil všechny dosud nabyté zkušenosti z předchozích pěti let podnikání, budu se starat o administrativu, základní management, nepříliš populární komunikaci s úřady, ale také o PR, tedy propagaci navenek, takže když o nás kdekoliv uslyšíte, budu v tom mít prsty já :-). 
Také se ale může stát, že vám třeba načepuji pivo, nazvučím vaši oblíbenou kapelu, kterou si přijdete poslechnout, nebo s vámi prostě pokecám v příjemném prostředí Variace, které se nám, věřím, s vaší pomocí podaří zvelebit! 

Zdravíčko, jméno mé je Roman. Mými největšími zájmy jsou hudba a práce se dřevem. Hudbu mám rád napříč žánry, nicméně nejraději mám jazz, proto také hraji ve fusion-jazzové kapele Blank spolu s ostatními členy našeho spolku. V klubu Variace se budu starat a technicko-provozní stránku, dramaturgii a semtam taky rád pomůžu s přípravou nějakého koláče, či cheesecaku, který si pak budete moci dát v naší kavárně.  Tak naviděnou ve Variaci!

Zdravím Vás! 

Jmenuji se Markéta,  studuji psychologii na FF UP, pro Variaci budu zajišťovat vše co se gastra týče a ráda také vypomohu s dramaturgií našeho kulturního centra. Řekla bych, že za asistence kofeinu, hořké čokolády a notné dávky sarkasmu na tomto světě přežívám vcelku obstojně. Při akutní potřebě zlepšit si den se obracím na přípravu kávy, vyčistit hlavu si chodím do hor (či večerní Olomouce, není-li příroda zrovna v dosahu), socializaci si odbývám většinu času za objektivem a jízdu hromadnou dopravou či nudnou přednášku zaplňuji nejčastěji poslechem podcastů nebo čtením novin. Beletrii jsem v poslední době (respektive od nástupu na VŠ) vyměnila spíše za odborné studie, když se ale přece jen volná chvíle najde, sáhnu většinou po svých srdcových beatnících, Jane Austen, francouzském realismu či fantasy knížkách. Hudba je asi mou největší závislostí – s tóny se probouzím, jím i pracuji – před lety jsem však usoudila, že zajímat se o hudbu jen pasivně bude pro mne i mé okolí lepší. 

Nejspíše nemám žádné konkrétní životní motto, raději však zkouším nové věci, než abych kdy litovala své nečinnosti. Proto také čtete tyto řádky v rámci projektu Variace; věřím ve smysluplnost naší práce a pevně doufám, že se nám podaří obohatit olomouckou kulturu.

Zdravím, jmenuji se Tomáš. Studuji na Slovanském gymnáziu a zároveň jazzový klavír v ZUŠ Iši Krejčího. Právě díky klavíru se stala hudba nedílnou součástí mého života, především tedy klasická hudba a různé podstyly jazzu. To mě také přivedlo do fusion-jazzové kapely Blank, s jejímiž členy jsme se rozhodli klub Variaci založit. Kromě hudby jsou mou další velkou vášní přírodní vědy a rád trávím svůj volný čas s přáteli v uličkách Olomouce. V budoucnu budu fungovat jako „pomocná ruka“ klubu a také pomůžu s místní obsluhou. Těším se, až se ve Variaci potkáme!

Doplňuji Hynka a Viléma zcela příznačně, jsem totiž učitelkou češtiny a francouzštiny na francouzské sekci Slovanského gymnázia.

Mojí velkou láskou je hudba ve všech podobách. Ráda ji vnímám, vytvářím, sdílím s ostatními. To mě také svedlo dohromady s kapelou Blank, nadšenci do jazzového funku. Myšlenka místa, kde se mohou lidé potkávat, mě nadchla. Několik let již v Olomouci spoluvytváříme podobnou platformu, Chermon. To je to, co má smysl, umění a život vůbec se mají sdílet.

Ve Variaci budu styčný důstojník pro studentské akce a dobrá duše klubu, kde bude třeba, pomůžu. 

Na co vybrané peníze použijeme?

Vaše finanční podpora bude využita výhradně na všechny nezbytné výdaje v rámci našeho projektu, tj, na spuštění projektu Variace na Horním náměstí v Olomouci, vybavení prostor akustickým odhlučněním, nábytkem, hudební aparaturou, osvětlením, ale také na úhradu energií, honoráře kapelám atd,

Chcete zakladateli projektu něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

V režimu Donio Plus Potvrzení o daru nevystavujeme my, ale zakladatel projektu po úspěšném ukončení projektu.

Kdy mohu očekávat svou odměnu?

Odměny realizuje zakladatel projektu do 90 dní po úspěšném ukončení projektu. Do této doby se všem přispěvatelům ozve.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se v projektu nevybere více než 25% z cílové částky, se vybrané finance refundují přispěvatelům.

Mohu si u vás objednat daný produkt/službu, na kterou běží sbírka?

My v Donio samotnou výrobu/poskytování neprovozujeme, jsme pouze platforma, přes kterou je možné na výrobu přispět. Pokud máte zájem o některý z produktů, na které jsou u nás podpůrné kampaně, kontaktujte prosím vždy jejich zakladatele uvedené v popisu projektu.

Mohu platit ApplePay?

Aktuálně v rámci sekce Donio Plus není možné platit způsobem ApplePay, pouze kartou online či bankovním převodem

Omlouváme se, ale přehled dárců je kvůli vysoké zátěži na našem webu dočasně nedostupný. Na nápravě pracujeme. Děkujeme za pochopení.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Vyberte si odměnu

Donio je určeno také zakladatelům zajímavých nápadů, které může kdokoliv finančně podpořit. Komerční projekty na Donio nejsou realizované podle zákona o veřejných sbírkách, který zahrnuje pouze veřejně prospěšné aktivity. Více si můžete přečíst v našich Obchodních podmínkách.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat

Podpořte projekt a získejte atraktivní odměnu