Úspěšně vybráno:

Krátkometrážní film – Váš vlak bude opožděn

Vybráno 0 Kč 33 200 Kč
30 000 Kč
 -
14 přispěvatelů
Celkem se zapojilo
2 371 Kč
Průměrná výše příspěvku
25 000 Kč
Nejvyšší příspěvek
65 dnů
Vybráno za
Více o tomto projektu

Krátkometrážní film – Váš vlak bude opožděn

Zakladatel
Natálie Šámalová
Datum přidání
18. 8. 2023
Poslední aktualita

18. 9. 2023 10:18

Herecké obsazení

Rádi bychom vám představili herecké tváře našeho projektu.

Zobrazit celou aktualitu

Představení projektu

Uprostřed chladné říjnové noci běží mezi oranžovými světly pouličních lamp směrem k budově zapadlého nádraží Mladý muž. Noční vlak, kterým se musí dostat do Prahy má ovšem zpoždění a to stále narůstá.
Na ponurém nádražním peronu potkává postavu Spolučekatele, který se s ním nonšalantně zaplete do rozhovoru. Mladý muž ovšem rychle zjišťuje, že o něm jeho společník ví víc, než je na první pohled patrné a začne se projevovat jako potenciální hrozba, od které neví, co má vlastně čekat.
Situace se postupně vyostřuje, když se obraz reálného světa začne křivit dle reálných strachů a úzkostí Mladého muže a on tak naplno odhaluje identitu svého tajemného společníka. Když vlak konečně přijede, Mladý muž se bude muset postavit tomu ztělesnění osudu, kterého se děsí nejvíc a rozhodnout se, zdali dá přednost své individuaci nebo uchování pošramoceného rodinného pouta. 

Film je zpracovaný jako stylizované, mysteriózní drama, které staví na noční, snové atmosféře, která nabídne perfektní kulisu k podobenství mladické individuace a nutné cesty do neznáma.

------------------------------------------------------------------

stopáž:  10 – 12 minut
žánr: drama, mysteriózní, podobenství, magický realismus
plánované dokončení:
konec listopadu 2023

Kdo nám ve filmu zahraje?

Kdo za projektem stojí?

Antonín Uličný (námět, scénář a režie)

Zdravím Vás. Jmenuji se Antonín Uličný a již čtvrtým rokem píši a režíruji filmy. Tento je pro mě obzvlášť důležitý, jelikož je to první „větší“ film, který točím mimo zdi akademické půdy Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku, kterou jsem až donedávna pravidelně navštěvoval jako zdejší student filmové režie. Po absolvování jsem objevil nutnost nezávislé tvorby, které se věnuji takřka po celý minulý rok. 

Za dobu svého studia jsem natočil řadu krátkometrážních filmů. Za své doposud nejoblíbenější natáčení považuji krátké dramatické road movie Na hoře sám (2021). Film pojednává o extrémní formě eskapismu, vině a samotě. Měl jsem to štěstí, že byl promítán lokálně na českých filmových festivalech.
Bakalářské studium jsem absolvoval satirickým dramatem Pstruh na dně (2022), snímkem o nutnosti individualismu a podobě různých životních autorit. film byl uveden například na celostátní přehlídce České vize, odkud si odnesl čestné uznání.

Scénář k tomuto filmu jsem psal několik měsíců a snažil jsem se při tom být opravdu pečlivý. Učil jsem se scenáristiku, četl odborné knihy a konzultoval s opravdovými profesionály. 
To vše chtělo hodně vytrvalosti a hlavně odvahy. Díky tomu vznikl scénář ze kterého mám opravdovou a upřímnou radost. Vždycky jsem si chtěl vyzkoušet vytvořit film, který se vymyká klasickému narativnímu pojetí, tak jako to dělá například David Lynch nebo Charlie Kaufman, tvůrci, kteří mi byli inspirací při tvorbě tohoto díla. 
A konečně mám možnosti, zkušenosti a příležitost, aby se mi to povedlo. Mým snem je pokračovat ve studiu na FAMU, kam se budu tento rok opětovaně hlásit, a to právě s tímto filmem! 
Abych tak ovšem mohl učinit, potřebuji právě Vaši pomoc, protože nezávislá tvorba je značně finančně náročnější než studentské školní filmy. Proto Vám budu velice vděčný pokud mi pomůžete přetavit tuto fantazii do reality a to jak té filmové, tak té skutečné. 

Filip Blažek (kamera)

Jmenuji se Filip Blažek a na tomto filmu jsem dostal možnost chopit se pozice kameramana. Mám rád výtvarné výzvy a možnost výrazných stylizací, což film „Váš vlak bude opožděn“ bezpochyby přináší. Za sebou mám již díla Trofej a Ostrov Svobody, který vyhrál cenu České filmové kritiky, byl nominovaný na cenu Magnesia Český lev a vyhrál cenu Asociace českých kameramanů na filmovém festivalu v Opavě.

Vizuální stránka tohoto filmu bude korespondovat s režijním záměrem postupného křivení reality, která následně přejde do surrealismu. Rád bych naplno využil nočního zasazení a unikátního prostoru nádražního peronu, jelikož samotná lokace vybízí k mysteriózní vizualitě. 
V případě této látky bych rád použil stylizované svícení, postavy tak budou hodně výrazné a při vhodném nasvícení obličeje lze světlem a stínováním podpořit danou emoci. Stínování lokace by mělo být expresionistického stylu tzn. dlouhé stíny do jednoho směru například jednotlivých podpůrných sloupů k podtržení mysteriózní nálady.

Jiří Skořepa (zvuk)

Zdravím! Jmenuji se Jirka Skořepa a budu se starat o zvukovou stránku tohoto díla. Tím myslím jak záznam kontaktního zvuku tak následnou postprodukční úpravu. 

Jsem studentem čtvrtého ročníku FAMO v Písku. Za svou filmařskou kariéru jsem se spolužáky natočil již mnoho kratších filmů. Například snímek Za křížem (2022), detektivka v koprodukci s ČT nebo film Andělská Rapsodie (2023), psychologický horor inspirovaný Spalovačem mrtvol. S Antonínem jsem spolupracoval například na výše zmíněném projektu Na hoře sám (2021).
V současnosti se mimo školu věnuji filmovému zvuku již profesionálně. 

Těším se až budeme moc na projektu začít pracovat, neboť režisér má pro zvukovou složku tohoto díla velké plány.

Jan Hvězda (střih)

Jmenuji se Jan Hvězda a na starost mám střihovou skladbu snímku. Osobně provedu synchronizaci materiálu i finální export. Na střihu budu úzce spolupracovat s režisérem, dosud jsem s ním dělal na devíti projektech, z niž nejpozoruhodnější je podle mě společenská satira Pstruh na dně (2022).

Kromě studentských filmů mám zkušenost s asistencí na televizních pořadech, a to ve střižně i na place. Momentálně stříhám ve zpravodajství.

Ve střihové skladbě tohoto díla bych rád přispěl k budování napětí a tísnivé atmosféry, kterou podpořím prací s voiceovery postavy Mladého muže s kombinací dialogů, řečenými přímo v hereckém výkonu na place.

Natálie Šámalová (vedoucí produkce)

Krásný den! Jmenuji se Natálie Šámalová a na tomto filmu pracuji jako produkční. Jsem studentkou Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Na škole mám za sebou již několik klauzurních filmů a jeden bakalářský film v roli vedoucí produkce. 

Snímek „Váš vlak bude opožděn“ je prvním projektem, který netočím v rámci školy, proto bude v tomto případě realizace díla probíhat způsobem produkce nezávislé tvorby, jelikož nemáme například možnost využít školní techniku a postprodukční pracoviště,
Budu se starat o zajištění lokace, komunikaci s herci, natáčecí plán, smlouvy a další produkční dokumenty.

Doufám, že mi tento projekt otevře nové filmařské dveře. Budu se snažit udělat vše pro to, aby film naplnil představy režiséra a vypadal profesionálně. 

Mariam Mansuryan (dramaturgyně a asistentka režie)

Zdravím! Jsem Mariam – dramaturgyně a také asistentka režie tohoto filmu. Kombinace obou těchto rolí ve stejném projektu není zrovna běžná. Na jedné straně se zabývám organizací a na druhé straně vedu tvůrčí diskuse se scénáristou a režisérem.

Proto má pro mě velký význam ten fakt, že nyní jako dramaturg filmu „Váš vlak bude opožděn“ v klidu a s velkou důvěrou v tento projekt sundávám pomyslný tvůrčí klobouk a zaměřuji se výhradně na organizační záležitosti. Na co vybrané peníze použijeme?

Částka, kterou se nám podaří vybrat bude využita k doplnění vlastního vkladu štábu a zajistí nutné finanční prostředky pro vytvoření filmu ve vysoké kvalitě.
Konkrétně nám vybrané peníze umožní zaplatit honoráře profesionálním hercům. Také budeme mít možnost vypůjčit si kvalitnější techniku, zařídit lokaci, pronajmout motorový vlak nebo zaplatit benzín na dopravu herců, štábu a techniky na plac. 
Další důležitou potřebou, kterou potřebujeme zaplatit je dobrý catering a to z toho důvodu, že budeme točit tři natáčecí noci za sebou. Chceme tak hercům a celému štábu dopřát kvalitní jídlo, které je zahřeje a dodá jim energii v chladnějších říjnových nocích.

Díky vaši podpoře bude film vypadat profesionálněji a bude mít větší potenciál na filmových festivalech, kam film plánujeme po dokončení distribuovat.

Rádi bychom Vám jako poděkování věnovali drobné odměny, kterými vám chceme ukázat, že si vaši podpory opravdu vážíme!

Showreel režiséra projektu

Zde se můžete podívat na ukázku minulých projektů režiséra.

Chcete zakladateli projektu něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

18. 9. 2023 10:18

Herecké obsazení

Rádi bychom vám představili herecké tváře našeho projektu.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

V režimu Donio Plus Potvrzení o daru nevystavujeme my, ale zakladatel projektu po úspěšném ukončení projektu.

Kdy mohu očekávat svou odměnu?

Odměny realizuje zakladatel projektu do 90 dní po úspěšném ukončení projektu. Do této doby se všem přispěvatelům ozve.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se v projektu nevybere více než 25% z cílové částky, se vybrané finance refundují přispěvatelům.

Mohu si u vás objednat daný produkt/službu, na kterou běží sbírka?

My v Donio samotnou výrobu/poskytování neprovozujeme, jsme pouze platforma, přes kterou je možné na výrobu přispět. Pokud máte zájem o některý z produktů, na které jsou u nás podpůrné kampaně, kontaktujte prosím vždy jejich zakladatele uvedené v popisu projektu.

Mohu platit ApplePay?

Aktuálně v rámci sekce Donio Plus není možné platit způsobem ApplePay, pouze kartou online či bankovním převodem

Laskavý přispěvatel
25 000 Kč  •  20. 10. 2023 11:33
Laskavý přispěvatel
300 Kč  •  9. 10. 2023 22:15
Milý přispěvatel
400 Kč  •  9. 10. 2023 12:50
Velkorysý přispěvatel
500 Kč  •  9. 10. 2023 12:43
Milý přispěvatel
300 Kč  •  9. 10. 2023 12:21
Dobrosrdečný přispěvatel
200 Kč  •  9. 10. 2023 10:48
Dobrosrdečný přispěvatel
1 000 Kč  •  9. 10. 2023 10:37
Dobrosrdečný přispěvatel
300 Kč  •  8. 10. 2023 22:36
Štědrý přispěvatel
300 Kč  •  29. 8. 2023 19:43
Milý přispěvatel
200 Kč  •  21. 8. 2023 20:04
Štědrý přispěvatel
500 Kč  •  21. 8. 2023 19:25
Velkorysý přispěvatel
3 000 Kč  •  21. 8. 2023 3:34
Laskavý přispěvatel
200 Kč  •  20. 8. 2023 23:37
Velkorysý přispěvatel
1 000 Kč  •  20. 8. 2023 22:39

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Vyberte si odměnu

Donio je určeno také zakladatelům zajímavých nápadů, které může kdokoliv finančně podpořit. Komerční projekty na Donio nejsou realizované podle zákona o veřejných sbírkách, který zahrnuje pouze veřejně prospěšné aktivity. Více si můžete přečíst v našich Obchodních podmínkách.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat

Podpořte projekt a získejte atraktivní odměnu