Venkovní karanténa pro naše svěřence

Vybráno 0 Kč 500 Kč
80 000 Kč
47 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět Sdílet

Všechny sbírky ověřujeme

Všechny sbírky ověřujeme

Datum přidání
6. 5. 2024

Kdo jsme

Společně srdcem pro zvířata, z.s. je spolek, který pomáhá zvířatům v nouzi, zejména pak kočkám. Skládá se z dobrovolníků, kteří se péčí o opuštěná, zraněná, či týraná zvířata zabývají již několik let. Své práci věnují spoustu času i energie, za což jsme jim ohromně vděční.

V našich dočasných péčích se nacházejí primárně kočky a ročně pomůžeme více než 50 kočkám najít domov. Založení spolku bylo jen vyústěním naší dlouhodobé práce pomoci zvířatům. K tomuto kroku došlo v roce 2023. Rozhodli jsme se založit vlastní organizaci, která by pomáhala nejen zachráněným zvířatům v naší péči a jejich umisťování do vhodných domovů, ale také dalším potřebným, ať už fyzickým osobám, které svůj čas a finance věnují péči o tyto tvory, ale také ostatním spolkům, útulkům a dalším organizacím, které nemají dostatek financí na chod svého provozu. Proto pravidelně pořádáme aukce, bazárky, jejíž výtěžek slouží nejen na pokrytí našich nákladů, ale pokud nám to situace dovoluje i na pomoc ostatním.

Ačkoliv v současné chvíli máme dva karanténí pokoje, rádi bychom vybudovali ještě jednu karanténu v prostorách za domem, která by byla od ostatních místností oddělena a bylo zde vetší bezpečí pro naše svěřence. Často totiž přijímáme i zvířata ve velmi zanedbaném stavu a samostatná karaténa by byla mnohem bezpečnější. 

– Koťata zachráněná na poslední chvíli v květnu roku 2023, které se „majitelka“ rozhodla pohřbít v kompostu.

Proč další karanténí pokoj

Karanténu bychom rádi měli zcela mimo prostory naší dočasné péče zejména pro těžké případy nalezených zvířat. S jejich přijetím se často pojí rizika šíření zoonóz a dodržování karantény by se jednak velice ulehčilo právě díky nově vzniklému prostoru a zároveň by nám to dalo prostor pro příjem více svěřenců. Ke karanténímu domečku bychom rádi připojili i venkovní Voliéru, díky které by méně kontaktní kočky zvyklé na venkovní podmínky byli ve větší psychické pohodě. 

Billy přijatý 1. 4. 2024 po srážce s automobilem

George v katastrofálním stavu, příjem na konci dubna 2024, bohužel s podezřením na suchou formu FIP

Kompletní přestavba nebo zahradní domek

Karaténa by byla vystavena za domem v prostoru, který nyní je zcela v katastrofálním stavu. Pozemek se musí vyklidit a následně se zde umístí domeček i s voliérou po vyrovnání pozemku. Na jeho úpravě se již snažíme pracovat  nyní. Původním návrhem byla přestavba budovy, jenž dříve sloužila jako chlívek, ovšem její oprava by byla velice nákladná a zejména by nám svazovala ruce v případě, že by se měnilo naše působiště. Proto jsme se rozhodli pro zahradní domek s voliérou, který se v případě našeho přesunu bude moci převézt na jiné místo. 

Je načase pomáhat víc. Bez prostor to ale nedokážeme.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
300 Kč  •  15. 5. 2024 15:44
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  8. 5. 2024 15:22

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Vzkazy

Laskavý dárce
300 Kč  •  15. 5. 2024 15:44
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  8. 5. 2024 15:22

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat