Sbírka ukončena:

Výcvik psa pro aktivního vozíčkáře

Vybráno 0 Kč 3 800 Kč
130 000 Kč
 -
8 dárců
Celkem se zapojilo
475 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
15 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Výcvik psa pro aktivního vozíčkáře

Vybráno 0 Kč 3 800 Kč
130 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Petr Bystroň
Datum přidání
18. 4. 2023

Představení sbírky

Dobrý den, jsem vozíčkář, který si ke svému pětiletému ridgebackovi pořídil osmiměsíčního rotvajlera. Po několika týdnech soužití a 1× týdně navštěvování cvičáku začínám usuzovat, že jsem trochu přecenil síly.

Ričouna jsem pořizoval v roce a půl, kdy už měl za sebou základní poslušnost , pracoval jsem na poloviční úvazek, tudíž na doučení a secvičování jsem měl dost a dost času.

Teď jsem již nějakou dobu plně zaměstnán a začínám zjišťovat, že nemám tolik volného času na výcvik štěněte. Ačkoliv na cvičák chodíme, pokroky jdou kvůli mému handicapu pomaleji, než blížící se puberta.

Rád bych tedy pro Ikara zařídil výcvik internátního typu, abychom společně mohli bezpečně a spolehlivě fungovat. Je to výcvik, kde je pes nějakou dobu, většinou několik měsíců, kdy se cvičí a po té době se secvičuje s páníčkem.

Problémem je ovšem finanční náročnost. Tento výcvik přijde na minimálně dvacet tisíc měsíčně a trvá několik měsíců, což si bohužel nemohu dovolit.

Komu pomůžeme?

Jmenuji se Petr, je mi 36 let a jsem na vozíku. I přes svůj handicap pracuji jako operátor zákaznického centra v rehabilitační klinice. Práce mě baví, dá se říct, že je pro mě i koníčkem.

Ve volném času se věnuji hlavně domácnosti, setkávání s přáteli a v neposlední řadě výstavám svého pětiletého ridgebacka, Carima, jak po ČR, tak, zatím i v SR 

a pro zábavu spolu děláme i agility. 

https://www.facebook.com/watch/?v=1980752722316177

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Výcvik druhého psa, devítiměsíčního rotvajlera Ikara, tak abychom mohli společně bezpečně fungovat. Výcvik bude s největší pravděpodobností trvat nejméně šest měsíců a vyjde v průměru minimálně na dvacettisíc měsíčně.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  27. 4. 2023 9:53
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  27. 4. 2023 6:25
Milý dárce
1 000 Kč  •  25. 4. 2023 15:24
Velkorysý dárce
300 Kč  •  21. 4. 2023 10:32
SGKia
600 Kč  •  19. 4. 2023 0:01
Držím packy
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  18. 4. 2023 20:40
Beri a Nadi
600 Kč  •  18. 4. 2023 20:07
Ked sa chce, aj hory sa pohnú❤️
Milý dárce
500 Kč  •  18. 4. 2023 12:55

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat