Podpořte Česko-Zanzibarská Farma ( ZANZI FARM PROJEKT)

Vybráno 0 Kč 6 300 Kč
300 000 Kč
79 dnů
do ukončení
Zakladatel
Jan Hutyra
Datum přidání
17. 3. 2023

Představení projektu

Můj příběh

V roce 2020 jsem se svojí přítelkyní navštívil ostrov Zanzibar a seznámil se s místním mladíkem a průvodcem Mudim. Bohužel pandemie COVID-19 náš pobyt zkrátila a my se musel vrátit předčasně domů. Vzhledem k zákazu cestování během pandemie se Mudimu výrazně snížil příjem z jeho práce. Během pandemie jsem mu zaslal peníze, za které si vždy koupil potřebné potraviny a suroviny na celý měsíc (rýže, fazole, zelenina, ryby). Již v té době bylo mým podnikatelským plánem založit vlastní podnikání a pomoci Mudimu s práci, která nebude tak moc závislá na turistickém ruchu. S odstupem času se mi v hlavě zrodil nápad (vzhledem k tomu, že se v zemědělství pohybuji a mám zkušenosti z ČR) vybudovat malou soběstačnou farmu na Zanzibaru.

O farmě

Momentálně máme vytipováno několik pozemků vhodných k založení naší farmy o rozloze několika  tisíc metrů čtverečních. Pozemek musí splňovat  naší představu a to je: část pozemku využít pro kurník a chov slepic a další části postupem času využít k pěstování plodin a využívat slepičí trus ke hnojení.

Hlavním pilířem tohoto projektu bude výkrm kuřat a produkce vajec (jak na místní trh tak do turistických rezortů, kterých je zde opravdu hodně). Postupem času vyčlenit půdu k pěstování pepře, hřebíčku, chilli, zeleniny a jiných plodin.

Cíl 

Cílem je vybudovat malou prosperující  a udržitelnou farmu (vlastní líheň a odchov kuřat a hledání ekonomičtějších řešení provozu. Jako další si dáváme za cíl produkce potravin pro zaměstnance za účelem obživy a prodeje). Farma pod naším názvem ZANZI FARM bude zaměstnávám v prvé řadě Mudiho, ale postupem času i možná pár místních obyvatel, kteří budou adekvátně zaplaceni. S postupem času se zkusit rozvíjet do dalších činností které se naskytnou a které bude místní trh vyžadovat ( pěstování hub, pěstování mořských řas, pěstování zeleniny a ovoce, založení plantáže, restaurace, výroba home made kosmetiky nebo také ruční dílna)

O Zanzibaru

Exotický ostrov nedaleko Afriky u pobřeží Tanzánie Vás ohromí svojí exotičností, vůní koření a přívětivostí místních obyvatel.

Historie Zanzibaru by nebyla úplná bez vůně hřebíčku, muškátového oříšku, skořice, pepře a mnoha dalších druhů koření, které omamně voní celým ostrovem.  První plantáž s kořením založil ománský sultán, který ale nechvalně proslul také trhem s otroky. Plantáže se nacházejí mimo město a umožní Vám nechat se unést chutí a vůní čerstvého koření.

V 10. století založili Arabové svoji „kolonii“ v africkém regionu, která se vyvinula časem ve vzkvétající republiku. Když v roce 1499 přistál na ostrově Vasco da Gama, nalezl zde krásná města, ve kterých pulsoval obchod s Indií. V roce 1503 založili Portugalci na pobřeží obchodní stanici. Muslimové poznali portugalské zájmy o ostrovy a nedokázali tomuto nátlaku vzdorovat, a tak jejich obchodování zaniklo, leč muslimské obyvatelstvo bylo stále majoritou. Koncem 17. století ztratilo Portugalsko svoje državy severně od Mosambiku.

Od roku 1698 až do konce 19. století patřil Zanzibar nominálně pod vládu ománského sultána. Během této doby se stal centrem obchodu s otroky pro celé východoafrické pobřeží (ročně prošlo přes ostrov až 10 000 otroků).

K 10. prosinci 1963 žilo na ostrově Zanzibar 444 000 lidí, na ostrově Pemba pak 314 000. V tento den získal Zanzibar nezávislost na Velké Británii. Vlády se opět ujal sultán jako jediný vládce ostrovů. Ten vládl jen krátce – 12. ledna 1964 byl svržen a Zanzibar se stal lidovou republikou. Při převratu došlo k masakru několika tisíc místních Indů a Arabů. Lidová republika se 24. dubna 1964 spojila s Tanganikou v nový stát Tanzanie, jejíž součástí je dodnes. Momentálně žije na ostrově více jak 1,1 milionů lidí. 

Sociální sítě

Celou naší práci se budeme snažit pečlivě dokumentovat a sdílet na naších sociálních sítích jako je Instagram a v budoucnu také Facebook.

Pro další dotazy nás neváhejte kontaktovat na email: zanzifarm1@gmail.com kde Vám rádi zodpovíme Vaše dotazy. Za každou odměnu děkujeme a velmi si jí vážíme.

V případě individuální odměny pro Vás a speciálního finančního daru pro náš projekt nás prosím kontaktujte na email : zanzifarm1@gmail.com Velmi rádi s Vámi vše probereme. Děkujeme

náš instagram: https://www.instagram.com/zanzifarm/

Kdo za projektem stojí?

Český Honza z vesnice :D narozen 17. 11. 1994 s absolvovanou průmyslovou střední školou a zkušenostmi ze zemědělství se rozhodl splnit si svůj sen a vybudovat farmu tam kde to opravdu dává smysl. Pěvně věřím, že farma pomůže do budoucna a zajistí několika obyvatelům lepší život.

https://www.instagram.com/honzikhutyra/?igshid=YmMyMTA2M2Y%3D

Mudi

Celým jménem Mohamed Wajihi Ame se narodil 29. 12. 1994 pochází z 5 bratrů a 6 sester. Plynule hovoří italsky, španělsky, anglicky, svahilsky a česky(naučil se jako samouk pouze přes internet, videa a od čekých turistů ).Studoval na The State University of Zanzibar. Jeho hlavní a jedinou prací je osobní průvodce jak po Zanzibaru tak také po safari na pevnině v Tanzánii.

#https://www.instagram.com/mudizanzibar/?igshid=YmMyMTA2M2Y=

Na co vybrané peníze použijeme?

První kroky

Jako první a největší investicí bude získání vhodných pozemků,  které jsou pro založení a provoz farmy nejdůležitější a proto použijeme až 40% částky na nákup pozemku. Vzhledem ke stavu místních pozemků bude nutná i jeho úprava a vytyčení hranice od stavebního úřadu. Mezi další krok bude patřit zaplacení a absolvování kurzu pro chovatele slepic a zaplacení místních poplatků.  Poté se bude muset navrhnout a postavit velmi jednoduchý, ale vyhovující a vybavený kurník. Bude také potřeba nákupu prvních vlastních slepic pro produkci vajec a také brojlerů pro výkrm. V budoucnu  zakoupíme základní pracovní nářadí na hospodaření.  Postupem času bude také potřeba vykopat na pozemku studnu (voda je v dosahu několika metrů a cena cca 13 000 Kč).  Jako poslední položka budou samozřejmě krmiva. Samozřejmě  myslíme i na ,,zadní vrátka,,  a na finanční rezervu na nečekané výdaje a problémy, které se na této dlouhé cestě jistě vyskytnou. Také část vybraných prostředků vyčleníme na zaslání odměn do České republiky a na zaplacení DPH v ČR!  :(

Postavení a vybavení kurníku

 • náklady na pozemek 150 000– 180 000+ poplatky Kč
 • pro výkrm kuřat cca 40 000 Kč
 • pro nosnice 55 000 Kč
 • líheň 5000 Kč
 • nákup prvního turnusu 23 700 Kč

Nákup prvního turnusu brojlerů

Naším plánem je výkrm kuřat v 45denních cyklech.

 • Nákup  500ks kuřat        7 200 Kč
 • Krmivo                               12 000 Kč
 • Plat obsluhy                     1 500 Kč
 • Ostatní výdaje                 3000 Kč
 • Celkem                              23 700 Kč

Chcete zakladateli projektu něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

V režimu Donio Plus Potvrzení o daru nevystavujeme my, ale zakladatel projektu po úspěšném ukončení projektu.

Kdy mohu očekávat svou odměnu?

Odměny realizuje zakladatel projektu do 90 dní po úspěšném ukončení projektu. Do této doby se všem přispěvatelům ozve.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se v projektu nevybere více než 25% z cílové částky, se vybrané finance refundují přispěvatelům.

Mohu si u vás objednat daný produkt/službu, na kterou běží sbírka?

My v Donio samotnou výrobu/poskytování neprovozujeme, jsme pouze platforma, přes kterou je možné na výrobu přispět. Pokud máte zájem o některý z produktů, na které jsou u nás podpůrné kampaně, kontaktujte prosím vždy jejich zakladatele uvedené v popisu projektu.

Mohu platit ApplePay?

Aktuálně v rámci sekce Donio Plus není možné platit způsobem ApplePay, pouze kartou online či bankovním převodem

Štědrý přispěvatel
2 000 Kč  •  27. 3. 2023 9:47
Dita a Jára z Děčína
1 000 Kč  •  27. 3. 2023 7:44
Moc zdravíme Mudiho a držíme vám pěsti! 🙂
Anonym
2 000 Kč  •  25. 3. 2023 9:11
❤️❤️
Laskavý přispěvatel
200 Kč  •  24. 3. 2023 23:14
FarmaS
100 Kč  •  24. 3. 2023 16:39
Ať se daří!
Štědrý přispěvatel
1 000 Kč  •  17. 3. 2023 23:59

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

 1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
 2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
 3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, ikdyž se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Vyberte si odměnu

Pro dobrý pocit
Přispějte 100 Kč a více

Pro dobrý pocit

Zajímavý nápad a rád ho podpořím částkou která pro mě není tak velká.

Odměna

Dobrý pocit, že jsem u projektu který bude fungovat a může fungovat dalších několik let a já byl u jeho počátku a chci o něm někdy v budoucnu zase slyšet. Malý finanční obnos pro Vás ale velká injekce pro nás! Děkujeme Vám 

Malá pozornost od nás pro Vás
Přispějte 350 Kč a více

Malá pozornost od nás pro Vás

Zbývá 30/30

Malá pozornost pro Vás jako poděkování za váš dar. 

Odměna Zbývá 30/30

Zašleme Vám malou pozornost v podobě klíčenky s motivem naším farmy a nebo ostrova Zanzibar. Děkujeme

Magnetka na lednici+ pohlednice ze Zanzibaru
Přispějte 800 Kč a více

Magnetka na lednici+ pohlednice ze Zanzibaru

Zbývá 23/25

Magnetka na lednici 

Odměna Zbývá 23/25

 Zašleme námi navrhnutou magnetku s tématem naší farmy a nebo ostrova Zanzibar a krásnou pohlednici ze Zanzibaru. Magnetka na lednici Vám bude stále připomínat náš projekt u kterého jste stáli i VY! Děkujeme

Překvapení ze Zanzibaru
Přispějte 2 000 Kč a více

Překvapení ze Zanzibaru

Zbývá 43/45

Zašleme Vám k vám domů překvapení  přímo z dalekého ostrova Zanzibar

Odměna Zbývá 43/45

V tomto balíčku bude pohlednice ze Zanzibaru a také směs 3–4 druhů čerstvého koření+ již namíchané směsi ( maximálně však 20g nebo pár kusů od jednoho druhu koření)  v uzavíratelných balení dle našeho výběru. Pravá chuť exotiky!

Pro Vaší drahou polovičku
Přispějte 5 000 Kč a více

Pro Vaší drahou polovičku

Zbývá 16/16

Ideální odměna a také dárek pro manželku nebo jinou ženu ve Vašem okolí.

Odměna Zbývá 16/16

V tomto balíčku bude ručně vyráběná organická kosmetika(3–4 ks) a také KIKOI (1–2ks). Nezapomeneme přibalit ani oblíbené koření(max. 30g od jednoho druhu) dle našeho výběru.

Kikoi je tradiční druh látky pocházející z Afriky. Kikoi je považované za součást svahilské kultury, nosí  jí většinou Masajové v Keni ale  také muži z Tanzánie a Zanzibaru. Vhodný k nošení nebo k dekoraci.

Sponzoři
Přispějte 10 000 Kč a více

Sponzoři

Zbývá 5/5

Sponzoři

Odměna Zbývá 5/5
 • budete zveřejněni na našich stránkách jako sponzoři našeho projektu
 • k dispozici v budoucnu  naše sociální sítě pro reklamu a PR  Vaší firmy nebo projektů 
 • možnost  náhledu do fungování celé farmy
 • při návštěvě Zanzibaru lokální průvodcovské služby od Mudiho
 •  Mix balíček ze Zanzibaru(maximální váha balíčku 2kg)
Hlavní partner projektu
Přispějte 50 000 Kč a více

Hlavní partner projektu

Zbývá 1/1

Hlavní partner projektu 

 • bude zveřejněn na našich stránkách jako nejštědřejší dárce a hlavní sponzor projektu
 • k dispozici naše sociální sítě pro reklamu a PR pro Vás( pokud budete mít zájem)
 • možnost podrobnějšího náhledu do fungování celé farmy
 • při návštěvě Zanzibaru lokální průvodcovské služby od Mudiho-ZDARMA
Odměna Zbývá 1/1

Hlavní partner projektu(může být firma) 

 • bude zveřejněn na našich stránkách jako nejštědřejší dárce
 • k dispozici naše budoucí sociální sítě pro reklamu a PR 
 • možnost podrobnějšího náhledu do fungování celé farmy
 • při návštěvě Zanzibaru lokální průvodcovské služby od Mudiho-ZDARMA
 • Maxi balíček ze Zanzibaru + malá pozornost (maximální váha balíčku 2kg)
 • cokoliv dle Vašich představ co bude v naších silách

Donio je určeno také zakladatelům zajímavých nápadů, které může kdokoliv finančně podpořit. Komerční projekty na Donio nejsou realizované podle zákona o veřejných sbírkách, který zahrnuje pouze veřejně prospěšné aktivity. Více si můžete přečíst v našich Obchodních podmínkách.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám

Podpořte projekt a získejte atraktivní odměnu

Pro dobrý pocit
Přispějte 100 Kč a více

Pro dobrý pocit

Zajímavý nápad a rád ho podpořím částkou která pro mě není tak velká.

Odměna

Dobrý pocit, že jsem u projektu který bude fungovat a může fungovat dalších několik let a já byl u jeho počátku a chci o něm někdy v budoucnu zase slyšet. Malý finanční obnos pro Vás ale velká injekce pro nás! Děkujeme Vám 

Malá pozornost od nás pro Vás
Přispějte 350 Kč a více

Malá pozornost od nás pro Vás

Zbývá 30/30

Malá pozornost pro Vás jako poděkování za váš dar. 

Odměna Zbývá 30/30

Zašleme Vám malou pozornost v podobě klíčenky s motivem naším farmy a nebo ostrova Zanzibar. Děkujeme

Magnetka na lednici+ pohlednice ze Zanzibaru
Přispějte 800 Kč a více

Magnetka na lednici+ pohlednice ze Zanzibaru

Zbývá 23/25

Magnetka na lednici 

Odměna Zbývá 23/25

 Zašleme námi navrhnutou magnetku s tématem naší farmy a nebo ostrova Zanzibar a krásnou pohlednici ze Zanzibaru. Magnetka na lednici Vám bude stále připomínat náš projekt u kterého jste stáli i VY! Děkujeme

Překvapení ze Zanzibaru
Přispějte 2 000 Kč a více

Překvapení ze Zanzibaru

Zbývá 43/45

Zašleme Vám k vám domů překvapení  přímo z dalekého ostrova Zanzibar

Odměna Zbývá 43/45

V tomto balíčku bude pohlednice ze Zanzibaru a také směs 3–4 druhů čerstvého koření+ již namíchané směsi ( maximálně však 20g nebo pár kusů od jednoho druhu koření)  v uzavíratelných balení dle našeho výběru. Pravá chuť exotiky!

Pro Vaší drahou polovičku
Přispějte 5 000 Kč a více

Pro Vaší drahou polovičku

Zbývá 16/16

Ideální odměna a také dárek pro manželku nebo jinou ženu ve Vašem okolí.

Odměna Zbývá 16/16

V tomto balíčku bude ručně vyráběná organická kosmetika(3–4 ks) a také KIKOI (1–2ks). Nezapomeneme přibalit ani oblíbené koření(max. 30g od jednoho druhu) dle našeho výběru.

Kikoi je tradiční druh látky pocházející z Afriky. Kikoi je považované za součást svahilské kultury, nosí  jí většinou Masajové v Keni ale  také muži z Tanzánie a Zanzibaru. Vhodný k nošení nebo k dekoraci.

Sponzoři
Přispějte 10 000 Kč a více

Sponzoři

Zbývá 5/5

Sponzoři

Odměna Zbývá 5/5
 • budete zveřejněni na našich stránkách jako sponzoři našeho projektu
 • k dispozici v budoucnu  naše sociální sítě pro reklamu a PR  Vaší firmy nebo projektů 
 • možnost  náhledu do fungování celé farmy
 • při návštěvě Zanzibaru lokální průvodcovské služby od Mudiho
 •  Mix balíček ze Zanzibaru(maximální váha balíčku 2kg)
Hlavní partner projektu
Přispějte 50 000 Kč a více

Hlavní partner projektu

Zbývá 1/1

Hlavní partner projektu 

 • bude zveřejněn na našich stránkách jako nejštědřejší dárce a hlavní sponzor projektu
 • k dispozici naše sociální sítě pro reklamu a PR pro Vás( pokud budete mít zájem)
 • možnost podrobnějšího náhledu do fungování celé farmy
 • při návštěvě Zanzibaru lokální průvodcovské služby od Mudiho-ZDARMA
Odměna Zbývá 1/1

Hlavní partner projektu(může být firma) 

 • bude zveřejněn na našich stránkách jako nejštědřejší dárce
 • k dispozici naše budoucí sociální sítě pro reklamu a PR 
 • možnost podrobnějšího náhledu do fungování celé farmy
 • při návštěvě Zanzibaru lokální průvodcovské služby od Mudiho-ZDARMA
 • Maxi balíček ze Zanzibaru + malá pozornost (maximální váha balíčku 2kg)
 • cokoliv dle Vašich představ co bude v naších silách