Sbírka ukončena:

Zateplení střechy v kočičím útulku Fousek

Vybráno 0 Kč 17 100 Kč
70 000 Kč
 -
19 dárců
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Zateplení střechy v kočičím útulku Fousek

Vybráno 0 Kč 17 100 Kč
70 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Fousek z.s.
Datum přidání
21. 6. 2023

Představení sbírky

Většina z Vás ví, jak náš kočičí dům vypadá. Je to starý dům v památkové zóně, kde každou chvíli řešíme nějakou opravu. Od nového systému vytápění, přes pokládku nového lina až po výměnu nerezové vany.

Tentokrát padnul černý petr na střechu, která je v havarijním stavu. Střechu tudíž musíme zateplit, aby se nám v zimě nerozpadla.

Abychom plně využili funkci nového tepelného čerpadla, musíme řešit věci, které s tím jdou ruku v ruce. Aby neunikalo teplo, musíme logicky zateplit. Alespoň tu střechu, která bohužel už nevydrží. Ostatně posuďte sami

Komu pomůžeme?

Pomůžete kočičímu útulku a jeho obyvatelům, který obstarávají dobrovolníci ve svém volném čase po příchodu ze zaměstnání.

Spolek Fousek z.s. funguje v oblasti záchrany opuštěných zvířat déle než 13 let, ve stávajících prostorách je již čtvrtým rokem, kdy se jedná o historický dům v obci Krupka u Teplic. Průběžně se dobrovolníci ve spolku Fousek z.s. snaží o nezbytné rekonstrukce domu a jeho vylepšování tak,aby tento byl schopen správně sloužit potřebám spolku, dobrovolníkům v něm a zejména pak opuštěným zvířatům, která má spolek Fousek z.s. v péči, a kterých ročně nejen z lokality severních Čech zachrání více než 200. V domě jsme již úspěšně zrekonstruovali rozvody elektřiny, příjmovou karanténu a vybudovali sklad zásob a tepelné čerpadlo. Další projekt je tudíž střecha.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze budou použity na zateplení střechy, která začíná být v katastrofálním stavu a hrozí, že se rozpadne. Jelikož jsme zařídili nové čerpadlo pro vytápění a ohřev teplé vody, v zimě chceme zamezit tepelné ztrátě.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Omlouváme se, ale přehled dárců je kvůli vysoké zátěži na našem webu dočasně nedostupný. Na nápravě pracujeme. Děkujeme za pochopení.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat