Zdravé oči pro Sofii

Vybráno 0 Kč 2 000 Kč
od 5 dárců
20 dnů
do ukončení

Předáme 100 % vašeho daru, do poslední koruny. Buďte s námi pro každou dobrost.

Přispět Sdílet

Všechny sbírky ověřujeme

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Anna Šebková
Datum přidání
17. 8. 2023

Představení sbírky

Ahoj,

dovolte mi, abych se vám představila: jsem 4letá fenka čínského chocholatého naháče jménem Sofie. Naše rasa bohužel trpí vadou očí a i mě to postihlo. Ke svým páníčkům jsem se dostala jako půlroční štěně, neboť moje panička se o mě z důvodu nemoci nemohla starat a tak jsem se stěhovala za svou novou rodinou. Svou hravou a mazlivou povahou dělám radost všem, ale nejvíc 12 letým holkám, které se o mě starají a hýčkají různými pamlsky a taky ovocem a zeleninou. Chodíme na procházky i s mou kamarádkou Miou a proháníme kočky i jiná drobná zvířata.

Komu pomůžeme?

Celou dobu jsem byla moc spokojená, ale vše se začalo měnit 17. 7. 2023 v tu dobu mi vypadla čočka v levém oku dopředu. Na klinice v Praze Stodůlkách mě pan doktor vyšetřil obě oči.

Diagnóza zněla: Levé oko potřebuje operaci a pravé oko na tom bude podobně, neboť i tady je čočka mírně poškozená. Taková diagnóza není vůbec příjemná. Operace očí je dost nákladná a moje rodina si ji nemůže dovolit a tak zkoušíme tuto cestu a třeba se díky vám všem mi podaří vrátit zrak do levého oka a spravit oko pravé. Zatím dostavám aspoň 3× za den kapky na bolest a zmírnění tlaku v očích.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Sbírka bude využita na veškerou léčbu našeho pejska: předoperační vyšetření, samotná operace, pooperační péče a následné kontroly na klinice specializované na oční vady v Pardubicích. Veškeré vybrané prostředky budou použity pro naše pejsky a v případě větší částky ze sbírky bude po upotřebení potřeb našeho pejska zbytek zde věnován, abychom pomohli dále.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Omlouváme se, ale přehled dárců je kvůli vysoké zátěži na našem webu dočasně nedostupný. Na nápravě pracujeme. Děkujeme za pochopení.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat