Projekt ukončen:

Znovu žít aneb pomozte Katce a její dceři se začlenit díky Svačinkám

Vybráno 0 Kč 1 300 Kč
790 000 Kč
 -
6 přispěvatelů
Celkem se zapojilo
217 Kč
Průměrná výše příspěvku
500 Kč
Nejvyšší příspěvek
90 dnů
Vybráno za
Více o tomto projektu

Znovu žít aneb pomozte Katce a její dceři se začlenit díky Svačinkám

Zakladatel
Kateřina Bečičková
Datum přidání
20. 3. 2023

Představení sbírky

Znovu žít aneb pomozte Katce a její dceři se začlenit díky Svačinkám 

Hezký den,

v první řadě děkuji všem těm, kteří jste otevřeli tento příběh. Příběh plný vzestupů a pádů od začátku až po součastnost.

Rozhodla jsem se zde s Vámi sdílet část našeho příběhu a boje a zároveň Vás poprosit o podporu a pomoc. Píši zde hlavně kvůli mé mamince Katce, která je neskutečná bojovnice. V životě měla téměř vždy smůlu a tak bych jí chtěla moc pomoci a splnit jí alespoň jeden velký sen.

Osudný úraz a trvalé následky

Moje maminka je těžce nemocná a zdravotní potíže ji provázejí již od dětství. Na základní škole při lyžařském výcviku měla vážný úraz nohy. Na zdravotní škole, na kterou jsem poté nastoupila, prodělala první tři operace. Bohužel se stav nadále zhoršoval a lékaři moc nevěděli, jak dále postupovat. Avšak to nevzdávali a operovali dále. Konečné číslo operací bylo 39! Mezi tím už hrozila i varianta amputace, ale maminka je neskutečná bojovnice, takže k amputaci nakonec nedošlo.

Nejhorší ale bylo ale zjištění, že za úrazem se skrývalo genetické onemocnění- Ehlers-Danlosův syndrom, se kterým nemá téměř nikdo v České republice zkušenosti. Postupně se přidávaly další komplikace, kdy byly napadeny veškeré svaly v těle. Opakovaně díky těmto komplikacím nastávají stavy, kdy musí být maminka na umělé výživě-buď pomocí sondy nebo infuzní parenterální výživy. Od dětství jsem tudíž s maminkou nemohla trávit moc času, protože byla často v nemocnici na operaci či výživě a bojovala o život.

Za poslední dva roky už začala mít potíže i s klouby a svaly na rukou, kdy jednu ruku má operovanou 3×, druhou 2×. S velkou pravděpodobností se nejedná o poslední operaci, ale i tak s máma nevzdává. Její velké přání je se zařadit do společnosti a přiblížit se běžnému životu.

Maminka je odkázána od svých 18ti let na ID, což nepokryje téměř nic. Léčba je velmi nákladná a nemůžeme si ji tudíž dovolit tak, jak by bylo potřeba. Musíme obracet každou korunu a nakupovat buď jen nezbytně nutné či věci z druhé ruky. Proto doslova přežíváme a naši rodinu živí pouze táta s minimální mzdou. Žijeme od výplaty k výplatě.

Dcera Rézinka

V 21 letech se Katce narodila dcera. Dítě si jako každá žena moc přála. Porod byl ale komplikovaný a lékaři konstatovali, že se dcera nenarodí živá. Když přišla na svět, přinesla světlo do života. Katka doufala, že aspoň dcera bude zdravotně v pořádku. Dlouho to tak i vypadalo, avšak po letech nastal zvrat.

Dcera Rézina psychicky onemocněla, když jí bylo 17 let. Skončila v akutním stavu hospitalizovaná na psychiatrickém oddělení a krom několika diagnóz byla stanovena hlavní diagnóza Hraniční porucha osobnosti (HPO). Později se stav zhoršoval a přidala s též Porucha příjmu potravy (PPP). V podobě jak anorexie, tak i bulimie. Dcera během chvilky shodila přes 25 kilogramů z původní váhy a též skončila na umělé výživě. Pro organismus jsou tato onemocnění více než náročná a proto už několikrát došlo o boj o holý život a nebýt včasné pomoci, Rézinka by už nebyla mezi živými. Zatím bojuje a hledá vhodnou léčbu, ale díky vysokým částkám si nemůžeme terapie a léčení dovolit.

Rézina v jejích kalhotech poté, co ztratila přes 20 kg.

Svačinky od Rézinky

Díky mému onemocnění s Poruchou příjmu potravy a nedostatkem financí na léčbu jak maminčinu, tak i mou, nás napadlo něco zkusit. Z jídla mám strach,ale na druhou stranu jej ráda připravuji a stejně tak je to i něco, co nás s maminkou spojuje a můžeme tak trávit i nějaký čas spolu, když zrovna nejsme někde u lékaře.

Více jsem se začala o jídlo zajímat a díky tomu se nám podařilo sestavit plnohodnotnou svačinku, která nejen zasytí, ale dodá i energii a má nízký glykemický index. U našich známých a blízkých se stala velmi oblíbenou. Rády bychom v tomto duchu pokračovaly a chtěly bychom nabídnout Svačinky od Rézinky i široké veřejnosti. Pomohlo by nám to i finančně vyjít a díky tomu bychom si mohly dovolit i lepší léčbu. Čas totiž neúprosně běží a doslova jde o život! Několikrát jsem se již ocitla na ARO či JIP a musela jsem být resuscitována. Proto nevíme dne a ani hodiny. Tohle by nám mohlo pomoci.

Svačinky jsme začaly sestavovat právě kvůli poruchám příjmu potravy, kdy Rézina potřebovala kvalitní a energeticky vyvážený příjem. Tak jsme ve spolupráci s nutričním terapeutem dali dohromady složení, které bylo vyhovující a to nejen pro lidi s PPP, ale též oslovilo a zaujalo díky složení lidi s nadváhou, diabetem, nedostatečným či nesprávným energetickým příjmem. Dále se jedná o vhodnou svačinku též pro sportovce, studenty či pro všechny, kteří si rádi dopřejí něco zdravějšího. Kelímky jsou založeny na kvalitních cereáliích, ovesných vločkách, jogurtech, oříšcích a spoustě ovoce. Když je potřeba, upravujeme složení dle potřeb spotřebitele. Připravujeme taky nejrůznější saláty, dezerty a chytáme se každé výzvy.

Velkým přáním a snem mé maminky je to, vlastnit svůj stánek, kde by mohla naše výrobky prodávat a šířit tak i povědomí o nebezpečí poruch příjmu potravy a nejen to. Dostala by se po letech konečně mezi lidi, protože je nyní uvězněná doma a kvůli svému stavu si nemůže dovolit chodit do práce se stanovenou pracovní dobou. Toto je její veliký sen a přání! Zároveň by chtěla zřídit na svačinky i automat v nemocnici, protože kde jinde by zdravá strava měla být důležitější? Vnímáme to jako poslání a vím, že by to mé mamince vemi pomohlo. Nejspíše by to bylo nápomocno i mně v boji s poruchou příjmu potravy. Láska prochází žaludkem a naše tajná ingredience v každém jídle je právě ona láska!

Moc vás proto svým jménem prosím o pomoc. Maminka je celý život neskutečný bojovník a vždycky tady byla a je pro druhé! Proto si nyní zaslouží šanci i ona. Celým srdcem by se rozdala a nikdy jí ničí osud nebyl lhostejný! Proto prosím nebuďme lhostejní my k ní! Děkuji za sebe i maminku!

S láskou a poděkováním

Rézinka a Katka Bečičkovi

Komu pomůžeme?

Jmenuji se Kateřina Bečičková, narozena 13. 10. 1975.  Kvůli četným operacím a genetické nemoci jsem odkázána na invalidní důchod. Společnými silami s manželem a dcerou se snažíme vytvářet chutná jídla a svačinky v podobě projektu Svačinky od Rézinky. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Částku bychom použili na projekt pro podporu zdravého stravování dětí ze škol, školek, ale také pracujících či rodin, samozřejmě i nadále bychom rádi podporovali, tak jako doposud-ale ve větší míře, než si nyní můžeme dovolit, například ordinace, sociální zařízení či bychom z výdělku rádi podpořili veterinu a zvířátka. 

Chcete zakladateli projektu něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

V režimu Donio Plus Potvrzení o daru nevystavujeme my, ale zakladatel projektu po úspěšném ukončení projektu.

Kdy mohu očekávat svou odměnu?

Odměny realizuje zakladatel projektu do 90 dní po úspěšném ukončení projektu. Do této doby se všem přispěvatelům ozve.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se v projektu nevybere více než 25% z cílové částky, se vybrané finance refundují přispěvatelům.

Mohu si u vás objednat daný produkt/službu, na kterou běží sbírka?

My v Donio samotnou výrobu/poskytování neprovozujeme, jsme pouze platforma, přes kterou je možné na výrobu přispět. Pokud máte zájem o některý z produktů, na které jsou u nás podpůrné kampaně, kontaktujte prosím vždy jejich zakladatele uvedené v popisu projektu.

Mohu platit ApplePay?

Aktuálně v rámci sekce Donio Plus není možné platit způsobem ApplePay, pouze kartou online či bankovním převodem

Štědrý přispěvatel
100 Kč  •  25. 3. 2023 9:37
Štědrý přispěvatel
100 Kč  •  23. 3. 2023 17:24
Laskavý přispěvatel
500 Kč  •  23. 3. 2023 10:05
Laskavý přispěvatel
100 Kč  •  23. 3. 2023 9:05
Velkorysý přispěvatel
300 Kč  •  22. 3. 2023 21:28
Velkorysý přispěvatel
200 Kč  •  22. 3. 2023 19:16

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Vyberte si odměnu

Donio je určeno také zakladatelům zajímavých nápadů, které může kdokoliv finančně podpořit. Komerční projekty na Donio nejsou realizované podle zákona o veřejných sbírkách, který zahrnuje pouze veřejně prospěšné aktivity. Více si můžete přečíst v našich Obchodních podmínkách.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat

Podpořte projekt a získejte atraktivní odměnu