Základní škola Jeseník, příspěvková organizace

Dne 16. června 2005 schválilo zastupitelstvo města Jeseníku sloučení 3 samostatných základních škol (ZŠ Jeseník, Boženy Němcové, ZŠ Jeseník, Nábřežní, ZŠ Jeseník, Průchodní) v jednu. 1. července 2006 vznikla ZÁKLADNÍ ŠKOLA JESENÍK, příspěvková organizace.

1 Vytvořených sbírek
0 Kč Celkem vybráno

Aktuální sbírky

Více o organizaci

Od 1. 9. 2006 má sídlo na Nábřežní ulici, odloučená pracoviště pak na ulici Boženy Němcové a Průchodní resp. na ulici Karla Čapka (do 31. 12. 2007 kuchyň školního stravování). Na základě výsledku výběrového řízení je radou města jmenován do funkce ředitele Mgr. Roman Mrosek, do té doby ředitel ZŠ Jeseník, Boženy Němcové.

Škola je nadstandardně vybavena. Pracoviště Nábřežní má víceúčelový sportovní areál, ve kterém se nachází hřiště na malou kopanou, házenou, basketball a volejbal. Kolem hřiště je lehkoatletický ovál se čtyřmi běžeckými dráhami o délce 200 m, dvěma doskočišti na skok daleký a jedním na skok vysoký. Na pracovišti Boženy Němcové se nachází dětské hřiště, víceúčelové sportovní hřiště a dopravní hřiště. Venkovní areál na pracovišti Průchodní je po celkové revitalizaci a i zde se nachází sportovní hřiště a běžecká dráha na 50 m s doskočištěm na skok daleký. Základní škola Jeseník, příspěvková organizace je školou úplnou. Má oddělení školní družiny a oddělení školního klubu. Na pracovišti Boženy Němcové a Průchodní se nachází třídy 1. stupně a na pracovišti Nábřežní třídy 2. stupně. Škola nemá vlastní vyvařovnu, ale na každém pracovišti má výdejnu stravy.

Rychlé kontakty

Web: https://zsjesenik.cz/
E-mail: skola@zsjesenik.cz
Telefon: +420 731 406 111