19 dětských úsměvů

Vybráno 0 Kč 0 Kč
Buďte první, kdo přispěje
12 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět Sdílet

Všechny sbírky ověřujeme

Všechny sbírky ověřujeme

Datum přidání
27. 2. 2024

Představení sbírky

Jsem třídní učitelka v dnes již 9.B na ZŠ v Jeseníku. Sice své děti ještě nemám, ale žiju pro těchto 19… dnes už puberťáků, kteří mi vyrostli během 4 let před očima. Stejně tak jako rodič, jsem na všechny žáky neskutečně pyšná, jaké pokroky za ty roky udělali a ráda bych jim splnila alespoň školní výlet snů.

Ani si již nepamatuji, kdy to vzniklo, ale každý rok se skloněnou hlavou poslouchám přání, které bohužel nemohu tak úplně splnit. Třídní výlet v zahraničí – Řecko, Itálie či Francie.

Hned po studiu na VŠ byli moji poprvé a letos jsou moji poslední rok, přání se mají plnit a já se nedokážu rozloučit, aniž bych se nepokusila přání splnit. 

Komu pomůžeme?

Sbírka udělá radost dvaceti žákům z 9. ročníku ZŠ Jeseník. Několik žáků je ze sociálně slabých rodin, několik žáků postižených válkou na Ukrajině, několik skromných žáků, kteří se nepodívali dále než do sousedních zemí Česka. Žáci s psychickými problémy, neúplných rodin. Spoustu dobrých kamarádů.

Každoročně jsou žáci vedeni k dobročinným sbírkám, kdy pomocí přípravy a obsluhy bufetu, zahradních slavností a jiných akcí finančně pomáhají, kde je potřeba (finanční příspěvky na Moravu postiženou tornádem, sbírky na pomoc nemocným dětem, zvířátka, aj.). Jsou to obyčejné, neobyčejné děti, které si také zaslouží podporu a splnit ten jeden velký třídní sen. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze sbírky budou použity na ubytování a dopravu pro žáky třídy 9.B ZŠ Jeseník v rámci třídního výjezdu do zahraničí – dle možností Athény, Řím či Paříž.

Částka by mohla také pokrýt financování vstupů na historické památky, muzea a další vzdělávací aktivity. Dle možností by žáci mohli (někteří poprvé) zažít leteckou dopravu a případně by žáci cestovali vlakem či autobusem.

Dle možností by žáci měli také financovanou stravu po dobu pobytu.

Pokud by se vybrala velká částka, žáci se určitě rádi rozdělí s dalšími třídami a nebo by tak jak vždy, pomohli jinde, kde je potřeba – poslání na vybranou sbírku. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Omlouváme se, ale přehled dárců je dočasně nedostupný. Na nápravě pracujeme. Děkujeme za pochopení.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat