Sbírka ukončena:

Automobil pro Barborku

Vybráno 0 Kč 55 572 Kč
550 000 Kč
 -
66 dárců
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
59 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Automobil pro Barborku

Vybráno 0 Kč 55 572 Kč
550 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Michaela Krausová
Datum přidání
16. 11. 2021
Poslední aktualita

19. 4. 2022 22:00

Obrovské díky

Vážení,

ráda bych vám z celého srdce poděkovala za váš finanční dar, který jste mě a mé dceři poskytli na nákup nového vozu. Nové auto nám umožní bezpečně se dopravit k lékařům, na výlety. Díky velkému autu, se nám otevírají možnosti cestování na delší výlety.

Barunky zdravotní stav je nezvratný. V budoucnu nás čeká vybudování plošiny do auta na invalidní vozík, která nám opět umožní pohodlné cestování.

Z celého srdce vám všem moc děkujeme.

S pozdravem a velkým dík

Michaela Krausová – šťastná matka Barunky

Zobrazit celou aktualitu

Jmenuji se Barča. Narodila jsem se s rozštěpem rtu a patra, hipotonií ve 38tt, s 2040g a 41cm. Během mých prvních 4 let se mi přidala oboustranná těžká nedoslýchavost, centrální oční vada, opakované zápaly plic (jednostranné i oboustranné). I když mamka se mnou cvičila Vojtovu metodu, míčkovala na uvolnění zahlení u zápalů plic, chodila na plavání, hiporehabilitace (jízda na koních), a konečně jsem se ve 4 letech postavila na nohy, postupem času jsem musel usednout na invalidní vozík pro těžkou vadu pohybového aparátu.

Dále se mi přidala dětská agrese spojená s dětským autismem, který díky mé těžké mentální retradaci se nedá blíže specifikovat. Proto mě museli hospitalizovat do léčebny v Bohnicích, aby mi nasadili a vyladili tu správnou medikaci (já jsem totiž hrozně ubližovala sobě i ostatním – trhala si vlasy, v noci vůbec nespala a štípala a škrábala ostatní). Ve 14 letech jsem se začala dusit při jídle a tak nastalo roční kolečko zjišťování, proč se tak děje. Zjištění bylo – slabý kořen jazyka, který nedokáže odmrštit jídlo do žaludku, při polknutí jídlo jde do dýchacích cest a poté padá otevřenou trubicí na plíce. To mi způsobovalo opakované zápaly plic.

Díky oboustarnné nedoslýchavosti, špatné jemné, hrubé motorice a dalším vadám jsem se nedokázala naučit mluvit. Domlouváme se s mamkou neverbálně – určitými gesty, očima, přikývnutím.

Mamka se o mne stará s velkou láskou  a péčí, za kterou jsem ji nesmírně vděčná a za to ji mám neskutečně ráda.

Komu pomůžeme?

Sbírkou pomůžete mě i mé mamce, které to ulehčí vozit mě na různá vyšetření a rehabilitace, auto využíváme každý den. Jelikož staré auto dosluhuje a nové by bylo využito na lepší, komfortnější a pohodlnější jízdu především pro mě a mé psí kamarády.

Mohla bych si tímto také dopřát delší výlet do přírody a za zvířátky (zooterapií), hiporehabilitací, jelikož straré auto to již nezvládá a určité rehabilitace a zooterapie jsou většinou na různých částech republiky -viz Morava.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou použity na nákup auta pro Barču. Auto Ford Tourneo stojí 905 900Kč. Úřad práce nám přiznal 200 000,-, nadace Agrofert 50 000,- a nadace Konto Bariéry 50 000,-. Já jsem se podílela 30 000,-.

Barunku vozím do stacionáře a také často jezdíme po lékařských prohlídkách, kontrolách, výletech – pokud to situace a zdravotní stav Barči dovolí. Auto bude také sloužit na dojíždění za dětskými klienty z rehabilitačního centra za učelem canisterapie, které se již 11 let věnuji a dětským klientům se velice líbí.

I když se nepodaří vybrat celou finanční částku, přesto budou finance použity na nákup auta, abychom se  mohly alespoň částečně přiblížit k nákupu vozu.

Pokud se vybere větší částka, zařídím Barče delfinoterapii v zahraničí, která je velmi prospěšná k regeneraci a rehabilitaci celého těla i mysli. Tato terapie se pohybuje v řádu 150 – 200tis. A také pořídit nový invalidní vozík, jehož pořizovací cena je 12 tis.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

19. 4. 2022 22:00

Obrovské díky

Vážení,

ráda bych vám z celého srdce poděkovala za váš finanční dar, který jste mě a mé dceři poskytli na nákup nového vozu. Nové auto nám umožní bezpečně se dopravit k lékařům, na výlety. Díky velkému autu, se nám otevírají možnosti cestování na delší výlety.

Barunky zdravotní stav je nezvratný. V budoucnu nás čeká vybudování plošiny do auta na invalidní vozík, která nám opět umožní pohodlné cestování.

Z celého srdce vám všem moc děkujeme.

S pozdravem a velkým dík

Michaela Krausová – šťastná matka Barunky

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Omlouváme se, ale přehled dárců je kvůli vysoké zátěži na našem webu dočasně nedostupný. Na nápravě pracujeme. Děkujeme za pochopení.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat