Sbírka ukončena:

Podpořme společně jediný online festival pro děti Čiperkafest z izolace #kulturažije

Vybráno 0 Kč 2 100 Kč
od 8 dárců
 -
8 dárců
Celkem se zapojilo
263 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
123 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Podpořme společně jediný online festival pro děti Čiperkafest z izolace #kulturažije

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Čiperkafest

Z bezpečí svých domovů a nebo z prázdného divadla vystoupí nejpopulárnější umělci dětské a teens scény. Čiperkové, Michal Nesvadba, Pískomil se vrací, břichomluvec Zdeněk Polách a Matýsek, Maxim Turbulenc, Lumpína, bubenice Nikoleta Šurinová, princezna Áňa, Honza Krejčík, parkourista a youtuber Tary, Mína, Naty, Tom Sean, Groove Army, kouzelnice Adéla Svobodová, pan Kravata a mnoho dalších. Ale to není zdaleka všechno! Diváky také čeká online prohlídka zoologické zahrady a divadélko Kůzle.

„Chceme hlavně udělat radost dětem. Svět se jim otočil vzhůru nohama, najednou nesmí mezi kamarády a vidí vystresované rodiče, kteří mají strach z nebezpečné nemoci. Spousta dětí tráví čas především právě v online světě, tak jim chceme nabídnout zábavu, která za to stojí a aspoň na jedno odpoledne k nim přivést jejich oblíbence,“ říká jedna z organizátorek online festivalu Čiperkafest z izolace Simona Votyová.

Festival má za úkol nejen pobavit, ale cílem je také finanční sbírka, jejíž výtěžek je určen zdravotníkům, kteří se v důsledku své práce nakazili nemocí covid-19. Tuto sbírku pořádá město Říčany, se kterým se organizátoři spojili. „Chceme tímto gestem poděkovat zdravotníkům, kteří denně nasazují svoje zdraví pro naše zdraví,“ říká další z organizátorek Jana Svobodová.

Kromě umělců a organizátorů se na akci podílejí i studenti, kteří pořad natáčejí a věnují se postprodukci. Členem tohoto týmu je i populární zpěvačka a influencerka Mína, která se tedy objeví nejen před kamerou, ale i za ní.

Charitativní online festival Čiperkafest z izolace bude vysílán 4. května od 15:00 na několika platformách, jako např. Mall.tv, Lala TV, Bambule TV, youtube a facebook Čiperkové. 

Více na: www.ciperkafestzizolace.cz

Jak budou peníze ze sbírky použity?

Výtěžek bude věnován zdravotníkům, kteří se v důsledku své práce nakazili nemocí covid-19. Tuto sbírku pořádá město Říčany, se kterým se organizátoři spojili. Část výtěžku bude použita na technické zajištění akce a na podporu umělců, jejichž tvorba a vystupování. Krůček po krůčku se snažíme, aby kultura dokázala nejen přežít, ale i vzkvétat v těchto těžkých časech.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Milý dárce
300 Kč  •  4. 5. 2020 19:04
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  4. 5. 2020 18:03
DobroDárce
100 Kč  •  4. 5. 2020 18:01
DobroDárce
100 Kč  •  4. 5. 2020 17:34
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  4. 5. 2020 17:02
DobroDárce
100 Kč  •  4. 5. 2020 16:11
Štědrý dárce
100 Kč  •  4. 5. 2020 15:38
DobroDárce
300 Kč  •  4. 5. 2020 14:54

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat