Sbírka ukončena:

Delfinoterapie pro Johanku

Vybráno 0 Kč 4 500 Kč
120 000 Kč
 -
3 dárci
Celkem se zapojilo
1 500 Kč
Průměrná výše daru
3 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Delfinoterapie pro Johanku

Vybráno 0 Kč 4 500 Kč
120 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Delfinoterapie.cz, Jana Zajícová (maminka)
Datum přidání
28. 5. 2021

Johanka se narodila jako zdravá modrooká holčinka. Měla slabou novorozeneckou žloutenku, kvůli které jsme spolu strávily v nemocnici několik týdnů. Při odchodu domů byla Johanka naočkována proti TBC. 

Po pár týdnech zažila Jožka svou první jízdu sanitou RZS. Byla jí diagnostikována možná infekce, dostala antibiotika a pobyt na JIP. Po dvou týdnech nás propustily, že je vše OK. Jožka plakala, ale vyvíjela se, vnímala své okolí, chytala mi prsty, pásla koníčky… Pak další jízda RZS. Johanka bez zjevné příčiny kolabuje, podávají jí spousty různých léků. Kóma. Převoz do Motola. Během několika hodin Joža vyšetřena snad na úplně všechno od MR po krev. Příčina nezjištěna. Stav Johanky byl stabilizován, jedeme domů. Jsme spolu v nemocnici více než doma.

Zvykáme si na domácí prostředí. Cvičím s Johankou „Vojtovku“, aby vše dohnala, ale vše trvá jen pár týdnů. RZS. JIP. Převoz do Krčské nemocnice. Opakování všech vyšetření, testů … Nic se nezjistilo. Z nemocnice si v náručí odnáším „mrkací panenku“ – Jožinka hýbe jen očíčkama. Prognóza v mlze. Slova doktorky „udělejte si další a „todle“ dejte do ústavu“… Vůbec nepobírám. 

Moje úžasná modrooká blondýnka jela RZS ještě několikrát. Nevím dne ani minuty, ba ani nevím, zda se Johanka z kómatu. Vím to, když se Jožince kouknu do očí, že se rve ze všech sil o své místo na světě.

Johanka dnes chodí do speciální školy, kde se učí podle individuálního plánu. Nemluví. Nají se a napije s dopomocí. Sama se neobleče ani neumyje. Neumí sama držet tužku a namalovat obrázek. Ještě nezvládá spoustu další činností. ALE, umí mě udělat šťastnou, když se usměje, když mě chytne za ruku, když mě obejme. Pak je celý svět hned barevnější, voňavější, kouzelnější.

Jožka má ráda auta, asi proto, že na spoustu rehabilitací musíme dojíždět. Miluje zvířata – zvláště delfíny, koně a vše, co dělá zvuky. Denně vozím Johanku do školy, pak ještě na kroužky, na hipoterapii, fyzioterapii, ergoterapii, plavání, arteterapii, muzikoterapii, logopedii, zooterapii, jezdí každý rok do lázní, na intenzivní neurorehabilitace… Studuji a zkouším i terapie, které jsou v zahraničí schváleny jako rehabilitační (ne v ČR). Johanka je akční slečna, a tak neleníme ani o víkendu 😀

Budou tomu již čtyři roky, kdy jsem od otce Johanky odešla ze dne na den. Bylo to po útoku několikaletého domácího násilí, tehdy mě vyhrožoval smrtí. Zachránila mě policie. Vzala jsem jen Johanku a dvě tašky a odjela pryč. Soudy trvaly několik let. Johanka se již nějakou dobu vrací od otce ve špatném psychickém stavu. Teď naposledy se vrátila a měla na rameni zranění. Otec nekomunikuje.

Dnes je Johance 15 let. Já jsem rozvedená samoživitelka. Byt stále nemáme, ale věříme, že jednou mít budeme. Bydlíme spolu v bytě od charity, za což jsme obě moc rády, jinak bychom byly bez střechy nad hlavou. Život je o kousek náročnější po všech stránkách, ale o pořádný kusanec klidnější. Svou lásku života jsem si myslím porodila. Jsem vděčná za každý den, kdy je šťastná. 

O nemoci

Na základě mnoha vyšetření nebyla příčina nalezena, ale přinesla spoustu diagnóz. V lékařských zprávách se píše: těžké kombinované postižení – cerebelární syndrom, dyspraxie, opožděný vývoj jemné motoriky, těžká mentální retardace, epileptická encefaloopatie, astigmatismus, hypotonie, podezření na autismus, alergie na lepek, laktózu, kravskou bílkovinu, atd.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky by byly použity na cestu za delfíny, na delfinoterapii. Johanka vzhledem k postižení a stávajícímu psychickému rozpoložení nachází pomoc právě u delfínů, kteří jsou pro ni skvělými psychology a terapeuty, neboť lidský psycholog nedisponuje takovou magií jako právě delfíni. Johanky delfinoterapeut Olada Bureš říká, že Jožka je snad taky delfín, jen v lidské podobě. 😊  

Po slevě vyjde jedna terapie pro české klienty na 285 €. Jožce bylo vzhledem ke zdravotnímu stavu a náročné rodinné situaci doporučeno 10 terapií. Tato cena nezahrnuje dopravu, ubytování, stravu a ani zdravotní a cestovní pojištění pro mě i Jožku. Takže i tyto náklady jsou zahrnuty do sbírky.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  26. 7. 2021 13:21
🐬
Milý dárce
1 000 Kč  •  19. 6. 2021 7:00
DobroDárce
3 000 Kč  •  10. 6. 2021 19:06

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat