Řidičský průkaz pro nejstarší členy dětského domova v Krásné Lípě

Vybráno 0 Kč 2 100 Kč
60 000 Kč
33 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět
Tvůrce
Barbora Coufalová
Datum přidání
2. 11. 2021

V rámci práce Nadačního fondu Srdce na dlani s dětmi z dětských domovů se často potýkáme s chybějící motivací téměř o cokoliv, což bývá v důsledku těžkých traumat, kterými si v raném věku prošly. O to více si vážíme těch, kteří se i přes těžkou startovací pozici snaží ze všech sil o plnohodnotný život ve společnosti. 

Právě to jsou 3 dospívající z dětského domova v Krásné Lípě, kteří i přes potíže způsobené koronavirovou izolací, bojují o úspěšné dokončení střední školy a sní o získání řidičského oprávnění, které by jim otevřelo další možnosti na trhu práce. Dobře totiž ví, že bez podpory biologické rodiny se budou muset postavit na vlastní nohy daleko rychleji než jejich vrstevníci z klasických rodin.

Komu pomůžeme?

Dětský domov Krásná Lípa, který je pod patronátem našeho nadačního fondu Srdce na dlani, aktuálně shání peníze k zaplacení výcvikových kurzů autoškoly k získání řidičského průkazu pro své tři děti Martina, Dominiku a Lukáše. Poslechněte si jejich příběh.

Martin

„Ahoj, já jsem Martin. V dětském domove v Krásné Lípě jsem už od 11 let. Všichni tady v domově, spolu s lidma z nadačního fondu Srdce na dlani, jsou mojí jedinou rodinou, protože se svojí biologickou rodinou už nejsem roky v žádném kontaktu. To je taky jeden z důvodů, proč bych potřeboval řidičák, protože Srdce na dlani má sídlo v Praze, což je od Krásné Lípy pěkná dálka, já bych ale rád zůstal v kontaktu jak s domovem, tak s nadací. Hned jak dokončím maturitu na SOŠ Podnikatelské, pustím se do hledání práce a kdybych měl řidičák, možnosti by byly daleko lepší. Maturita i další vzdělávání je pro mě moc důležitý, nejen kvůli následnému výběru zaměstnání, ale taky kvůli tomu, že chci být tady v domově vzorem pro ostatní děti, jsem tu totiž teď nejstarší, rád bych jim ukázal, že makat na sobě je vážně důležitý a že i oni na to maj!”

Dominika

„Ahoj, já jsem Domča. Je mi 18 let. Už od mala vyrůstám v Dětském domově Krásná Lípa, mám to tady moc ráda, ale kvůli omezeným financím tady pro mě bývají takové ty běžné záležitosti mých vrstevníků o dost složitější. Stejně tomu tak je i s řidičákem, na který domov nemá finanční prostředky. Řidičák potřebuju hlavně kvůli špatné dostupnosti Krásné Lípy. Po dokončení maturity bych šla totiž moc ráda na vysokou školu pedagogickou a v Praze mám ohledně výšky víc šancí a možností. Chtěla bych ve studiu pokračovat nejen proto, že mám pak víc pracovních možností, ale taky proto, že mě učení i baví. Proto chci byt učitelkou, ráda bych ukázala i jiným dětem, že je učení může taky bavit!”

Lukáš

„Ahoj, já jsem Lukáš a do domova v Krásné Lípě jsem se dostal už v 6 letech. Všechny tady z domova beru jako svojí rodinu a díky domovu jsem i mohl začít dělat to, co mě baví a jsem v tom dobrej. Začal jsem tady totiž hrát fotbal, k čemuž bych se v mojí biologický rodině asi nikdy nedostal. Fotbal mě vážně chytil a brzy jsem zjistil, že se mu chci naplno věnovat. Od všech lidí tady z domova jsem měl vždycky plnou podporu a věřili ve mě, za což jsem jim nesmírně vděčný. Bez nich bych nebyl tam, kde teď jsem. Momentálně hraju za Varnsdorf a mám tady našlápnuto do druhé ligy. K tomu se ale potřebuju účastnit všech zápasů, který se pořádají na různých místech a já tak musím často dojíždět. To je vlastně jeden z hlavních důvodů, proč bych potřeboval řidičák. Krásná Lípa je dopravně špatně dostupná a dojíždění odsud není jednoduchý. S řidičákem by se mi tak hodně ulevilo. Nejen, že bych pak k fotbalu už neměl žádný zábrany a mohl bych se v něm tak nadále rozvíjet, ale taky by mi to otevřelo spoustu nových pracovních možností do budoucna. Studuju teď totiž cestovní ruch a po škole bych se mu rád dál pracovně věnoval. Díky řidičáku bych se teda mohl dál věnovat věcem, který mě vážně baví a jsou pro mě v životě důležitý.“

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou použity k zaplacení třech výcvikových kurzů autoškoly k získání řidičského oprávnění typu B pro Martina, Dominiku a Lukáše. Každý z nich se na zaplacení částky bude podílet z peněz našetřených z letních brigád, přičemž výše podílu dětí se odvíjí od finální vybrané hodnoty. Čím více se ve sbírce vybere, tím méně děti budou muset zaplatit.

Milý dárce
300 Kč  •  24. 11. 2021 10:06
Milý dárce
500 Kč  •  24. 11. 2021 7:32
Dárce, který je pro každou dobrost
400 Kč  •  23. 11. 2021 16:40
Štědrý dárce
500 Kč  •  23. 11. 2021 16:37
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  23. 11. 2021 10:22
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  16. 11. 2021 15:18

Chcete autorovi sbírky něco vzkázat?

Pro přidání zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vzkazy

Milý dárce
300 Kč  •  24. 11. 2021 10:06
Milý dárce
500 Kč  •  24. 11. 2021 7:32
Dárce, který je pro každou dobrost
400 Kč  •  23. 11. 2021 16:40
Štědrý dárce
500 Kč  •  23. 11. 2021 16:37
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  23. 11. 2021 10:22
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  16. 11. 2021 15:18

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám