Sbírka ukončena:

Hrajeme hokej pro Káťu

Vybráno 0 Kč 1 000 Kč
500 000 Kč
 -
4 dárci
Celkem se zapojilo
250 Kč
Průměrná výše daru
500 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Hrajeme hokej pro Káťu

Vybráno 0 Kč 1 000 Kč
500 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Tělocvičná jednota Sokol Terezín
Datum přidání
11. 2. 2022

Říjnový návrat domů se pro 20 ti letou Káťu z Litoměřic stal osudným, a proto jsme se v T.J. Sokol Terezín rozhodli uspořádat tento hokejový turnaj pro Káťu a usnadnit jí vrácení zpět do plnohodnotného života zde stručně její osudový příběh.

Krásná, vždy usměvavá dívka plná života studující pedagogickou školu a která právě oslavila 20. narozeniny, se z brigády se svým bratrem domů bohužel již nevrátila.

Jako spolujezdec byla obětí těžké dopravní nehody, zapříčiněnou opilým řidičem z protijedoucího vozidla. Jako zázrakem nehodu přežila, ale zcela zaklíněná, byla po vystříhání z auta okamžitě převezena do nemocnice, kde musela ihned podstoupit operaci páteře, po které však stále necítí nohy.

Káťa je nyní v rehabilitačním zařízení v Kladrubech, kde každý den rehabilituje a pohybuje se pomocí invalidního vozíku. Další nákladná vyšetření a léčebné procedury ji ovšem ještě čekají.

Káťa vždy rozdávala radost všem kolem, miluje děti a ony ji a jezdila také jako pomocná síla na dětské tábory a věří, že zas bude schopná dále pomáhat, nyní však potřebuje pomoc i od vás.

Nyní potřebuje podporu jak fyzickou, tak psychickou, nevzdává to a je odhodlaná bojovat a udělat vše pro to, aby se jí život opět navrátil. Naštěstí má po boku svého bratra, který jí je strážným andělem a velkým pomocníkem, stejně jako její rodina a přítel.

Komu pomáháme?

Pomáháme Kateřině Bártové po těžké dopravní nehodě, způsobenou opilým řidičem protijedoucího vozidla. Pevně věříme, že Kátě pomůže sbírka k návratu do běžného života, na který byla do nehody zvyklá. Stále řeší nákladnou rehabilitační léčbu v Kladrubech.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou použity  úhradě nákupu automobilu a úpravu bydlení na bezbariérové.

Jedná se o několikaměsíční pobyt, jenž by byl hrazen ze soukromých prostředků. Pomohli zde už mnoha lidem se stejným, nebo i horším postižením.

Dále budou peníze použity pro úhradu pobytu v jiném doporučeném zařízení, popř. k úhradě zdravotnických služeb při domácí péči a rehabilitaci a nezbytných stavebních úprav bytu.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  19. 3. 2022 11:01
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  18. 3. 2022 8:47
Štědrý dárce
100 Kč  •  14. 2. 2022 0:55
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  12. 2. 2022 10:53

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat