Přispějme Matějovi na speciální terapii KombiKosmík

Vybráno 0 Kč 6 800 Kč
88 100 Kč
Podpořte tuto sbírku.
Přispět
Datum přidání
11. 9. 2020

Matějova diagnóza je dětská mozková obrna, konkrétně triparéza. Má za sebou několik operací a pohybuje se převážně pomocí invalidního vozíku. Aby zlepšoval své pohybové schopnosti a zvládal chůzi na kratší vzdálenosti, potřebuje pravidelně rehabilitovat.

Komu pomůžeme?

Matěj se narodil v termínu, avšak císařským řezem z důvodu hypoxie. Po narození musel být kříšen, trvalo dlouhých 11 minut, než se sám nadechl a několik prvních dní svého života prožil v inkubátoru. 
Matěj začal být sledován na neurologii ve svých dvou měsících, kdy už bylo patrné, že jeho vývoj se neodehrává zcela správně.

Maminka s ním musela cvičit Vojtovu metodu a v roce mu byla diagnostikována DMO – triparéza, která postihuje obě nohy a pravou ruku. Rodiče s Matějem intenzivně cvičili, od roka a půl s ním jezdili do lázní, na hipoterapii, canisterapii, masáže, různé protahování a polohování. 

Péče a vytrvalost rodičů se ukázala jako velmi přínosná, jelikož v šesti letech Matěj zvládl udělat první samostatné kroky, postupně ušel sám i několik metrů. Bohužel v té době měl Matěj vážnější úraz, kdy na něj ve školce upadl asistent a Matěj utrpěl dvojitou frakturu levé nohy. Během následné rekonvalescence, která trvala přes dva měsíce, Matěj nemohl rehabilitovat a v jeho motorickém vývoji došlo k regresi. Matějovi kvůli nemožnosti pohybu zatuhnuly svaly a následně se i bál začít chodit.

Přispějme Matějovi na speciální terapii KombiKosmík

Rodina dostala v této době informace ohledně možnosti speciální operace tzv. Ulzibat, při které se velmi neinvazivně uvolňují svaly, které jsou vlivem postižení stažené. Tato operace však nebyla prováděna v ČR a ani nebyla možnost proplacení pojišťovnou. Rodiče se proto rozhodli kontaktovat lékaře ze Srbska a v roce 2011 zde Matěj operaci podstoupil. Výsledek operace byl velmi pozitivní, Matěj se mohl pořádně narovnat, propnul nohy v kolenou a došlápl na celé chodidlo. Nejen, že díky tomu začal lépe chodit, ale také mu to velmi pomohlo po psychické stránce. Bohužel jak Matěj rostl, svaly se začaly opět stahovat, a tak musel tento zákrok absolvovat ještě párkrát, tentokrát již v ČR. Operace měly pokaždé velký úspěch, Matěj zvládal ujít kratší vzdálenost sám, stále však musel rehabilitovat.

V roce 2016 byla provedena další operace, která měla opět velký efekt. Bohužel Matěj při chůzi doma dvakrát upadl, a i přes to, že se nijak nezranil, vytvořil si psychický blok a začal odmítat zkoušet chodit. Z toho důvodu jeho svaly začaly ochabovat, začal přibírat na váze a zůstal upoután na invalidní vozík. Rodiče s Matějem podstoupili tento rok také poprvé lázně.

V roce 2018 proběhla zatím poslední operace, která se opět velmi povedla. Matějovi se zvýšilo sebevědomí i jeho psychický stav, a tím pádem mohl začít lépe pracovat na svém pohybovém vývoji. Navíc v té době nastoupil na SŠ a začal se více snažit, i když jeho strach z chůze zcela nezmizel.

Matěj rád plave a jezdí na speciálním kole, má rád fotbal, který hraje i na PlayStationu (Fifa), a také sbírá komiksy

Na co konkrétně budou peníze ze sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou použity na na terapii s názvem KombiKosmík, která bude probíhat na neurorehabilitační klinice Axon.

Terapie bude trvat 3 týdny a bude probíhat s fyzioterapeutem, ergoterapeutem a logopedem.

Přispějme Matějovi na speciální terapii KombiKosmík
DobroDárce
500 Kč  •  22. 9. 2020 21:47
Dárce, který je pro každou dobrost
5 000 Kč  •  17. 9. 2020 16:15
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  12. 9. 2020 16:41
DobroDárce
300 Kč  •  11. 9. 2020 14:47

Chcete autorovi sbírky něco vzkázat?

Jste pro každou dobrost? Podpořte tuto sbírku.

Přispět

Dárci

DobroDárce
500 Kč  •  22. 9. 2020 21:47
Dárce, který je pro každou dobrost
5 000 Kč  •  17. 9. 2020 16:15
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  12. 9. 2020 16:41
DobroDárce
300 Kč  •  11. 9. 2020 14:47

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Jak Donio funguje?

1
Sbírku můžete založit pro sebe nebo pro někoho, kdo ji potřebuje.
2
Pusťte se do založení sbírky, stačí vyplnit jednoduchý formulář.
3
Sbírka běží, dejte o ní vědět světu. Pošleme vám tipy, jak na to.
4
Po ukončení sbírky vám odešleme 100 % vybrané částky.

Chcete založit sbírku? Víte o někom, komu bychom mohli pomoci?

Napište nám