Úspěšně vybráno:

Aby moje dcera a milovaná vnučka nemusely skončit na ulici

Vybráno 0 Kč 54 800 Kč
od 5 dárců
Aby moje dcera a milovaná vnučka nemusely skončit na ulici
5 dárců
Celkem se zapojilo
10 960 Kč
Průměrná výše daru
50 000 Kč
Nejvyšší dar
14 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Aby moje dcera a milovaná vnučka nemusely skončit na ulici

Vybráno 0 Kč 54 800 Kč
od 5 dárců
Tvůrce
Božena Sychrová
Datum přidání
2. 2. 2021

"Dobrý den,

chtěla bych pomoci své dceři, která je samozivitelkou s 8 letou holčičkou Barunkou.

Je velice pracovitá a přátelská, ovšem z duvodu situace kolem koronaviru přišla o práci a pobírá pouze podporu v nezaměstnanosti ve výši 7000 Kč.

Jelikož je skromná, s těmito penězi by vyšla, ale už nemá z čeho zaplatit nájem. Proto pořádám sbírku, aby si v klidu mohla najít jinou praci a nemusela myslet na to, z čeho nájem zaplati, byla bych šťastná, kdyby se podařilo vybrat 58 000 Kč. Tato částka by ji pokryla nájem na tři měsíce (+ jeden dlužný). Snažím se ji pomoci jinak (jídlo, nějaké finance navíc), ale na nájem pro ni už peníze nemám.

Věřím, že s vaší pomoci se přes tuto nelehkou situaci preklene a praci si najde. Moc všem případným dárcům dekuji za empatii. Zoufalí lidé dělají zoufale věci a každý rodič pro své dítě udělá cokoli.

Božena Sychrová (maminka a babička)

 Komu pomůžete?

Má dcera se jmenuje Barbara, bude ji 33 let. Před 10 lety se seznámila s klukem, se kterým chodila dva roky, než se jim narodila dcera Barunka. Bydleli u matky jejího přítele. Dcera šetřila na dovolenou, poprvé v životě by se podívala za hranice ČR a k moři. Hrozně se na to těšila, že si to s přítelem a dceruškou užijí.

Když byl barunce přibližně rok, peníze měla naspořené a už měli i termín odjezdu. Jednou v noci však do bytu vtrhla policie jednotka a jejího přítele zatkla. Všechny peníze na plánovanou dovolednou následně dcera použila na toho nejlepšího právníka, aby přítel dostal co nejmenší trest.

Při pobytu v napravnem zařízení přítele navštěvovala a snažila se ho držet nad vodou, ovšem zároveň si uvědomovala, že život s ním by pro ni i dceru nebyl tak růžový, jak si dříve představovala. Proto se s ním rozešla, když se z vězení vrátil. Nemohl ji to zapomenout a dělal ji ze života peklo. Soudili se o dceru, hádali o peníze, ale dcera se vždy snažila, aby malá měla krásné dětství a vše, co potřebuje.

Pronajala si malinkaty být a snažila se, aby byl v rámci možností útulný. Pracovala v čistírne, ovšem z důvodu astmatu to nebyla zrovna dobrá práce. Proto si našla jinou práci a začala dělat servírku. Jelikož je pracovitá, milá a přátelská, dařilo se jí žít i s dcerkou, v rámci možností, dobře. Časem se s majitelem domu dohodla, že ten jednopokojovy být vymění za větší. Hrozně se na to obě těšily, že budou mít každá svůj prostor a hlavně malá, jelikož už je z ní školačka, bude mít své místo, kde se může v klidu učit. Všechno šlo dobře, dcera se snažila zařídit být, aby byl krásný a útulný, sháněla nábytek přes inzeráty za pár korun a měla radost, když se jí povedlo sehnat něco hezkého a hodně levného.

Jenže pak přišla koronavirova pandemie a restaurace se zavřely. Ocitla se bez prostředků a aby toho nebylo málo, byť ji vykradli. Ukradli veškerou elektroniku, kterou dostala od nás. Televizi, DVD, na kterém si vnučka pouštěla pohádky a zlatý  řetízek, který dostala od nás k 18. narozeninám. Majitel domu byl vstřícný a snažil se jí pochopit, ale to samozřejmě nejde donekonečna.

V dnešní době je na úřadu práce a bere 7000 měsíčně. Na ten vysněný větší  být, který si pořídila a tak pracně zařídila, už ji finanční prostředky nezbývají. Proto potřebuje pomoc. Nechce drahé dovolené, značkové věci a auta. Chce jen důstojně žít se svou dcerkou v bytě, kde nemusí dát boty za dveře, aby se do něho vešly. Potřebuje finanční prostředky na minimálně 4 nájmy, aby mohla v klidu hledat práci a nemusela myslet na to, že je můžou každým dnem vystěhovat. Vybrané peníze proto nebudou použity na nic jiného, než na náklady na bydlení…


Budeme vděčni za jakoukoliv pomoc.

Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  10. 2. 2021 7:59
DobroDárce
3 000 Kč  •  5. 2. 2021 20:12
DobroDárce
300 Kč  •  5. 2. 2021 20:08
Jakub J.
50 000 Kč  •  4. 2. 2021 17:10
At' se Vám daří!
Pavel K.
1 000 Kč  •  2. 2. 2021 18:48
Ať se vám vše povede! :-)

Chcete autorovi sbírky něco vzkázat?

Pro přidání zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám