Speciální vana pro Jasona

Vybráno 0 Kč 750 Kč
21 952 Kč
25 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět
Tvůrce
Karolína Mambote Martínková
Datum přidání
21. 12. 2021

Jason se narodil jako skoro zdravé dítě. Postupně se mu začaly objevovat zdravotní problémy – DMO s kvadruparézou a velkými defekty na mozku a střední mentální retardace. 

Jasonovi by nyní pomohla finančně nákladná vířivka, která mu uvolní spasticitu. 

Komu pomůžeme?

Můj syn Jason se narodil jako zdravé dítě, ale v pozdějším věku mu začaly na povrch vyplouvat diagnózy, až se nakonec ze všeho vyklubalo DMO s kvadruparézou a velkými defekty na mozku a střední mentální retardace. Jasonovi jsou 4 roky, nemluví, nechodí a má pleny. Syn miluje koupání a po zvažování, co ještě mohu synovi nabídnout, aby se jeho zdravotní stav posouval a zlepšoval, jsem našla speciální vanu s perličkou a vířivkou.

S tím je bohužel spojená i rekonstrukce koupelny – staré panelákové umakartové jádro. Ceny bohužel vyrostly tak, že naspořené peníze nestačí pokrýt všechny náklady na rekonstrukci. A proto bych chtěla požádat všechny dárce, kdo by mohl a chtěl nám přispět na tuto speciální vanu, která – jak věřím – pomůže synovi na nohy. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Vybrané peníze použijeme na speciální vanu s vířivkou a perličkou, která synovi pomůže uvolňovat spasticitu a masírovat svaly a šlachy. Peníze také využijeme na čátečnou rekonstrukci.  

Zbývá doplatit částka 41 952 Kč, ale částku 20 000 Kč se nám již podařilo vybrat. 

Všem moc děkujeme! 

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
50 Kč  •  3. 1. 2022 19:00
Poslala jsem svych poslednich 50kc na ucte. Vim ze to neni moc, ale snad se najde spousta dalsich dobrych srdci. Doufam v to.
DobroDárce
500 Kč  •  25. 12. 2021 11:49
DobroDárce
200 Kč  •  23. 12. 2021 21:51

Chcete autorovi sbírky něco vzkázat?

Pro přidání zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vzkazy

Štědrý dárce
50 Kč  •  3. 1. 2022 19:00
Poslala jsem svych poslednich 50kc na ucte. Vim ze to neni moc, ale snad se najde spousta dalsich dobrych srdci. Doufam v to.
DobroDárce
500 Kč  •  25. 12. 2021 11:49
DobroDárce
200 Kč  •  23. 12. 2021 21:51

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám