Úspěšně vybráno:

Bolestná ztráta matky a poškozený mozek – s tím musí Lucka bojovat

Vybráno 0 Kč 54 000 Kč
54 000 Kč
Bolestná ztráta matky a poškozený mozek - s tím musí Lucka bojovat
5 dárců
Celkem se zapojilo
10 800 Kč
Průměrná výše daru
48 500 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Bolestná ztráta matky a poškozený mozek – s tím musí Lucka bojovat

Vybráno 0 Kč 54 000 Kč
54 000 Kč

Speciální rehabilitace přispějí ke zlepšení kvality života Lucky, proto pomozme Lucce získat peníze na potřebné rehabilitace, nehrazené z veřejného zdravotního pojištění.

Lucčin příběh

Lucka se narodila předčasně, poté došlo ke krvácení do mozku, které způsobilo dětskou mozkovou obrnu, ochrnutí všech čtyř končetin. Lucka se pohybuje na vozíčku, s oporou přejde kratší vzdálenosti, bohužel však potřebuje pomoc s veškerou péčí o sebe.

V deseti letech Lucku potkala další rána. Lucince zemřela maminka a nedlouho poté i babička. Proto péči o dceru musel zvládnout sám tatínek s pomocí dědečka. Nadále jezdili na rehabilitace, do lázní, vozili Lucku do speciální školy, na pěvecké soutěže. Bylo to náročných 8 let pro Lucku i tatínka.

V lázních tatínek potkal jednu skvělou ženu pečující o nemocného syna a později spolu pro své děti vytvořili rodinu, do které se narodili další dvě děti.

Lucka je mladá žena, která již od narození bojuje za svůj život. I přes těžké postižení všech čtyř končetin má mnoho zálib. Jejím největším koníčkem je zpěv, ve kterém se pořád zlepšuje. Lucka se účastní pěveckých soutěží a díky péči rodiny se zapojuje do společnosti.

Tatínek a jeho žena celodenně pečují o dvě starší hendikepované děti a dvě malé děti. Každý den je pro ně velmi náročný. Jakákoliv pomoc je pro tuto rodinu přínosná.

Speciální neurorehabilitační program pomáhá Lucince udržet se v kondici a tím pomáhá rodině v péči o ni. Speciální rehabilitace přispějí ke zlepšení kvality života Lucky, proto pomozme Lucce získat peníze na potřebné rehabilitace, nehrazené z veřejného zdravotního pojištění.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou využity na intenzivní rehabilitace Lucky v rehabilitačním zařízení Arcada Neuromedical Center. Lucka již několikrát intenzivní rehabilitace absolvovala a vždy díky nim dosáhla zlepšení zdravotního stavu. Bohužel intenzivní rehabilitace nejsou hrazeny z veřejného zdravotního pojištění. Díky sbírce bude moci Lucka absolvovat po dobu tří týdnů tříhodinovou intenzivní rehabilitaci v Arcada NeuroMedical Center.

Pokud se podaří ve sbírce vybrat více peněz, bude moci Lucka pokračovat ambulantními rehabilitacemi a dále podporovat svůj rozvoj.

Pokud by se nepodařilo vybrat peníze na třítýdenní intenzivní rehabilitace, budou peníze ze sbírky využity k ambulantním rehabilitacím či kratšímu intenzivnímu neurorehabilitačnímu programu v Arcada NeuroMedical Center.

Laskavý dárce
48 500 Kč  •  11. 8. 2021 13:01
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  31. 7. 2021 0:27
Martin S.
1 000 Kč  •  26. 7. 2021 8:52
Držím palce a ať se vám daří v tom co děláte
Štědrý dárce
500 Kč  •  20. 7. 2021 11:45
Štědrý dárce
3 000 Kč  •  16. 7. 2021 13:06

Chcete autorovi sbírky něco vzkázat?

Pro přidání zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám