Sbírka ukončena:

Nová podlaha do Církevní mateřské školy Studánka

Vybráno 0 Kč 1 400 Kč
50 997 Kč
Nová podlaha do Církevní mateřské školy Studánka
4 dárci
Celkem se zapojilo
350 Kč
Průměrná výše daru
500 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Nová podlaha do Církevní mateřské školy Studánka

Vybráno 0 Kč 1 400 Kč
50 997 Kč
Tvůrce
Sylva Hurajtová
Datum přidání
24. 6. 2021

Komu pomůžeme?

Církevní mateřská škola Studánka je v Praze na Kamýku už od roku 1991, byla založena rodiči. Jako rodinnou školkou zůstala doposud, i když teď už oficiálně spadá pod Českou provincii řádu sv. Augustina. Z jednotřídky se rozrostla už na 4 třídy, ale stále se jedná o malé skupiny dětí (cca 15). Tuto školku navštěvuje řada dětí, které měly v jiných školkách obtíže se zařazením do kolektivu.

Školka přijímá děti s lehčími formami postižení, se speciálními vzdělávacími potřebami a poruchami učení. Hodně dětí je ze sociálně slabších nebo neúplných rodin, proto se školka snaží nad rámec školního programu realizovat velké množství komunitních akcí, které jsou i pro blízké okolí zdarma – jedná se např. o vázání adventních věnců, Velikonoční jarmark, Svatomartinský průvod, Den hojnosti, Úklid Kamýckého lesa a mnoho dalších. Organizuje například příměstské tábory pouze za cenu stravy.

Financování této školy je ale dost obtížné, protože dotace od státu nepokryjí ani mzdové náklady. Takže se škola aktivně zapojuje do různých grantových programů, EU šablon, dotačních programů. Díky těmto programům se nám podařilo zrekonstruovat zahradu a pořídit hezké herních prvky.

Proč organizujeme sbírku?

Teď stojíme před dalším úkolem. Potřebovali bychom novou podlahu do jedné třídy. Momentálně je tam koberec, který leží na poškozeném linoleu a poškozené podlaze. Koberec potřebujeme zlikvidovat, protože děti trpí hodně alergiemi a i v současné epidemiologické době je údržba linolea mnohem bezpečnější a zdravotně nezávadnější.

Změnou podlahové krytiny se výrazně zkvalitní vzduch ve třídě, sníží se prašnost a alergeny ve vzduchu. Vzhledem k tomu, že děti na podlaze často sedí někdy i leží, je potřeba hygienu řešit mnohem důsledněji, zvláště v této těžké době. Antibakteriální ošetření podlahy je u lina daleko efektivnější.

Nové linoleum je krásně barevné a děti si mohou hrát přímo na něm. Hodně našich dětí nemá svůj pokojík a rodiny nemají finanční prostředky na dětské vybavení, herní motivy. Děti ve školce tráví skoro celý den, moc nám záleží na tom, aby se u nás cítili dobře a bezpečně. Aby byly v hezkém prostředí, které by je motivovalo k rozvoji fantazie a navodilo jim dobrou náladu.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou použity na novou PVC podlahu do Církevní mateřské školy STUDÁNKA. Udělali jsme si průzkum, abychom došli k co možná nejekonomičtějšímu řešení. Jedná se totiž o více úkonů, které je potřeba udělat před položením nového lina. Proto je částka tak vysoká. Je potřeba odstranit staré lino a podlahu pod ním upravit, je to bohužel stará budova a v podlaze je díra. Jedná se o plochu 39m2.

Toto je pro Vaši lepší představu kalkulace, kterou se budeme snažit dodržet:

  • Nákup PVC Tex-Maxima 2005 – šíře 4m, cena včetně lepení 26 658,-
  • PVC lemovka 500,-
  • Přechodová lišta 2× a její montáž 588,-
  • Odstranění původní krytiny 1.950,-
  • Odvoz a likvidace staré krytiny 1.500,-
  • Úprava podkladů, štěrkováním a broušením 9.750,-
  • Přesun hmot a režie 1.200,-
  • CELKEM 50.997,- Kč

Je to částka, kterou nejsme schopni z našeho rozpočtu pokrýt, proto se obracíme na Vás a prosíme o Vaši pomoc. Žádná částka není malá, a když se nás spojí více, tak se nám dílo určitě podaří. I kdyby se nám nepovedlo vybrat celou částku, tak budeme hledat další možnosti, jak tento záměr dofinancovat.

Budeme Vás informovat o všech detailech, na které bychom částku použili. Připravíme fotodokumentaci, abyste viděli, jak proměna probíhala a co jsme mohli díky Vaší pomoci změnit.

Už teď Vám děkujeme za Váš čas, který jste věnovali přečtení této sbírky.

DobroDárce
300 Kč  •  16. 8. 2021 15:38
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  8. 7. 2021 12:25
DobroDárce
300 Kč  •  7. 7. 2021 23:44
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  7. 7. 2021 17:26

Chcete autorovi sbírky něco vzkázat?

Pro přidání zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám