Sbírka ukončena:

Janybek má jen jeden sen. Chodit! Pomůžeme?

Vybráno 0 Kč 6 900 Kč
60 000 Kč
 -
7 dárců
Celkem se zapojilo
986 Kč
Průměrná výše daru
2 000 Kč
Nejvyšší dar
10 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Janybek má jen jeden sen. Chodit! Pomůžeme?

Vybráno 0 Kč 6 900 Kč
60 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Neurorehabilitační klinika Axon, Neurorehabilitační klinika Axon
Datum přidání
30. 9. 2022

Představení sbírky

Janybek je 9 letý chlapec, který pochází z Kyrgyzstánu, ale již delší dobu žije s maminkou, tatínkem a 3 letou sestrou v České republice. Janybek se narodil předčasně a nese si s sebou několik velmi závažných zdravotních komplikací z nichž nejzávažnější je dětská mozková obrna – kvadruparéza. Učí se tedy teprve nyní a velmi postupně ovládat své ruce a nohy. Dlouhou cestu má již za sebou, ale ještě mu kus cesty dopředu zbývá. Snad ji jednou bude moci jít po svých. Janybek je jinak chytrý chlapec, mluví, učí se ve škole, snaží se vyrovnat vrstevníkům, stát se kompletně soběstačný a žít běžný život.  Jen jeden sen se mu stále nedaří si splnit. Projít se po svých vlastních nohách. Projít se s rodiči a sestrou na procházce. Zahrát si s kamarády fotbal. Dojít si po svých ve školní jídelně pro oběd či k tabuli. Dostat se pryč z invalidního vozíku!

Komu pomůžeme?

Sbírkou pomůžeme 9 letému chlapci s jedním velikým snem a to se rozběhnout s kamarády po svých vlastních nohou, zahrát si fotbal či se jen projít s maminkou, tátou a sestřičkou ruku v ruce na procházce. Pomůžeme chlapci s kvadruparetickou formou dětské mozkové obrny, tedy s formou parézy (částečnou ztrátou svalové síly a ztrátou hybnosti) postihující všechny čtyři končetiny. Pomůžeme jedné běžné rodině k tomu mít šikovné, soběstačné a chytré dítě, co bude chodit. Protože stačí už tak málo. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze budou využity na speciální intenzivní neurorehabilitace na klinice Axon Praha, kde chlapec bude měsíc vkuse několik hodin denně pracovat ze všech sil na tom, aby se postavil na své vlastní nohy a po svých i odešel. Pomůžou velmi kvalitní fyzioterapeuti ale i robotický přístroj na nácvik chůze, Lokomat. Janybek bude pracovat na tom, aby ulevil rodičům a hlavně mamince, která jej musí aktuálně složitě přenášet, protože sám se pohybuje pouze lezením. Chlapec v tom není nováček, již se snaží, chytne se pomocných rukou a pokouší se o chůzi. Ještě to bude chtít ale spoustu intenzivní rehabilitace a tedy i peněz. Takovéto intenzivní speciální neurorehabilitace totiž pojišťovna nehradí a rodině již dochází i na ni finanční prostředky. Sbírkou malému Janybekovi zajistíme jednu takovou komplexní měsíční speciální terapii. Pomůžeme? Z celého srdce děkuje tatínek Kairat a maminka Nestan. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  10. 10. 2022 22:35
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  10. 10. 2022 22:35
Štědrý dárce
600 Kč  •  10. 10. 2022 22:08
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  10. 10. 2022 22:07
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  10. 10. 2022 21:23
Dárce, který je pro každou dobrost
2 000 Kč  •  10. 10. 2022 21:11
DobroDárce
1 000 Kč  •  8. 10. 2022 21:26

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat