Sbírka ukončena:

Nový život pro fenku Auru

Vybráno 0 Kč 2 200 Kč
9 000 Kč
 -
7 dárců
Celkem se zapojilo
314 Kč
Průměrná výše daru
500 Kč
Nejvyšší dar
37 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Nový život pro fenku Auru

Vybráno 0 Kč 2 200 Kč
9 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Klára Víznerová
Datum přidání
27. 3. 2022

Kdo sbírku organizuje?

Jmenuji se Aura a zažila jsem poměrně těžké začátky svého života. 
Moji noví majitelé si myslí, že jsem se narodila na Slovensku, odtud jsem se dostala k mladému páru, kde jsem žila pár týdnů nejspíše šťastný život, tomu ovšem udělala závěrečnou čáru válka, která se týkala také mých páníčků. Nyní jsem zůstala u rodiny v České republice, která sice již pár pejsků má, ale ponechali si mě, přestože se nejprve mělo jednat o dočasnou péči. Začínám si tu zvykat, ještě se poměrně bojím hluku, cizích lidí, ale bydlím s nimi doma a učím se poznávat jiný svět, začínám se i někdy těšit z našich společných aktivit. Bohužel si moji noví páníčcci myslí, že jsem nemocná, protože vůbec nepřibírám a mám dlouhodobé trávicí potíže. Brzy nás tedy čeká mnoho vyšetření na klinikách, kde se ukáže, jak na tom jsem se svým zdravím. Prosím, držte mi palce, každý si zaslouží nový a šťastný život.

Komu pomůžeme?

Jedná se o fenku narozenou nejspíše koncem listopadu na Slovensku. Momentálně je řádně naočkovaná, odčervovaná, ale kromě běžných výdajů a předpokládané kastrace nás čekají rozsáhlá vyšetření na veterinární klinice, protože fenka momentálně nepřibírá, má časté trávicí potíže a je třeba vyloučit také onemocnění jater, ledvin a dalších orgánů. Myslíme, že si zaslouží ještě pořádnou péči a trvalý domov, kde bude šťastná. I pro nás je to ovšem nová situace, která si žádá mnoho životních změn, proto uvítáme pomoc pro fenku do tohoto náročného začátku.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Primárně na kompletní podrobná veterinární vyšetření, tedy od odebrání krve, přes rozbory, SONO, RTG vyšetření, až po případnou léčbu, možná také kastraci, tedy budeme se fence snažit do budoucna zaručit lepší život, jen začátky (ostatně asi jako každé jiné) jsou náročné, a to jak pro ni, tak pro nás.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  1. 5. 2022 8:47
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  26. 4. 2022 9:43
DobroDárce
300 Kč  •  20. 4. 2022 18:41
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  6. 4. 2022 13:26
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  6. 4. 2022 7:23
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  1. 4. 2022 16:36
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  28. 3. 2022 21:00

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat