Sbírka ukončena:

Automobil pro mě

Vybráno 0 Kč 500 Kč
180 000 Kč
 -
3 dárci
Celkem se zapojilo
167 Kč
Průměrná výše daru
300 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Automobil pro mě

Vybráno 0 Kč 500 Kč
180 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Marie Pavlorková
Datum přidání
12. 4. 2023

Auto pro Káju

Jmenuji se Kája, od narození mám DMO, centrální hypotonický syndrom, těžkou mentální retardaci, poruchy spánku, špatnou rovnováhu a koordinaci pohybu. Péče o mě není vůbec jednoduchá, ale všichni jsou prý rádi, že mě mají, jsem něco jako miláček rodiny.

Můj otec jako jediný v rodině pracuje.

Moje maminka je onkologický pacient, léčí se s agresivním typem rakoviny. Často jí není dobře a je unavená, ale i tak se snaží o mne starat jak nejlépe může.

Ještě mám starší sestru, hezkou a chytrou, která studuje na vysoké škole. Je to moje druhá pečovatelka a milující sestra v jedné osobě, stará se o mne když maminka nemůže.

Komu pomůžeme?

No a pak jsem tu ještě já, ta hlavní osoba, o kterou tady jde. Chodím do speciální školy, kde se učím podle individuálního plánu s asistentkou a dvakrát týdně jezdím na rehabilitace a ergoterapii. Moc ráda jezdím na speciálním kole Loped a také miluji zvířátka.

Čím jsem starší, tím méně zvládám cesty autobusem, proto by mi auto moc pomohlo k psychické pohodě na cestě do školy, k lékařům, do lázní i na výlety. Vzhledem k naší současné situaci není možné ušetřit na automobil. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Vybrané peníze ze sbírky by byly použity na pořízení buď staršího automobilu nebo jako doplatek k novému, pokud bude schválena žádost z úřadu práce v částce 200 000 Kč. 

V případě získání vyšší částky budou peníze použity na zakoupení materiálu, ze kterého by mi táta postavil tělocvičnu (něco jako fitko pro mne), popřípadě na výdaje spojené s bydlením a hypotékou. 

Děkuji za každou pomoc.

Kája s rodinou

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
300 Kč  •  19. 4. 2023 12:51
Laskavý dárce
100 Kč  •  14. 4. 2023 20:02
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  14. 4. 2023 6:31

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat