Auto pro snadnější život Šarlotky

Vybráno 0 Kč 1 100 Kč
1 012 998 Kč
48 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět
Zakladatel
Jana Petrová
Datum přidání
13. 9. 2022

Představení sbírky

Šarlotka trpí vrozenou vadou AGENESIS CORPORIS CALLOSI, tzn. nepropojení pravé a levé mozkové hemisféry. Prognóza jejího zdravotního stavu zněla „trvale ležící pacient“.

Díky silné vůli a obrovské péči její maminky se z ní stala usměvavá holčička, která je schopna sama chodit. Její stav se může kdykoliv změnit k horšímu, a proto je nutná neustálá odborná rehabilitace a individuální terapie, které jsou těžko dostupné.

Poskytují je zdravotnická zařízení v městech, která jsou od našeho městečka dosti vzdálená, a tak Šarlotka s maminkou téměř denně dojíždí za léčbou a terapiemi. To obnáší spoustu těžkostí spojených
s dlouhým pobytem v automobilu. Automobil se v podstatě stal
pro Šarlotku a její maminku „druhým domovem“.

Komu pomůžeme?

Šarlotka se narodila s vrozenou vadou AGENESIS CORPORIS CALLOSI. Nejistou prognózou začaly dlouhé a náročné rehabilitace, kdy se Šarlotka po dvou letech sama postavila na nohy. Je třeba zachovat její pravidelnou rehabilitaci, jinak se může zdravotní stav zhoršit. Bohužel tyto odborné rehabilitace nemáme v místě bydliště a musíme na ně několikrát týdně dojíždět stovky kilometrů. Pokud zrovna necestujeme do odborných ordinací, začíná její den cvičením a poté se doma věnuje školní výuce.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Prosíme, pomozte nám získat finanční prostředky na pořízení automobilu, který bude speciálně upraven dle Šarlotčiných potřeb a který jí zajistí pohodlnější a příjemnější cestování za tolik potřebnými terapiemi, rehabilitacemi a léčbou. 
I neúplnou vybranou částkou bude přispěno na koupi auta. V případě, že se vybere větší částka, vrátí se přeplatek nadaci na pomoc jiným potřebným.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Milý dárce
100 Kč  •  14. 9. 2022 6:10
DobroDárce
1 000 Kč  •  13. 9. 2022 18:12

Přemýšlíte, jak ještě více pomoci?

Přidejte k této sbírce Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci. Předáme 100 % vybrané částky.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, ikdyž se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Buďte první, kdo pomůže Dobrovýzvou


+ Přidat Dobrovýzvu

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Vzkazy

Milý dárce
100 Kč  •  14. 9. 2022 6:10
DobroDárce
1 000 Kč  •  13. 9. 2022 18:12

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám