Úspěšně vybráno:

Bezbariérová koupelna pro Tomáška

Vybráno 0 Kč 50 000 Kč
50 000 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
50 000 Kč
Průměrná výše daru
50 000 Kč
Nejvyšší dar
19 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Bezbariérová koupelna pro Tomáška

Vybráno 0 Kč 50 000 Kč
50 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Nova pomáhá
Datum přidání
30. 11. 2022

Představení sbírky

Tato sbírka je pro jedenáctiletého Tomáška, kterému byla diagnostikována Duchenova svalová dystrofie. Rodiče by chtěli pro Tomáška doma vybudovat bezbariérovou koupelnu, především pro Tomáška bezbariérové WC, protože už se chudák stydí, že ho rodiče musí pokaždé doprovázet a posadit. Dále by byl potřeba také bezbariérový sprchový kout, aby se mohl sám také umýt. 

Komu pomůžeme?

Tomášek se narodil v roce 2011 a porod proběhl bez komplikací. Až po roce mu diagnostikovali DMD a poslali ho na rehabilitace. Od té doby neustále rehabilituje – od šesti let cvičí denně Vojtovu metodu, k tomu různé cviky na protahování, každý rok jezdí do Janských Lázní.

V jednu chvíli sice začal sám chodit, ale časem se jeho stav opět zhoršil. Už asi dva roky je na vozíčku, kvůli čemuž potřebuje nonstop péči. Pro jeho rodiče a starší sestru je to fyzicky i psychicky, a v neposlední řadě také i finančně dosti náročné. A i když se Tomáškovi snaží dávat co nejvíce zdravou stravu, tím, že bere osm prášků denně, tak i přesto hodně přibral a má potíže s žaludkem. Nejen kvůli tomu nejvíc trpí jeho maminka, protože je Tomášek už velmi těžký a ona ho stále musí přesouvat (na wc, do postele, na vozík atd.).

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky budou použity na rekonstrukci koupelny, aby mohl mít Tomášek bezbariérovou koupelnu a wc, a díky tomu se stát alespoň trošku samostatný, co se hygieny a péče o svůj zevnějšek týče. Také to velice pomůže a ulehčí jeho rodičům, kteří ho nyní musejí doprovázet a být mu nápomocni i v koupelně při osobní hygieně.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
50 000 Kč  •  8. 12. 2022 10:08

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, ikdyž se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat