Dobrovýzva ukončena:

Ani měkkouše, ani tvrdouše, ale dobrouše ;-)

Vybráno 0 Kč 5 600 Kč
od 5 dárců
Ani měkkouše, ani tvrdouše, ale dobrouše ;-)
5 dárců
Celkem se zapojilo
1 120 Kč
Průměrná výše daru
2 000 Kč
Nejvyšší dar
Více o této sbírce

Ani měkkouše, ani tvrdouše, ale dobrouše ;-)

Vybráno 0 Kč 5 600 Kč
od 5 dárců
Autor
Klara Zelinger Hajkova
Datum přidání
13. 12. 2022

Proč Dobrovýzvu zakládám

Tuto Dobrovízvu zakládáme pro ty z vás, kteří přemýslejí o dárku k Vánocům pro nás. Někomu jsme již poslali číslo účtu Tlapek z Korfu, proto máte nyní na vybranou, kam peníze poslat. Myslíme si, že osobně máme vše co potřebujeme a proto by nám udělalo velkou radost pomoct naší kamarádce Markétě a jejím pomocníkům vybudovat něco smysluplného pro opuštěné pejsky na Korfu. Nemůžeme si je vzít všechny domů, ale máme společnou sílu pomoci jim, aby se měli při čekání na nový domov aspoň trošku jako naše Molly a Maggie.


Představení sbírky

Sbírka je založena za účelem vybudování zděných domečků ve 13 kotcích, které jsou určeny pro opuštěné pejsky žijící v dočasné péči spolku Tlapky z Korfu z.s. Zděné boudy by měly umožnit těmto pejskům ochranu před nepříznivým počasím v zimním i v letním období.  Podařilo se nám vybudovat již jednu zděnou boudu, ale bohužel z důvodu chybějících financí nejsme jako neziskový spolek schopni vybudovat boudy pro zbytek kotců.  Bouda je prostorná, kapacita pro 2 až 3 pejsky, střecha boudy je navržena tak, aby v létě ochránila před sluncem a v zimě naopak udržela teplo. Více informací o našich svěřencích a našem spolku naleznete na : 

FB : Tlapky z Korfu z.s/ Paws from Corfu

Instagram : paws_from_corfu

www.corfu-animal-help.com

Komu pomůžeme?

Pomůžete tak toulavým a týráným pejskům, které se nám podařilo zachránit buď z ulice nebo z nepřiznivých podmínek. Nyní se staráme zhruba o 50 pejsků, kterým se snažíme zajistit lepší životní podmínky.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky  budou využity na výstavku zděných domečků s kapacitou pro 2 až 3 pejsky. Bouda i střecha je navržena tak, aby byla prostorná a chránila pejsky před chladem nebo naopak extrémními teplotami. V naší dočasné péči máme 14 prostorných kotců, z nichž pouze jeden má již zděný domeček. Na ostatních 13 bohužel finance chybí. Cena  materiálu ( betonové kostky, písek cement, štěrk, střecha)  potřebného na výstavku domečku je cca 8014 Kč, cena za prácovníky, kteří domeček postaví cca 6760 Kč. 

V případě, že by se vybralo více peněz než potřebujeme, tak budou finance použity na zpevnění oplocení u některých kotců .

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
2 000 Kč  •  1. 1. 2023 14:52
Marek Z.
1 000 Kč  •  15. 12. 2022 19:28
Diky za skvělou práci
Milý dárce
600 Kč  •  14. 12. 2022 12:26
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  13. 12. 2022 21:49
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  13. 12. 2022 15:37

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.