Sbírka ukončena:

Chceme pomoci tělesně a duševně postiženým osobám

Vybráno 0 Kč 13 500 Kč
950 000 Kč
 -
13 dárců
Celkem se zapojilo
1 038 Kč
Průměrná výše daru
3 000 Kč
Nejvyšší dar
89 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Chceme pomoci tělesně a duševně postiženým osobám

Vybráno 0 Kč 13 500 Kč
950 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Czech Women with Wings, z.s.
Datum přidání
3. 10. 2022

Představení sbírky

Jsme spolek žen, které se věnují leteckým sportům, ať venkovním, tak i ve větrném tunelu. Jedním z našich cílů je i začlenění handicapovaných občanů do leteckého sportu, a proto jsme vymysleli projekt ve větrném tunelu. Víme, že rodiče s autistickými dětmi to mají těžké se začleněním svých ratolestí do kolektivu, tak jsme si vytvořili svůj vlastní kolektiv. Založili jsme se 16 rodinami a jejich autistickými dětmi PAScal klub (PAS = porucha autistického spektra a zároveň je Pascal je jednotka tlaku) a dětičky si mohly již větrný tunel vyzkoušet. Vlivem proudění vzduchu dochází k aktivaci méně funkčních svalů a dále k aktivaci nervových struktur. Pro děti to byl velice silný zážitek, a dle zpětné vazby rodičů chtějí pokračovat i nadále. Provoz větrného tunelu je velice náročný, tak jsme se rozhodli, že vyzkoušíme sílu lidské pomoci a založíme sbírku.

Současně chceme sbírkou pomoci i ženám na vozíčku, které taktéž chtějí posílit svalstvo, které je ochablé sezením na vozíčku. 

Komu pomůžeme?

Myšlenka pomoci vznikla opětovně po šesti letech.

V roce 2016 byl osloven jednou členkou spolku tatínek tehdy 8 letého autistického synka, zda by si nechtěl zalétat ve větrném tunelu. Prý ve světě létá několik takových autistických dospěláků..... Ovšem bez znalosti věci to byl tenkrát spíš boj.

Po šesti letech jsme na to šli již lépe, něco si načetli, něco pochopili a opět oslovili zmiňovaného tatínka, zda bychom to nezkusili znovu. Sešli jsme se společně i s paní ředitelkou rehabilitačního centra, která rehabilituje spousty autistických lidí, dále jsme projekt prodiskutovali s akademiky z Univerzity Karlovy a vytvořili jsme tak projekt, kde chceme nejen pomoci zpevnit svalstvo a postavu dětiček, ale chceme tlakem vzduchu a silným zážitkem probudit nervová vlákna a aktivovat mozek dětiček. 

První pokusy létání, které jsme již učinily s osmi dětičkami, dopadly nad naše očekávání výborně. A dle zpětných vazeb rodičů, všichni chtějí pokračovat a pravidelně navštěvovat větrný tunel. Dětičky mohly létat čtyři minuty. Nejhorší asi byla ta příprava, ta zabrala něco přes hodinu času. Zprvu to byl boj odmítavé dětičky obléci do kombinéz, strčit jim do uší protihlukové špunty, nandat jim na hlavu helmu a vložit je do neznámého prostředí. Bez pomoci rodičů a pomalého přístupu celého týmu by se to určitě nepodařilo. Byl vidět značný pokrok, kdy z odmítavého človíčka jsme najednou viděli nadšeného a šťastného andílka, co mává rukama a je mu i v tom cizím prostředí skvěle. 

Byl to opravdu silný zážitek nejen pro dětičky, ale i pro nás.

Stejně tak jsme létali s vozíčkářkami, které byť jsou upoutané na vozíku, se v tunelu cítí jako zdravý člověk. I těm bychom chtěli pomoci, aby mohly létat pravidelně a možná někdy v budoucnu skočit i z letadla.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou využity na veškerý letecký čas ve větrném tunelu pro 16 rodin s autistickými dětmi a pro dvě ženy upoutané na vozíčku. Dále pro jejich vybavení protihlukovými sluchátky, helmami a oblečením, a v neposlední řadě leteckou pomůckou pro vozíčkáře.

Z celého projektu bude vytvořena odborná práce, která bude dokumentovat stav dětí a žen, jejich pokroky i momenty beznaděje, radosti a štěstí. 

Jsme si vědomi toho, že chceme změnit životy mnoha lidem, že se některé věci nemusejí podařit, ale pevně věříme, že i když to bude dlouhá cesta, tak na konci „tunelu“ uvidíme světlo.

Děkujeme za každičkou pomoc.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Milý dárce
100 Kč  •  4. 12. 2022 10:05
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  28. 10. 2022 19:21
Hodně úspěchů!!!
Laskavý dárce
500 Kč  •  28. 10. 2022 13:18
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  21. 10. 2022 21:59
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  18. 10. 2022 14:45
Dárce, který je pro každou dobrost
3 000 Kč  •  15. 10. 2022 21:23
Milý dárce
600 Kč  •  15. 10. 2022 20:45
Milý dárce
2 000 Kč  •  15. 10. 2022 20:30
DobroDárce
2 000 Kč  •  13. 10. 2022 21:58
Milý dárce
600 Kč  •  12. 10. 2022 7:18
Karel S.
600 Kč  •  11. 10. 2022 20:50
Velkorysý dárce
500 Kč  •  11. 10. 2022 19:03
Petr B.
1 000 Kč  •  10. 10. 2022 7:52
Všechno nejlepší k narozeninám :-)

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat