Sbírka ukončena:

Dobrý spánek a společný čas u stolu

Vybráno 0 Kč 1 200 Kč
15 000 Kč
 -
5 dárců
Celkem se zapojilo
240 Kč
Průměrná výše daru
600 Kč
Nejvyšší dar
39 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Dobrý spánek a společný čas u stolu

Vybráno 0 Kč 1 200 Kč
15 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Centrum pro náhradní rodinnou péči, o.p.s.
Datum přidání
21. 10. 2022

Představení sbírky

Společný čas u večeře často přináší prostor pro sdílení, vzájemné vyprávění zážitků každého člena rodiny, je to čas budování vztahu. Babička, které bych ráda pomocí Vás takový čas umožnila, dělá vše pro to, aby její vnoučata, o která se stará, vychovala, jak nejlíp umí. K tomu by babička měla ráda jídelní sestavu s rohovou sedačkou, jak byli dosud zvyklí a vyhovovalo jim to. Mimo to, že ale nemají takový prostor a babičku děsí představa, že ani o Vánocích nebudou mít kam usednout, babička se ani pořádně nevyspí. Nyní spává skrčená na dětské posteli. Jako sociální pracovnice Centra pro náhradní rodinnou péči pracuji s babičkou již dva roky. Nikdy nežádala o žádnou materiální ani potravinovou pomoc. Vždy se snažila vše zajistit sama, podporu žádala v komunikaci s úřady a jinými odborníky a musím říct, že i přes své psychické obtíže na sobě udělala obrovský kus práce. I nyní v pokoře mou nabídku zažádat o podporu zprvu odmítla, že jsou jistě potřebnější, nicméně ve shodě s klíčovou pracovnicí sociálně právní ochrany dětí rodiny bych ráda babičce ulehčila čas zdražování a tímto Vás požádala o podporu babičky formou nákupu jídelního setu a sedačky na spaní, která bude součástí obývací části, pro babičku. Babička žije se svými dvěma vnoučaty, které má svěřené jedno do pěstounské péče a druhé do péče jiné fyzické osoby, vzhledem ke zdravotnímu stavu je v pracovní neschopnosti. Babička do doby, než převzala vnoučata do péče pracovala, prozatím nedosáhla důchodového věku, byl jí přiznán ID 1.st., čeká na jeho výměr. 

Komu pomůžeme?

Před nějakým časem se ale babička, se svými dvěma vnoučaty, musela odstěhovat z dlouhodobého pronájmu. Na stěhování měla čas 5 měsíců, za tu dobu našetřila z dávek státní sociální podpory (pěstounské dávky a přídavky na dítě) na kauce i na první nájem. Bohužel už jí nezbylo na vše vybavení, protože velká část nábytku z původního bytu se při stěhování prakticky rozpadl. Nákup jídelní sestavy a sedačky by pomohl celé rodině k trávení společného času u jídla a babičce ke kvalitnějšímu spánku. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou použity na nákup jídelního setu a rozkládací sedačky, případně na další nábytek pro děti (psací stůl nebo šatní skříň). Babička není náročná, bude vděčná za nejlevnější možný nábytek, nicméně se obáváme nákupu použitého nábytku z důvodu špatných zkušeností (štěnice, skryté vady apod.). Uvedený nábytek bychom pro klientku tedy rádi pořídili nový. Při zajištění pomoci klientům je pro nás podmínkou, že nákup provede nadace nebo naše organizace. Aby nikdy nemohlo dojít ke zneužití daru a byl využit vždy k danému účelu, i tentokrát zajistí nákup naše organizace, jakožto garant potřebnosti obdarované rodiny.  

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

DobroDárce
178 Kč  •  28. 11. 2022 12:49
Iveta R.
600 Kč  •  27. 11. 2022 19:45
Krásnou 1. adventní neděli 😉
Dobrosrdečný dárce
111 Kč  •  22. 11. 2022 9:01
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  21. 11. 2022 10:53
Dárce, který je pro každou dobrost
111 Kč  •  8. 11. 2022 17:27

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat