Sbírka ukončena:

Pomozme Markétce přispět na dokončení studia vysněné školy

Vybráno 0 Kč 2 000 Kč
od 2 dárců
 -
2 dárci
Celkem se zapojilo
1 000 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomozme Markétce přispět na dokončení studia vysněné školy

Vybráno 0 Kč 2 000 Kč
od 2 dárců

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Markéta Dašková
Datum přidání
10. 8. 2022

Představení sbírky

Jmenuji se Markéta Dašková. Žiji společně s matkou a mladší sestrou v pronájmu. Tento rok nastupuji do 4. ročníku na Bezpečnostně právní akademii v Malých Svatoňovicích. Jedná se o soukromou střední školu, kterou je nutné každý půlrok hradit. Moje matka je zdravotně hendikepovaná a pobírá invalidní důchod 3. stupně. Finance však jako rodina musíme investovat do mé mladší sestry, která má bezlepkovou a bezlaktózovou dietu. Samy financování školného nezvládneme a já budu muset řešit potencionální ukončení školy v posledním ročníku. Tato škola pro mne znamená možnost splnit si svůj sen a stát se policistkou.

Komu pomůžeme?

Finance pomůžou mé osobě zajistit dostudování střední školy, kterou mám ráda. Špatná finanční situace v naší rodině je od mého narození, neboť otec o mě nejeví zájem a matka zůstala na péči o mě sama. Péči o mě zvládala i přes její dlouhodobě špatný zdravotní stav. Nyní se snažím matce pomoci aspoň mým docházením brigádně do zaměstnání. Za finance si platím své základní potřeby – oblečení, školní pomůcky, dopravu aj. Tento rok se však obávám, že docházet na brigádu nebudu moct tak často kvůli nutnosti se připravovat na maturitní zkoušku.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Finanční prostředky vybrané v rámci Vaší nadace budou využity na roční školné (18000) a branný kurz, který mám již částečně zaplacený (500,--)

Veškeré finanční prostředky budou využity na úhradu školného a na branný kurz.

V případě, že by došlo k vybrání vyšší částku, budou uhrazeny potřeby související se školní docházkou (potřeby, doprava, oblečení do školy aj.)

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  7. 10. 2022 15:22
Tomáš
1 000 Kč  •  17. 8. 2022 1:36
Držím palce k dokončení školy! Myslím, že Vám bude uniforma PČR slušet. :)

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat