Úspěšně vybráno:

Složili jste se na střechu nad hlavou pro pana Kánského

Vybráno 0 Kč 326 286 Kč
250 000 Kč
 -
719 dárců
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Složili jste se na střechu nad hlavou pro pana Kánského

Vybráno 0 Kč 326 286 Kč
250 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Kateřina Pokorná
Datum přidání
25. 2. 2022

Kdo sbírku organizuje?

Aneb jak jsem chatu i s dědou koupila.

Pomoc je určena panu Drahomíru Kánskému, který jako invalidní důchodce po skoroamputaci nohy a ruky, x operacích, nedávné kolonoskopii, která skončila protrženým střevem a odvozem rovnou na sál, žije v chatě u potoka Kocába ve Štěchovicích, bez el. a bez vody, vodu tahá v kýbli na provaze ze studni do chaty, ač je voda v chatě zavedená z kohoutku neteče, jelikož nemá čerpadlo a bez znovupřipojení el.nejde vodu čerpat a aktuálně pobíra pouze 1500Kč příspěvek na živobytí a 900 Kc měsíčně v poukázkach, ovšem cesta MHD pro poukázky do Prahy ho vyjde na 400Kč, jedna cesta podpis žadosti a za týden vyzvednutí poukázek. Invalidní důchod zatím nebyl schválen. 

Pojďme prosím spojit síly a vybrat peníze na nějaké důstojné bydlení, vybavení, uhradit dědovi pronájem nebo domov seniorů nejlépe s asistencí a zajistit základní životní potřeby a léky.

Já jsem majitelka chaty, koupila jsem ji v červenci roku 2021 z insolvence, při předání nemovitosti jsme v chatě našli dědu, pohublého, značně strádajícího se zdr. problémy a insolvenční správce jen stroze položil otázku zda se může pán ihned sbalit a odstěhovat, abych objekt mohla převzít prázdný.  Děda mě i s dcerou pozval dovnitř a začal vyprávět svůj příběh…

Začalo to v roce 2010, po rozvodu s manželkou, která mu s 2 nezletilými dětmi utekla do Norska a on tu zůstal sám. Z peněz z prodaného bytu si koupil ve Štěchovicích tuto chatu k trvalému žití.  Ve Štěchovicích jezdil 15 let jako řidič záchranky. Téhož roku si od firmy X půjčil částku 80 tisíc, obdrženou v hotovosti, bohužel firmě podepsal zajišťovací převod krytý touto nemovitosti ( v roce 2010 byla kupní cena 850 tisíc Kč ).

P. Kánský peníze vrátil opět v hotovosti oproti potvrzení nějakému pánovi prokazujíc se jako zaměstnanec firmy X, jenže ten peníze zpronevěřil a nikdy nedošlo k zpětvzetí zajišťovacího převodu. Zaměstnanec šel do vězení za podvody. Zde bohužel docházíme k tomu nejhoršímu, firma X se stala nečinnou na 9 let, p. Kánský, nebo-li děda si dál žil ve své kuří noze spokojený život a nevědomky svou blbostí , netušíc, že si má zkontrolovat údaje na katastru nemovitostí, přišel podvodem a zpronevěrou o svou chatu. Co o tom, že peníze vrátil, případně ikdyby ne, měl vrátit 96 tisíc s úroky za 6 měsíců , dle podepsané smlouvy, mělo v termínu do 30 dní po datu splatnosti dojít ke zpěněžení nemovisti, kdy zajišťovací převod pozbývá dočasného charakteru a stává se trvalým. Z částky z prodeje, měla být uspokojena pohledávka a zůstatek peněz měl být odeslán na účet dědy. 

Nic z toho se bohužel nestalo, protože nečinná firma x po 10 letech spadla do insolvence, insolvenční správce chatu prodal mně a postavil mně před situaci, kdy bych měla z invalidního dědy udělat bezdomovce.

Já ovšem z téhle nespravedlnosti nemůžu spát a snažím se všemožně dědovi pomoct.

Děda dál v chatě bydlí zadarmo a ráda bych ho tam nechala dožít, ovšem vzhledem k jeho zdr. stavu není chata k žití vhodná a v podstatě bez auta se nedostane ani k lékařům, na benzín nemá, auto má vypůjčené.

Sama mám na chatu půjčku, kterou splácím, ale udělám vše pro toho dědu, no kdyby jste ho viděli a slyšeli, možná by vám po tvářích padaly slzy jako hrachy stejně jako mně.

Děda celý život pomáhal, jezdil se sanitkou a teď se karty obrátili a je v situaci, kdy sám potřebuje pomoci a vy jste naše jediná šance.

Pokud se ptáte, zda tento trestný čin nelze řešit, bohužel 11 let uteklo jako voda, dle krim.policie je to promlčeno, firma x neexistuje, právníci by stáli tisíce a prý by se stejně chata z maj. podstaty insolvence nemohla vyjmout, když již byla prodána mne a peníze jsou již rozposlané na věřitele-finanční úřady.

Složitá situace co bohužel napsal sám život. 

Děkujeme předem všem za podporu, případně všechny dokumenty, smlouvy, adresu dědy ráda doložim.

Komu pomůžeme?

Dědovi 😉

Pomůžeme mu zajistit  teplo domova, sehnat nájemní bydlení, vybavit byt, zajistit důstojné starší, v případě potřeby budou peníze použity na úhradu domova pro seniory nebo domova s asistenční službou, případně asistence domů a na úhradu nákladů s bydlením na co nejdelší dobu, do doby vyřízení inv. duchodu a dalších příspěvků. Pokud se vybere víc zařídíme i starší auto pro špatně pohyblivého "dědu.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze budou použity na úhradu nákladů s bydlením ( kauce, provize, nájmy dopředu minimálně na rok, benzín, případně pokud se vybere víc tak pořízení a náklady s ojetým vozem ) pro inv. důchodce, jídlo, léky a lékařskou nebo domácí péči o p. Kánského. Má půjčení automobil Toyota Yarris z roku 1997 od sousedky, z chaty by bez auta nedošel ani do obchodu, kteryýje vzdálen 3km natož k lékařům. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Omlouváme se, ale přehled dárců je kvůli vysoké zátěži na našem webu dočasně nedostupný. Na nápravě pracujeme. Děkujeme za pochopení.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat