Sbírka ukončena:

Pomoc Evě a Vanesce

Vybráno 0 Kč 300 Kč
od 1 dárce
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
300 Kč
Průměrná výše daru
300 Kč
Nejvyšší dar
5 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomoc Evě a Vanesce

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Soňa Dušková
Datum přidání
8. 10. 2022

Představení sbírky

Chtěla bych pomoct mladé mamince, která se neustále plácá v nesnázích.  Začalo to špatným výběrem partnerů. Tatínek Vanesky místo aby se staral o rodinu, utrácel peníze s kamarády. Eva platila vše a pak nezbývalo na jídlo. Začala si peníze půjčovat. Druhý partner všechny peníze naházel do automatů. Peníze potřebuje na živobytí, jídlo, na základní lidské potřeby, na důstojnější život.

Komu pomůžeme?

Vše to začalo, když se narodila Vaneska. Najednou jejímu tatínkovi začal vadit dětský pláč a šel raději utrácet peníze s kamarády, nebo Eva dávala Vanesku hlídat známým. Výčitky a hádky směřovaly k tomu, že se Eva s Vaneskou odstěhovala k babičce. Jenže u své rodiny Eva pochopení ani pomoc nenašla a půjčovala si. V té době potkala kluka, se kterým se znala již dřív. Vypadalo to, že Eva začne nový život. Začala, rozvedla se, nový přítel měl rád i Vanesku, ale štěstí trvalo jen chvíli. Nový přítel šel pracovat do Německa. Z první výplaty nic nebylo, protože prý vrátil dluhy. Eva zaplatila nájem, nějaké jídlo a opět nezbylo nic jiného než si půjčovat. Druhou výplatu ani domů nedovezl, peníze zůstaly v automatech. Eva s Vaneskou se odstěhovaly do bytu, kde bydlely dříve jako rodina.  Tatínek Vanesky bydlí s kamarádem, alimenty neplatí, má spoustu dluhů. Bez napůjčovaných peněz by to Eva nezvládla. Teď tedy bydlí samy s Vaneskou.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze budou použity hlavně na živobytí, jídlo a nájem. Eva s Vaneskou budou mít alespoň trochu důstojný život. A když se podaří vybrat víc, peníze se použijí na lepší bydlení, do spořících účtů, aby se zhodnocovali, aby již nikdy neměly nedostatek peněz.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  10. 10. 2022 17:06

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat