Pohozená osiřelá nedokojená koťátka a jejich kámoši

Vybráno 0 Kč 9 250 Kč
17 000 Kč
23 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět Sdílet
Zakladatel
Farma Kapsa, z.s.
Datum přidání
24. 10. 2022

Představení sbírky

Hezký den,

naše Farma Kapsa, z.s. má za účel pomáhat zvířátkům v nouzi. Tuto činnost provozujeme již několik let. V tuto chvíli se staráme již o 101 chovanců. Máme zde morčátka, králíčky, kočičky, indické běžce, slepičky, ovce, prasátka, koně, vodní a suchozemské želvy a agamy vousaté, lesní zveř. Všechna zvířátka, která jejich páníček vyhodil, nebo už se nechtěl starat, či byla nalezena, zraněna či osiřelá apod.

Zvířátkům nabízíme vodu, jídlo, nocleh, příjemný pelech, odbornou péči, výběh a pohlazení. Více se o našich zvířátkách a jejich příbězích dozvíte na webové stránce Farmy Kapsa https://www.farmakapsa.cz

Komu pomůžeme?

Začalo to jednou zachráněnou kočičkou a stále se hlásí další a některé již nacházíme i pohozené u nás na zahradě. Dva malé kocourky jsme našli pohozené u nádraží, nejstarší naše seniorka měla být jako kotě utopena. Máme kocourka, co se k nám přišel ohřát, když bylo venku –20 stupňů a už u nás zůstal.

Nově adoptovaná koťátka jsme našli u nás na zahradě, pohozené. Jsou to dva kostlivci, bez maminky, nedokojené. Zrzavý kocourek se má k světu, je umístěný v náhradní rodině, kde má kamarádku Ginger. Šedivá kočička Štěpánka je smutná a marodná. Nechce jíst. Je pod dozorem veterináře a snažíme se jí rozkrmit. Jak nádherné bylo ji sledovat, když si poprvé opřela hlavičku o naší jedinou nekastrovanou kočičku Miky, která má zrovna 3 koťátka.

„Jsem malá kočička Štěpánka. Nechtěli mě! Mě a mého bratříčka sebrali nás od naší maminky a pohodili venku, kde byla hrozná zima. Měla jsem hlad, bála se o sebe a brášku. Jsem smutná bez maminky. Najednou se tam objevila slečna, po které jsem dostala jméno Štěpánka. Bála jsem se jí, ale něco mi říkalo, že je hodná a měla něco dobrého v mističce. Konečně jsem naplnila bříško. Odnesli nás i s bráškou do domu. Tam bylo hodně kočiček a jedna kočičí maminka. Položila jsem si na ní hlavičku a ona mě zahřívala. Když přišla její koťátka, nechala mě také se napít mlíčka. Jsem teď šťasná mám novou lidskou rodinu, ale i kočičí. A mám i novou maminku, co mě olizuje, tulí se ke mě a dá mi mlíčko. A samozřejmě mám i nové kamarády. Bráška má kamarádku v novém domově Ginger.“

Máme 11 zachráněných kočiček a 90 dalších zvířátek je finančně náročné všechny hladové krky obstarat. Každou adoptovanou kočičku necháme odčervit, očkovat, prohlédnout veterinářem a případně vykastrovat i to jsou nemalé peníze. Proto jako azylová farma prosíme o finanční výpomoc pro naše kočičky, aby dostali dokonalou péči veterinářů a s hezky si naplnily bříška a spokojeně vrněly.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Vybrané peníze budou určeny pro naše kočičky na nákup steliva (do kočičího WC) a krmení (granule, konzervy, kapsičky), na kastraci a ošetření , a také na odčervení a pipety proti klíšťatům.

Je to pomoc kočičkám alespoň na 3 měsíce, kdy spotřeba je za stelivo (1500Kč), za konzervy (7500Kč), kapsičky (2500Kč), granule (2000Kč), pipety (2500Kč), odčervení (1000Kč) a veterinář.

Když se vybere méně peněz, pořídíme to, co z částky půjde uhradit a ostatní zaplatíme z vlastních úspor. Kdyby se nám podařilo vybrat více peněz, použili bychom to na nákup škrábadel a pelíšků.

Předem vám moc děkují kočičky z Farmy Kapsa.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Milý dárce
1 000 Kč  •  22. 11. 2022 21:38
DobroDárce
2 000 Kč  •  30. 10. 2022 20:09
moc děkuji za vaší obětavost
6 000 Kč  •  28. 10. 2022 19:02
Milý dárce
250 Kč  •  25. 10. 2022 13:21

Přemýšlíte, jak ještě více pomoci?

Přidejte k této sbírce Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci. Předáme 100 % vybrané částky.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, ikdyž se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Vzkazy

Milý dárce
1 000 Kč  •  22. 11. 2022 21:38
DobroDárce
2 000 Kč  •  30. 10. 2022 20:09
moc děkuji za vaší obětavost
6 000 Kč  •  28. 10. 2022 19:02
Milý dárce
250 Kč  •  25. 10. 2022 13:21

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám