Pomoc s náklady na operaci fenky Lerrynky v Kanadě

Vybráno 0 Kč 1 780 Kč
34 830 Kč
20 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět
Zakladatel
Ondřej Polívka
Datum přidání
16. 8. 2022

Představení sbírky

Jsem 13ti letá babička jménem Lerrynka. Prožila jsem se svým páničkem krásný život štěnátka a psí slečny- Žila jsem aktivní životm – cestovaní a sportu jsem si užila až až. Můj páníček miluje jízdu na kole, takže jsem za ním ráda běhala. Vždy jsem byla zdravá a čiperná…Roky ubíhaly a sil také, ale stejně pořád jsem aktivní a ráda na světě.. Jenže jednoho dne se mi na noze začala dělat boulička, která se pořád zvětšuje, sice pan doktor řekl, že to je nezhoubný nádor, ale začíná být už tak velký, že mám problém chodit. Teď žiju se svým páníčkem 2. rok v Kanadě. Je tady moc krásně, ale také moc draho. Nebýt té boule jsme tu všichni šťastní.. Tak se oba obracíme na Vás milí páníčci pejsků a dobří lidé s prosbou o pomoc s náklady na operaci. Ještě bych tu s nimi ráda nějaký ten čas zůstala, i když operace bude též riskantní v mém věku. Lerrynka

Komu pomůžeme?

Problém se objevil zhruba před rokem, ale jelikož jsem měla podobnou bouli na zádech, kterou mi odoperovali v Čechách a byla to jen tuková bulka, tak si páníček myslel, že je to to samé. Pak už mu to nedalo a došel se mnou na veterinu. Tam nám řekli tuto zprávu a také nám řekli, že už jsem stará na operaci, že je lepší to tam nechat. Tak po nějakém čase jsme změnili kliniku a tam nám řekli určitě odoperovat. Běžný den vypadá tak, že se většinou někde povaluji a moc se mi už na procházky nechce. Páníček mě bere často k jezeru, ale už ani plavat se mi moc nechce a to jsem vodou žila celý život. Nevím možná se bojím, že to s tou boulí neuplavu

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Tyto peníze budou použity na veškeré náklady co se budou týkat operace – počínaje vyšetřením, jestli vůbec na to jsem dost silná až po operaci. Kdyby se náhodou nevybralo tolik peněz budeme si muset někde půjčit od přátel, jestli se to povede. Kdyby se vybralo více může se to poslat třeba zvířátkům do útulků nebo na pomoc jiným, kteří to potřebují jako my.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
380 Kč  •  8. 9. 2022 11:51
Velkorysý dárce
300 Kč  •  21. 8. 2022 13:18
DobroDárce
600 Kč  •  19. 8. 2022 16:37
Velkorysý dárce
300 Kč  •  18. 8. 2022 17:05
Milý dárce
200 Kč  •  18. 8. 2022 10:48

Přemýšlíte, jak ještě více pomoci?

Přidejte k této sbírce Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci. Předáme 100 % vybrané částky.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, ikdyž se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Buďte první, kdo pomůže Dobrovýzvou


+ Přidat Dobrovýzvu

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Vzkazy

Laskavý dárce
380 Kč  •  8. 9. 2022 11:51
Velkorysý dárce
300 Kč  •  21. 8. 2022 13:18
DobroDárce
600 Kč  •  19. 8. 2022 16:37
Velkorysý dárce
300 Kč  •  18. 8. 2022 17:05
Milý dárce
200 Kč  •  18. 8. 2022 10:48

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám