Úspěšně vybráno:

Kryštůfkovi na terapie

Vybráno 0 Kč 15 000 Kč
15 000 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
15 000 Kč
Průměrná výše daru
15 000 Kč
Nejvyšší dar
15 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Kryštůfkovi na terapie

Vybráno 0 Kč 15 000 Kč
15 000 Kč
Zakladatel
Nova pomáhá
Datum přidání
13. 3. 2023

Představení sbírky

Tímto darem pomůžeme tříletému Kryštůfkovi, kterému jeho ergoterapie, hipoterapie a fyzioterapie, na které pravidelně dochází, neproplácí zdravotní pojišťovna a bez finanční pomoci by si je jeho rodina nemohla dovolit.

Komu pomůžeme?

Kryštof se narodil 31. 12. roku 2019 svým rodičům v porodnici FN Bulovka. Porod nebyl pro jeho maminku ani pro něho jednoduchý, neobešel se bez podávání kyslíku a na pomoc byla použita i vakuová puma. Oba to zvládli, Kryštof byl jeden den v inkubátoru a prodělal i běžnou novorozeneckou žloutenku. Jeho vývoj v prvním roce života však nebyl zcela standartní, na což rodiče upozornili pediatričku. Nastal kolotoč -sehnat odborníky z oblasti očního lékařství, neurologie a fyzioterapie, foniatrie. Kryštof byl se svojí maminkou hospitalizován na dětské neurologické klinice. S velkým úsilím se podařilo objednat Kryštofa na výše uvedená odborná vyšetření, i když objednací lhůty byla v řádu šesti měsíců.

Maminka Kryštofa velmi poctivě cvičila se svým synem Vojtovu metodu reflexních bodů. Vyšetření ukázala dalekozrakost a hipotonii. Velmi zodpovědné chování maminky, podpora jejího manžela a celé blízké rodiny se ukázaly jako nutné, žádoucí a samozřejmé. K fyzioterapii (Bobath koncept) si postupně rodina sehnala pro Kryštofa ještě kurzy plavání a hipoterapii. V současné době na doporučení kontaktovala maminka neurorehabilitační kliniku Astra a také v rámci socializace soukromou MŠ.

Všechny tyto aktivity, které jsou nutné, jsou finančně náročné. Díky finanční podpoře se zcela jistě podaří zlepšit Kryštůfkův vývoj.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky budou použity Kryštůfkovi na fyzioterapie, ergoterapie a hipoterapie. Kryštůfek má hypotonii a oční vadu, jeho rodina s ním absolvuje různé terapie, které bohužel neproplácí zdravotní pojišťovna.

Jedná se konkrétně o fyzioterapie, kde jedna lekce stojí 1.200Kč, dále ergoterapie za 1.300Kč/jedna lekce a hipoterapie za 300–450Kč/jedna lekce.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

DobroDárce
15 000 Kč  •  14. 3. 2023 15:46

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, ikdyž se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat