Úspěšně vybráno:

Lázeňský pobyt pro Terezku

Vybráno 0 Kč 30 000 Kč
30 000 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
30 000 Kč
Průměrná výše daru
30 000 Kč
Nejvyšší dar
22 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Lázeňský pobyt pro Terezku

Vybráno 0 Kč 30 000 Kč
30 000 Kč
Zakladatel
Nova pomáhá
Datum přidání
31. 7. 2022

Představení sbírky

Tato sbírka je pro patnáctiletou slečnu Terezku, která trpí dětskou mozkovou obrnou a psychomotorickou retardací. Rodina peníze využijete na zaplacení lázeňského pobytu, cvičení a hygienické potřeby (jako např. pleny, čistící pěny, ubrousky, apod.).

Komu pomůžeme?

Terezka trpí extrémní nezralostí a spastickou dětskou mozkovou obrnou, kvůli které bohužel není schopna samostatné chůze. Také trpěla epilepsií, ale ta je nyní stabilizována díky antiepileptické terapii. Terezka užívá spoustu léků, nosí brýle, nosí trvale pleny a potřebuje plnou asistenci pro přesun a sebeobsluhu. Když to rodině finanční situace umožní, tak jezdí do lázní v Teplicích.

Terezka byla společně s bratříčkem narozena v 6. měsíci těhotenství. Utrpěla krvácení do mozku a bráška se potýkal se zástavou srdce. Oba jsou velcí bojovníci, bráška David vše zvládnul téměř bez problémů, ale Terezka ne. Trpí DMO, těžkou mentální retardací, má v mozku zaveden VP shunt (hadičku odvádějící přebytečný mozkomíšní mok), epilepsií, nechodí (kvadruparéza), inkontinencí, je alergik. Prodělala několik operací mozku. Přesto je to úžasná holčička a její rodina se nevzdává. Čím více Terezka roste a dospívá, tím více potřebuje pomůcek a vitamínů, které ji velice prospívají.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky budou použity na pobyt v Lázních pro Terezku a na nákup zdravotních a hygienických potřeb. Každým rokem se pro rodiče Terezky zvyšuje potřeba zdravotních pomůcek a hygienických potřeb, které však pojišťovna nehradí.

Z lázní rodina letos poprvé zvolila Lázně Libverda, kde pobyt není tak dlouhý, jak byli zvyklí (do lázní v Teplicích jezdili vždy na pobyt dlouhý čtyři týdny). Rádi by se zaměřili na nenásilnou rehabilitaci, rozvoj psychiky, a s tím u Terezky spojenou i mentální pohodu. Terezka je velice fixovaná na celou rodinu. Lázně Libverda nabízejí rehabilitace, vodoléčbu, manuální techniky -práci s jizvami, kterých má Terezka mnoho po celém těle včetně hlavy. Dále také například oxygenoterapie, a jiné. Terezka měla nevyvinuté plíce a prodělala bronchoskopii při jejich selhávání. Do lázní rodina pojede 21. 9. – 2. 10. 2022.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

DobroDárce
30 000 Kč  •  16. 8. 2022 10:51

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, ikdyž se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat