Sbírka ukončena:

Lepší život kočkám v azylu pro opuštěné kočky Lucky

Vybráno 0 Kč 66 480 Kč
480 000 Kč
 -
78 dárců
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Lepší život kočkám v azylu pro opuštěné kočky Lucky

Vybráno 0 Kč 66 480 Kč
480 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Azyl pro opuštěné kočky Lucky
Datum přidání
21. 6. 2022

Představení sbírky

Sbírku organizuje Azyl pro opuštěné kočky Lucky v Černivě, který založila paní Jana Zárubová v roce 2003. Ale nejprve se stala členem spolku Macík, který spojoval přátele zvířat po celé republice. Založila jeden z prvních pěti útulků pro kočky v České republice a první v severních Čechách.  Je to velmi obětavá a obdivuhodná žena. Záchraně zvířat se věnuje téměř 30 let a je jedno, zda to je toulavý a hladový pes plný blech, autem srážená kočka, hrdlička se zlomeným křídlem či třeba ježek, který tahá za sebou zraněnou nohu.

Nezlomil ji ani záporný přístup širokého okolí v jejím snažení pomáhat zvířatům. Její láska ke zvířatům, touha jim pomáhat a možná i touha změnit pohled lidí na zvířata jako taková ji hnala stále dopředu. Obětovala jim celý svůj život a nelituje ani jediné vteřiny. I když péče o zvířata je velmi psychicky náročná.

K péči o zvířata patří i smutné okamžiky, když Vám v náručí umírá tvoreček, kterému jste dnem i nocí bojovali marně o život. Dávali mu léky a krmili, když sám jíst nemohl a uklidňovali ho třesoucím se hlasem v posledních chvílích jeho života. Ale i přes to pomáháme stále dál. A když vidíme, že už zdravé zvířátko, co jsme zachránili z ulice, které bylo týrané či zraněné nebo prostě jen přišlo o svého člověka, se dostane do nového domova, ve kterém bude milované, šťastné a v bezpečí, zahřeje nás to u srdce.

Komu pomůžeme?

Sbírka pomůže všem našim stávající a nově příchozím kočkám do našeho azylu. Kočky se k nám dostávají z různých důvodů, situací a prostředí.  Některé se k nám dostanou v akutním stavu jako třeba Snížek.

Snížka našla jedna paní v zoufalém stavu, měl utrženou přední tlapičku, byl hladový, špinavý a plný klíšťat. Nálezkyně zavolala na městský úřad, pod který vesnička spadala. Tam jí bylo sděleno, že náklady na ošetření neuhradí a že ho má nechat na vlastní náklady utratit. S tím paní nesouhlasila a odvezla kocourka do nejbližší veterinární ordinace. Paní doktorka ale kocourka rázně odmítla ošetřit či jen uspat, aniž by se na nej vůbec podívala. Další doktor také kocourka odmítl s tím, že se připravuje na plánovanou operaci psa a poskytl číslo na náš azyl. Paní Jana si kocourka převzala a hned s ním jela do Kladna k panu Dr. Čučkovi kde byl operován. Nebylo jisté, zda kocourek operaci přežije. Snížek to ale zvládl, rychle se uzdravoval a zvykal si na to, že má jen tři tlapičky. Operace se nakonec vyšplhala na 12.549,-. Snížek po vyléčení odjel do nového domova, kde se o něj adoptivní maminka s láskou stará.

Dostávají se k nám kočky z množíren, týrané kočky třeba jako Dráteníček, kterého našli obmotaného drátem či Naftík, kterého někdo z neznámého důvodu polil vyjetým olejem. Ten kocourkovi popálil kůži, takže mu slézaly chlupy. Bohužel Naftíkův stav se dlouhodobě zhoršoval, přestal žrát a jen ležel. I přes ATB a neustálou péči se nám jeho život nepodařilo zachránit. Až pitva zjistila, že jeho záchrana nebyla vůbec možná pro mnoho podružných nemocí a infekcí. Náklady na jeho veterinární ostření se vyšplhaly během několika dnů přes 8.000,- Kč.

Lidé k nám odkládají své kočky, o které se z nějakého důvodu nemohou nebo nechtějí nadále strat. Nebo se k nám dostanou kočky toulavé, sražené autem či pokousané psem, stejně jako Buba. Bubu našli v jednom statku na dvoře, ležel tam celý od krve a potrhaný psem. Buba měl poškozenou páteř, do jedné třetiny vybočený obratel a tržnou ránu na břiše. Operace se podařila, i když stála 20.095,- Kč. Kocourek může zase běhat. Je stále v našem azylu a již má adoptivní maminku.

Do našeho azylu ročně přijmeme kolem 130 koček, pokud je potřeba ostříme je, necháme vykastrovat, odčervit, naočkovat a hledáme pro ně nový domov.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou výhradně použity na veterinární výdaje spojené s naším azylem. Největší finanční částky jsou vynaloženy na projekt kastrací. Jejímž cílem je omezit rizika, která mohou vzniknout nárustem populace a zabránit vzniku utrpení zvířat.

Ročně přibude v ČR na ulici 28 500 koček. Jen kastrací se dá předejít každoročnímu přívalu mladých zvířat a zraněním spojených s touláním v době páření. Tato zvířata pak z velké časti končí na ulici, v útulcích, či umírají na nemoci či zranění někde venku, sama a bez pomoci.

Nejen kastrace a drahé operace zraněných koček, ale i drobné veterinární výdaje za léčiva, jako jsou ATB, očkování a další, není v tak velkém počtu přijímaných koček ročně zanedbatelná částka. Každá kočka, pokud je zdravá stojí nás azyl 2.500,-Kč. Ale jen málo, která kočka k nám přijde z ulice zdravá.

Celkově se roční výdaje pouze na ošetření koček pohybují kolem 500.000,-. Jsme nezisková společnost a jsme plně odkázaní na dary a solidaritu ostatních lidí. Výše sbírky je stanovena na roční výdaje za veterinární ostření, ale budeme rádi za jakoukoli částku, kterou jste ochotni nám věnovat.

Moc Vám dekujeme my i naše kočky

Azyl Lucky

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Omlouváme se, ale přehled dárců je kvůli vysoké zátěži na našem webu dočasně nedostupný. Na nápravě pracujeme. Děkujeme za pochopení.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat