Sbírka ukončena:

Pomoc matkám a otcům samoživitelům s KPCS

Vybráno 0 Kč 5 000 Kč
od 4 dárců
 -
4 dárci
Celkem se zapojilo
1 250 Kč
Průměrná výše daru
3 000 Kč
Nejvyšší dar
50 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomoc matkám a otcům samoživitelům s KPCS

Vybráno 0 Kč 5 000 Kč
od 4 dárců

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
KPCS
Datum přidání
30. 5. 2022

Kdo sbírku organizuje?

Jsme tým KPCS a již čtvrtým rokem pomáháme neúplným rodinám, matkám a otcům samoživitelům. Tento rok vnímáme pomoc ještě výrazněji, neboť životní náklady se nezadržitelně mění každý den. Touto cestou bychom rádi poprosili i o podporu veřejnosti, budeme schopni tak pomoci většímu množství rodin v jejich nelehké situaci. V roce 2021 zaměstnanci a společnost přispěla více jak 160ti tisíci korunami a pomohli přímo tak 20ti rodinám z Prahy, 20ti z Ostravy a škole Pramínek.

Komu pomůžeme?

Pomoc míří vždy ke konkrétním rodinám v konkrétní podobě. Dle výše vybrané částky s místními organizacemi volíme rodiny, kde je naše pomoc zapotřebí. Přidáváme vybrané příběhy rodin, kterým jsme pomohli v roce 2021. Moc bychom si přáli v letošním roce rozdat ještě více radosti, která je nesmírně důležitá, nežli v letech minulých.

Eva, Ostrava

Maminka je sama s dvěma syny Zdenkem a Danielem a snaží se, aby se klukům dařilo ve škole a byli spokojení. Není to pro ni vůbec jednoduché.

Reakce od Evy: „Chtěla bych Vám moc a moc poděkovat. Vůbec nemůžu ani vhodná slova najít. Ještě nikdy nikdo pro mě a mé děti neudělal nic podobného a za to vám všem patří největší díky… Úplně nás to překvapilo. Ještě jednou díky díky.“

Horymír, Ostrava

Horymír žije sám se svou sedmiletou dcerou Valerií, a přestože je již v důchodovém věku, snaží se ze všech sil zajistit své dceři vše potřebné. V posledním roce se pro tuto malou rodinu stala největší výzvou online výuka (Valerie v září 2020 nastoupila do první třídy) a pro tatínka nebylo jednoduché tento způsob výuky zvládnout.

Denisa, Ostrava

Maminka žije s dětmi sama a dbá na to, aby se dobře učily. Je na vše sama, ale snaží se ze všech sil, i když má minimum finančních prostředků.

Anna, Ostrava

Anna žije se 3 syny. Začátkem roku jí bylo diagnostikováno vážné onkologické onemocnění a následovala léčba. Z důvodu epidemie, a tedy možného zanesení infekce, bylo proto lékaři doporučeno, aby chlapci nenavštěvovali školní docházku ani v době, kdy to bylo umožněno. Chlapci jsou šikovní, ale pomoc ve formě potravin a drogerie rodině pomůže.

Reakce od Anny: „Moc Vám za děkuji , balíček udělal mě i dětem obrovskou radost a moc nás to zahřálo u srdíčka. Byla jsem z toho i příjemně v šoku a vůbec jsem nečekala , že toho bude tak moc. Ve všem jste se v potravinovém balíčku trefili. Měla jsem dodaných 16 tašek s Vaším nákupem. Děkuji moc!“

Jana z Prahy

Jana je samoživitelka s 6letým synem. Před covidem pracovala ve školce. O covidu musela pečovat o syna, musela zůstat doma a přišla o práci.

Reakce od Jany: Dobrý den. Moc děkujeme za nákup!!! Syn je teď ve škole, ale až to uvidí, bude mít druhé Vánoce .☺️

Lenka z Ostravy

Maminka se ukázkově stará o svou dceru Táňu. Snaží se, aby jí nic nechybělo, ale jako samoživitelka je ve složité situaci.

Reakce od Lenky: Ten nákup myslíte vážně? Jsme z toho úplně v šoku. Co jsme dlužní??? Moc děkujeme

Kateřina z Prahy

Kateřina jako samoživitelka se stará o 3 děti, dceru Lucinku s těžkou demencí a 2 syny ve věku 10 a 11 let. V době covidu navíc přišla o práci.

Pavel z Ostravy

Pavel je otec samoživitel. Řádně a svědomitě pečuje o 5 dětí ve věku 2–13 let, které si vzal do péče. Nejmladší 2letý Lukáš je milovaným benjamínkem rodiny. Nejstarší 13letá Pavlínka pomáhá otci v péči o sourozence i domácnost. Pan Pavel udržuje v rodině řád a disciplínu, v současné době usiluje o zajištění vzdělávacích potřeb 4 školou povinných dětí. Pan Pavel je velmi praktický a pečující člověk. Ocení každou pomoc a podporu rodiny.

Andrea z Prahy

Zemřela jí dcera i rodiče, má syna v ZŠ, byla bez práce, dostala se do vězení, syn byl u pěstounky, která ale propadla alkoholu. Andrea má teď malého u sebe, stará se o něj, nemá práci.

Reakce od Andrey:

Dobrý den, moooc děkujeme. Jsem z toho potěšená a dojatá zároveň. Děkuji moc za nákup připadám si jako by měly být vánoce.

Libuše z Ostravy

Paní Libuše vychovává sama 5 dětí ve věku 6 – 15 let. Navíc pečuje o nemocnou matku, která s nimi žije poslední rok ve společné domácnosti. Při uzavření škol a později školek má Libuše zvýšené náklady na provoz domácnosti, musela dětem pořídit prostředky k online výuce a k internetovému připojení, protože tři z jejích dětí navštěvují 2. stupeň základní školy.

Žofie z Prahy

Pečuje o chlapečka 8 měsíců, chce ho do pěstounské péče, a druhého syna – má 18 let, který studuje. Paní nemá práci, bude vděčná za jakoukoli pomoc.

Jana z Ostravy

Jana je samoživitelkou, řádně pečující od dvě vnučky , které má svěřené do péče. Mladší Agáta má 2 měsíce a starší Isabela má 7 let. Isabela navštěvuje základní školu. Paní Jana usiluje, aby vnučky prožily klidné a radostné dětství. Paní Jana si cení každého vstřícného kroku a podpory v této době.

Lenka z Prahy

Lenka má v péči 16letého chlapce od jeho narození. Je ještě na ZŠ. Paní je nemocná, má revmatické onemocnění.

Reakce od Lenky

Dobrý den moc moc děkujeme za nákup pro nás je to obrovská pomoc a velmi si vážíme všech lidí kterým není osud maminek které se ocitly v těžké situaci lhostejný, nevím jak ostatním maminkám, babičkám a dětem ale mě to dává velkou naději že nejsem na vše sama. Děkuji

Nataša z Ostravy

Nataša je samoživitelka, která se stará o čtyřletého syna a očekává narození dalšího potomka. Podařilo se jí získat byt v lokalitě, která je vhodný pro klidný a harmonický vývoj dětí, a tento byt si snaží ze všech sil udržet. Největším přáním Nataši je, aby své děti vychovávala v čistém a klidném prostředí. Za pomoc v podobě potravin, drogerie a potřeb pro nenarozené miminko by byla velmi vděčná.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Pracujeme vždy s místními organizacemi, které znají situaci. Následná pomoc ve formě materiální pomoci:

  • Osoby, kterým pomoc putuje, jsou prověřené z pohledu, že pomoci skutečně potřebují
  • Nedáváme peníze, ale nakupujeme potraviny, drogerii a hygienické potřeby, čímž nemůže dojít ke zneužití k nákupům pro jiné účely
  • Nejdeme přes žádné další organizace, jednáme napřímo, takže každá darovaná koruna je využita ve prospěch potřebných
  • Určitě s dobrým pocitem, a to je zejména v dnešní době, pocit k nezaplacení

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  7. 6. 2022 18:45
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  5. 6. 2022 22:46
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  31. 5. 2022 9:17
Velkorysý dárce
3 000 Kč  •  30. 5. 2022 20:14

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat