Dobrovýzva ukončena:

POJĎME DOVÉZT DĚTI NA HÁJEK

Vybráno 0 Kč 1 000 Kč
od 1 dárce
POJĎME DOVÉZT DĚTI NA HÁJEK
1 dárce
Celkem se zapojilo
1 000 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
Více o této sbírce

POJĎME DOVÉZT DĚTI NA HÁJEK

Vybráno 0 Kč 1 000 Kč
od 1 dárce
Autor
Markéta Jungová
Datum přidání
2. 2. 2023

Proč Dobrovýzvu zakládám

Ráda bych oslovila všechny prima lidi, kamarády, přátele, známé i neznámé s prosbou o nápady na sdílení a propojení s dalšími lidmi, kteří mohou naší výzvě z Hájku pomoci. Připojte se k mé výzvě :-)

S každou korunou jsme blíže cíli :-) 

Zavolejte mi na tel. 776 832 628 nebo napište jungova@centrumhajek.eu :-)


Představení sbírky

Přečtěte si zpověď našeho řidiče, který tvrdý chleba má….
To máte Tobík, Tomášek, Beátka, Nikolka, Matýsek, Samík, Jiřík, David, Adam… a to ještě nejsou všichni. Každý den někdo z nich pravidelně ráno čeká na to, až ho vyzvednu u něj doma.
Takže ráno do sebe hodím kafe a jedu, abych cestou vyzvednul doprovod, který má na starosti bezpečnost klientů během cesty a už spolu míříme za naším prvním klientem.

Není to jen o tom točit volantem, protože naši pasažéři jsou dětičky s různým stupněm postižení, a tak je potřeba takový ten „full“ servis – vzít je do náručí nejlépe už doma (aby to nemusela řešit jejich maminka, která má mnohdy míň jak 50 kilo), a donést do auta a usadit do autosedačky.

Takže moje denní realita = přijedu před dům, jdu si vyzvednout dítě, usadím ho a pokračujeme vyzvednout jeho dalšího kamaráda na trase. Na jedné trase může být maximálně 7 dětí. Větší kapacitu náš Sprinter nemá. Když mám všechny děti „na palubě“ vyrážíme směr CENTRUM HÁJEK, kde děti navštěvují denní stacionář.

Když skončí jejich denní program, tak je opět naložím do auta, a po trase je zase všechny rozvezu domů. Rodiče si naší svozovou službu nemůžou vynachválit. Šetří to nejen jejich čas, ale i peníze, kterých není nikdy dost. A nakonec jsou tu i děti, kde v rodině auto nemají, takže šance navštěvovat denní stacionář by pro ně byla mizivá….

Jak už jsem řekl, dětí je mnoho a už se nám do jednoho auta prostě nevejdou = některé z nich prostě musí zůstat doma a na Hájek prostě nemohou dorazit. Proto je potřeba pořídit další auto s vysokou střechou, tak totiž při manipulaci s dětmi nehrozí, že člověku povolí záda.
Kdybych si mohl přát pro naše děti nové auto tak ať je to zase Sprinter. Protože Tobík, Tomášek, Beátka, Nikolka, Matýsek, Samík, Jiřík, David, Adam rostou jak z vody a ZÁDA MÁM JEN JEDNY.Komu pomůžeme?

Všem těm našim klientům, kteří se nám do našeho současného svozového auta už prostě nevejdou. Klientům, kteří se potřebují denně dopravit do našeho zařízení, ale musí zůstat doma, protože jejich rodiče nemají možnost je k nám dopravit a my nemáme další auto, abychom je v naší režii přivezli do CENTRUM HÁJEK.
Nové auto prostě potřebují jak naši klienti, tak i my, abychom je měli, jak k nám přepravit.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Z poskytnutého příspěvku bychom rádi pořídili nový svozový automobil Mercedes-Benz Sprinter, který v našem zařízení již sloužil ke každodenní svozové službě po dobu 8let. Díky jeho parametrům vhodným pro přepravu imobilních klientů jsme se rozhodli pro pořízení stejného vozu. 

Na zatím nepokrytou finanční částku žádáme mimo tuto sbírku také finanční partnery našeho centra (firmy, nadace) nebo pomáháme pořádat benefiční akce, obdobně jako tomu bylo při spolufinancování předchozích úspěšně dokončených projektů.

O samotnou realizaci projektu jsme požádali firmu, se kterou již dlouhodobě spolupracujeme, současný vůz nám servisovala, a která nám poskytla slevu na poptávané vozidlo. Co nejnižší možná konečná cenová nabídka je také v našem vlastním zájmu. 

Za Váš příspěvek moc děkujeme. Čím více vybereme, tím dříve budeme moci pořídit dětem nový svozový kočár…

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Markéta J.
1 000 Kč  •  3. 2. 2023 16:04
Šťastnou jízdu na Hájek

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.