Podpořme společně děti z dětských domovů na jejich cestě životem

Collected 0 Kč 1 000 Kč
from 2 contributors

We are always up for a good deed, join us! We hand over 100% of your donation.

Donate
Date added
14. 10. 2021

Jsme nadační fond, ale především lidé, kteří se rozhodli DOPROVÁZET mladé lidi z dětských domovů na jejich cestě do reálného života.

Děti z dětského domova ztrácí domov dvakrát!

Poprvé odchodem z biologické rodiny a podruhé odchodem z dětského domova, kdy se často ocitají v nepříznivých situacích a jsou zcela odkázáni jen sami na sebe. Rozhodli jsme se tento pocit nejistoty a samoty ZMĚNIT!

Za každým mladým člověkem, který projeví zájem, posíláme tzv. PRŮVODCE. Vytváříme tak individuální vztah, který vzniká v dětském domově a pokračuje i po jeho opuštění.

Tuto sbírku podporují posluchači pohádkového podcastu Kolíbka.

Projekt Restart

,,Dítě z dětského domova ztrácí domov dvakrát!‘‘

Při naší první návštěvě v dětských domovech s projektem Nový start se dostáváme do situací, kdy cítíme, že jednodenní návštěva ovlivní jen povrchové záležitosti a nestačí. Proto jsme se rozhodli být dětem a mladým lidem ještě blíž prostřednictvím našich průvodců. A tak vznikl projekt Restart.

Naší vizí je, aby každý mladý člověk, který opouští brány dětského domova, měl možnost před odchodech navázat individuální lidský vztah, který bude pokračovat i po odchodu z dětského domova. Budujeme tedy lidský vztah, který vzniká už v dětském domově, ale pokračuje i po jeho opuštění.  Každý mladý člověk, který projeví zájem, získá svého průvodce, se kterým se setkává minimálně rok před odchodem z dětského domova, aby mohl vzniknout láskyplný vztah založený na důvěře. Ještě v dětském domově si stanoví individuální plán, na kterém budou 2× měsíčně společně pracovat např. dokončené vzdělání, výběr vhodného zaměstnání, finanční hospodaření, bydlení, kvalitní vztahy, plnění povinností vůči státu.  Po odchodu z dětského domova se společně setkávají až do naplnění tohoto plánu a především do stabilizování životní situace mladého člověka.

Co je v životě důležitější než pocit, že nejste na světě úplně sami? Že se máte na koho spolehnout a obrátit?

To je to, co chceme těmto mladým lidem předat:

Pocit bezpečí, lidský vztah, radu, podporu, individualitu a důvěru.

Průvodce není náhodný člověk z davu. Je to školený mentor, který prošel psychickou způsobilostí a jednou měsíčně dochází na profesionální supervizi. Jeho posláním je předat dětem a mladým lidem co nejvíce zkušeností do běžného života.

Nenechávejme je na cestě životem samotné!

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Za každých 1343 Kč jsme schopni zajistit měsíční práci s naším průvodcem pro jednoho mladého člověka, který opustil brány dětského domova. 

V současné době máme v projektu přes 40 mladých lidí, kteří potřebují Vaši pomoc a podporu, tak aby mohly žít kvalitní život. 

Děkujeme předem všem za všechny děti, kterým díky Vám můžeme pomoci.

Roman
500 Kč  •  25. 10. 2021 16:45
Držíme pěsti do nového života!
Míša
500 Kč  •  25. 10. 2021 9:47
Ahoj z Kolíbky:)

Do you want to leave a message for the project creator?

Pro přidání zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Messages

Roman
500 Kč  •  25. 10. 2021 16:45
Držíme pěsti do nového života!
Míša
500 Kč  •  25. 10. 2021 9:47
Ahoj z Kolíbky:)

Other contributors

This charitable collection falls under the public collection established by the organizer and is organized for the benefit of the recipient.

Do you want to create a project or a story?

Let us know