Sbírka ukončena:

Nové auto pro mámu Nikolu, která je na vozíku

Vybráno 0 Kč 5 760 Kč
280 000 Kč
 -
7 dárců
Celkem se zapojilo
823 Kč
Průměrná výše daru
3 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Nové auto pro mámu Nikolu, která je na vozíku

Vybráno 0 Kč 5 760 Kč
280 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Nikola Válková
Datum přidání
4. 2. 2022

Kdo sbírku organizuje?

Ahoj, 

Jmenuji se Nikola Válková a již od 3. roku svého života trpím svalovou atrofií III. stupně. Jak roky plynuly, nemoc se zhoršovala. Zlom nastal po třetím roce mého života. Napřed jsem padala na zem častěji a častěji. Potom jsem získala oporu v berlích. Berle postupně vystřídal invalidní vozík a dnes už se ani nepostavím na nohy. Nyní mám 25 let a stará se o mě přítel. Spolu máme zdravou dceru Jessicu (4 roky) a teď v září se narodil syn Archie.

Žiji s přítelem, který má 26 let. Jsme spolu již 7. rokem. Máme spolu dceru a nedávno se jí narodil i bratříček. Dcera i syn jsou naprosto zdraví. Dcera už chodí a lítá, chce jezdit na výlety, a proto je jasné, že maminka s ní chce zkrátka ,,držet krok,,.

Mám mechanický invalidní vozík, mám i elektrický vozík, abych mohla s dcerou bez problémů trávit čas venku a neomezovala mě tak má invalidita. Chtěla bych dát dceři a synovi maximum, co můžu.

Komu pomůžeme?

Nikola Válková je člověkem mnoha zájmů a talentů. Hlavně je to máma 2 dětí. Dětem chce věnovat veškerou svou péči, i když to v životě nemá lehké. Od malička trpí svalovou atrofií III. stupně. Je odkázána na invalidní vozík, ale žije s přítelem a mají spolu 2 děti. Dětem chce dát veškerou lásku, pořádat s nimi výlety, dobrodružství. K tomu je zapotřebí koupit nový automobil, nejlépe ve verzi kombi. Je potřeba aby se do automobilu vlezl jak invalidní vozík, tak i dětský kočárek. 

Dovoluji si Vás oslovit a požádat o pomoc s úhradou automobilu, kde by se vešel jak mechanický vozík, kočárek tak i nějaké to zavazadlo na prima výlet. Cena automobilu se pohybuje kolem 280000 Kč, jelikož bychom potřebovali nejlépe combi verzi, či velikostně podobný typ auta. Nyní vlastníme již 6 let Škoda octavia combi II(r.v. 2004, najeto asi 288 000 km, žádat o příspěvek na auto nemůžeme). Auto už je celkově ve špatném stavu.

Nové auto potřebujeme na bezproblémový přesun invalidního vozíku, dále pak kočárku, abychom se bezproblémově mohli pohybovat jako rodina venku (procházky, aktivity, zoo). Trávili bychom tak s dětmi dostatek času venku, a nebyla bych tak omezována svou invaliditou. Nové auto by nám pomohlo v mnoha směrech – byla bych více soběstačná, mohla bych dělat více aktivit venku (procházky, venkovní aktivity, …)

Podle částky, která se nám podaří vybrat, bychom koupili potřebné auto. Pokud by se vybralo více peněz, než je potřeba- finance by se použili na jiné potřebné pomůcky (vozík, schodolez do schodů, plošina do auta, rehabilitační pomůcky…), 

Předem velmi děkujeme za Vaše pochopení a případnou pomoc. V případě dalších nejasností či otázek, rád všechno zodpovím. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Vybraná částka bude použita na zvláštní kompenzační pomůcku – motorové vozidlo (combi verze dle nabídky trhu)

  • Kdyby se vybralo více peněz, přebytek by šel na zdravotnické prostředky nejvýše do částky nehrazené zdravotními pojišťovnami (invalidní vozík elektrický)
  • Kdyby se vybralo více peněz, tak další v úvahu by byly rehabilitační a kompenzační pomůcky nejvýše do částky nehrazené příspěvkem ze státního rozpočtu (Univerzální elektromotorem poháněný přístroj pro oddělené cvičení dolních a horních končetin, Minirotoped MB3 )

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Velkorysý dárce
100 Kč  •  21. 3. 2022 9:26
Velkorysý dárce
500 Kč  •  3. 3. 2022 9:47
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  23. 2. 2022 10:39
Milý dárce
3 000 Kč  •  8. 2. 2022 12:30
Dárce, který je pro každou dobrost
60 Kč  •  8. 2. 2022 8:52
Aneta Judasová
1 000 Kč  •  5. 2. 2022 14:43
Ať se vám podaří sbírka a hodně zdraví
Laskavý dárce
100 Kč  •  4. 2. 2022 22:37

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat