Úspěšně vybráno:

Složili jste se na nové auto pro Esterku

Vybráno 0 Kč 59 500 Kč
od 94 dárců
 -
94 dárců
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
93 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Složili jste se na nové auto pro Esterku

Všechny sbírky ověřujeme

Datum přidání
22. 3. 2022

maminka

Esterka je 9letá holčička s vzácným Charge syndromem, která má spoustu vrozených vývojových vad, mentální postižení, potřebuje stále péči druhé osoby a speciální školu, do které každý den jezdíme okolo 80 km. Přesto to všechno je to veliká bojovnice a škola ji baví.

Komu pomůžeme?

Ahoj,

jmenuju se Esterka, je mi skoro 10 let a mám vzácnou genetickou vadu zvanou Charge syndrom. Díky tomu mám spoustu vrozených vad, dodnes nemluvím řečí, kterou běžně používají všichni okolo a mám dosti problém s rovnováhou. Chodím do úžasné speciální školy, kterou mám ale vcelku daleko, rodiče mě denně vozí cca 80 km, abych měla co nejlepší péči.

Jsem tedy závislá na dopravě osobním vozem. To naše ale už začíná dosluhovat a já potřebuji auto nové, na které bohužel nemáme dostatek peněz.

Ráda bych Vás touto cestou požádala o podporu, aby mi rodiče mohli koupit auto nové nebo zánovní, do kterého se mi vejde i speciální kočár a klec pro našeho pejska.

Děkuji předem moc za jakoukoliv případnou pomoc.

Vaše,

Esterka

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Na nákup nového či zánovního vozu, podle celkové vybrané částky, který bude pro Esterku nejvhodnější.

Pokud by se vybrala náhodou vyšší částka, než je částka potřebná na nákup vozu, peníze by byly použity na speciální pomůcky pro Esterku, školné, případně bychom z peněz uhradili i pojištění vozu.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Omlouváme se, ale přehled dárců je kvůli vysoké zátěži na našem webu dočasně nedostupný. Na nápravě pracujeme. Děkujeme za pochopení.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat