Úspěšně vybráno:

Složili jste se na nový výběh pro Maxe

Vybráno 0 Kč 72 800 Kč
70 000 Kč
 -
238 dárců
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
30 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Složili jste se na nový výběh pro Maxe

Vybráno 0 Kč 72 800 Kč
70 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
AniDef z.s.
Datum přidání
16. 5. 2022

Kdo sbírku organizuje?

Jsme AniDef (Animal Defence), spolek, který provozuje zvířecí útulek. Pomáháme týraným, nemocným nebo odloženým zvířatům. Specializujeme se hlavně na psy a kočky, ale už jsme zachránili například i králíčky, holuba, leguána, fretku a v neposlední řadě i 2 telata Jasmínu a Olivera, kteří si spokojeně žijí na své louce vedle útulku. Od založení v roce 2017 jsme zachránili více jak 1400 zvířat, kterým jsme následně našli nové milující domovy.

Komu pomůžeme?

Max působí jako roztomilý kříženec labradora, ale bohužel se jedná o křížence středoasiata, jehož povaha je značně komplikovanější. Letos mu je 5 let. 

Do útulku ho přivedl zoufalý majitel, který si s ním už nevěděl rady. Max ho nerespektoval a byl agresivní na něj i jeho okolí. Po několika pokousáních už musel jednat. Na Maxovi mu záleží. Celou dobu na jeho péči útulku přispívá. 

S Maxem se intenzivně pracuje přes 7 měsíců, bohužel jsou dny, kdy se mazlí a vyžaduje kontakt. Pak stačí jeden horší den a při návratu do svého kotce je schopný svou cvičitelku napadnout.

Maxova budoucnost byla konzultována i se specialisty na agresivní psy, nebo i konkrétně na středoasijská plemena. Všichni se přikláněli k osudu nechat psa uspat. Myslelo se hlavně na to, jestli jeho momentální život není spíš trápení. Kromě jeho dominantní, až agresivní povahy, je totiž velkým problémem jeho zdravotní stav, který bohužel nelze řešit operativně kvůli nemožnosti následné rehabilitace a rekonvalescence, která je zas nemožná kvůli jeho chování a povaze. Max má přetrhané vazy v kolenou na obou zadních nohách. Jeho momentální léčba je založena na tlumení bolesti. Bolest prohlubuje jeho psychickou nepohodu a agresi. 

Ať řešíme Maxovo situaci z jakékoliv strany, tak se točíme v kruzích, ale zatím se stále nechceme vzdát!

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Momentálně vidíme naději ve výstavbě speciálního výběhu pro Maxe. V něm by měl dostatek volného pohybu, aby mohl posílit své nohy, ale nezranit se. Příliš malý prostor je pro něj psychické i fyzické peklo.  Výběh by mu měl dodat určitý pocit svobody, ale zároveň i bezpečí. 

Tento prostor by byl speciálně vytvořen,jak pro potřeby Maxe, tak ale i pro bezpečí okolí. Zároveň by měl otevřít nové možnosti pro komunikaci a větší spolupráci ošetřovatelky a cvičitelky s ním. 

Vytvořit takový prostor není bohužel nic levného, protože je potřeba upravit terén prostoru a použít speciální plot, který bude dost vysoký, aby ho pes nepřeskočil a zapuštěn do země, aby se pes nepodhrabal. 

Momentální odhad prací a materiálu je více jak 60 000 Kč. Pro útulek je to obrovská suma. Ale jako šance na život pro Maxe? Pro nás má každý zvířecí život nevyčíslitelnou cenu. A pokud žije nějaká naděje, tak ji neumíme ignorovat! 

Do výběhu pro Maxe vkládáme obrovské naděje, protože bohužel jiné nevidíme. Jeden speciální výběh může Maxovi změnit a hlavně zachránit život. A pokud to vyjde, tak je to nejen naděje pro Maxe, ale pro další chlupáče s podobným osudem.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Omlouváme se, ale přehled dárců je kvůli vysoké zátěži na našem webu dočasně nedostupný. Na nápravě pracujeme. Děkujeme za pochopení.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat