Sbírka ukončena:

Olověný Dušan 2022

Vybráno 0 Kč 0 Kč
150 000 Kč
 -
0 dárců
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
62 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Olověný Dušan 2022

Vybráno 0 Kč 0 Kč
150 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Spolek posluchačů architektury
Datum přidání
1. 3. 2022

Kdo sbírku organizuje?

Sbírku organizuje Spolek posluchačů architektury, studentský spolek při Fakultě  architektury ČVUT. Stojíme za řadou kulturních a vzdělávacích akcí, určených zejména pro  studenty naší fakulty. Každoročně vítáme nové spolužáky na Beánii, pořádáme exkurze nejen na stavby, workshopy, jógu na škole, Zkušenosti (setkání se studenty, absolventy)  a mnoho dalšího. Největší událostí bývá Olověný Dušan, každoroční soutěž ateliérových projektů studentů naší fakulty. 

Proč ji organizuje?

Právě Olověný Dušan bývá nejen největší, ale i organizačně a finančně nejnáročnější. I přes nejistou dobu jsme se rozhodli mnohaletou tradici soutěže nepřerušit, výstavu zrealizovat a závěrečný galavečer s vyhodnocením uspořádat prezenčně na fakultě i online. Při účasti na večeru nebudeme vybírat vstupné a právě touto sbírkou chceme umožnit těm, kteří by tuto událost rádi podpořili, přispět.

Na co budou peníze ze sbírky použity?

Po loňském ročníku v online prostoru jsme se rozhodli vytvořit tradiční výstavu všech nominovaných prací a ateliérů i galavečer, byť v menším, u nás, na fakultě. Peníze budou využity na materiály potřebné k instalaci, sošky pro výherce, techniku,…

Část nákladů pokrývají sponzoři a přispívá nám i sama fakulta, ale i tak je pro nás Vaše finanční spoluúčast velmi podstatná. Děkujeme Vám za ni.

Více:

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Omlouváme se, ale přehled dárců je dočasně nedostupný. Na nápravě pracujeme. Děkujeme za pochopení.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat