Sbírka ukončena:

Oříškově pro Ukrajinu

Vybráno 0 Kč 483 Kč
20 000 Kč
 -
2 dárci
Celkem se zapojilo
242 Kč
Průměrná výše daru
333 Kč
Nejvyšší dar
62 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Oříškově pro Ukrajinu

Vybráno 0 Kč 483 Kč
20 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Miroslav Pokorný a Peter Pokorný
Datum přidání
7. 3. 2022

Představení projektu

Dvakrát do roka pořádáme hromadné nákupy pro širokou veřejnost pod názvem Oříškově a rádi bychom naše zkušenosti z těchto akcí využili a materiálně pomohli lidem zasaženým ruskou vojenskou invazí.

Kdo za projektem stojí?

Jsme tým Oříškově neboli bratři Miroslav Pokorný a Peter Pokorný ze Žirovnice na Vysočině. Kromě pořádání hromadných nákupů se také aktivně věnujeme praktické pomoci lidem, kteří se nacházejí v obtížných životních situacích.

Na co vybrané peníze použijeme?

Vybrané finanční prostředky použijeme na nákup nejrůznějších potřeb s přihlédnutím k aktuální situaci. Může jít o trvanlivé potraviny, hygienické a zdravotnické potřeby atd.

Nakoupený materiál pošleme do míst, kde bude největší potřeba materiální a potravinové pomoci, třeba i na pomoc uprchlíkům z Ukrajiny nacházejících se na území České Republiky. O našich aktivitách Vás budeme rádi průběžně informovat.

Předem děkujeme za podporu…

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dárce, který je pro každou dobrost
333 Kč  •  7. 3. 2022 19:52
Dobrosrdečný dárce
150 Kč  •  7. 3. 2022 16:45

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat