Sbírka ukončena:

Ozdravný pobyt u moře pro těžce postiženou Kačenku

Vybráno 0 Kč 2 400 Kč
60 000 Kč
 -
4 dárci
Celkem se zapojilo
600 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Ozdravný pobyt u moře pro těžce postiženou Kačenku

Vybráno 0 Kč 2 400 Kč
60 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Romana Škubová
Datum přidání
21. 3. 2023

Představení sbírky

Tuto sbírku jsem založila hlavně pro svou těžce postiženou dceru Kačenku, na ozdravný pobytu moře. Koupání v moři ji velmi prospívá na její bolavé a těžké spasmy. Je kvadruspastik, tzn.,že má spastické ručičky i nožičky. Dále ji pomáhá prohřátí na celkové uvolnění a v neposlední řadě na její velmi špatnou imunitu.

Její mladší sestra dochází na pravidelné kontroly na kardiologovi, protože má nedomýkavost chlopně, zatím bez omezení. A tak závodně tančí a sklízí veliké úspěchy. 

Její bráška Vašík je alergik s náběhem na astma a letos v květnu podstoupí odstranění nosních mandlí. 

Pobyt by tedy prospěl všem třem a my, rodiče,  bychom na chvilku upustili od dennodenních starostí. 

Komu pomůžeme?

Kačenka se narodila ve 29tt jako velmi nedonošené miminko, jelikož byla v bříšku bez kyslíku, má poškozený mozek. Na začátku jejího života se přidávaly stále nové diagnózy. Kačenka má DMO-dystonicko dyskinetickou formu ( nejtěžší forma DMO), subluxaci kyčlí, těžkou mentální retardaci, centrální postižení zraku, epilepsii a velmi špatnou imunitu. Je úplný ležáček, nemluví, jí jen mixovanou stravu. Miluje přírodu, jízdu v autě, takže je naprosto šťastná, když jede dálku třeba do Chorvatska. Miluje koupání a vyhřívání se na sluníčku. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze budou určitě použity na pobyt u moře, díky kterému se Kačenka krásně uvolní a netrpí tak velkými bolestmi, které jí způsobují spasmy. Kdyby se náhodou vybralo víc, tak na další Kačenky potřeby, případně pro její dva sourozence.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Magdalenka
300 Kč  •  17. 5. 2023 13:03
Něco málo pro Kačenku od Majdi
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  10. 5. 2023 21:47
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  1. 4. 2023 8:35
DobroDárce
100 Kč  •  31. 3. 2023 15:09

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat